Skocz do zawartości

Modyfikowanie komputera pod EL Capitan'a


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie jest to najlepiej dobrana płyta, ale na papierze powinno dać się tam wszystko odpalić, trochę popychania, ale powinno działać. 

 

Nie mniej ze względu na USB 3.0 - brak pełnego UEFI na tej płycie, wciąż rekomenduję zakup płyty z gniazdkiem 1150. Płyta to kręgosłup komputera, to od niej będzie zależało jak komputer i czy stabilne w OS X/Windows będzie działał, oraz czy wszystko będzie odpalać. 

 

Nie mniej jak masz bardzo napięty budżet, to najlepiej szukać okazji... lepiej już zainteresuj się combo, np ktoś sprzedaje płytę, cpu + RAM. Taki komplet CI potrzebny a takie chodzą najtaniej jak policzysz cenę wszystkich podzespołów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie combo znalazłem niestety, na sandy bridge, wolę kupić tą płytę do tego procesor na ivy bridge (niskiej klasy i5 na ivy kosztują używane ok. 500zł), bardzo ciężko znaleźć combo na 1155 z ivy. Combo i5 z porządną płytą na allegro kosztuje około 700zł ale bez ramu i na sandy bridge. Za to mogę kupić tą płytę, i5 3450 i dokupić używane 8gb 1600mhz ram (z radiatorem) za 150zł (Cooler na procesor mam, spartan lt).
Ps. mam już kartę graficzną, przed chwilą przyszła http://scr.hu/7rit/9ea0o
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty nie palisz, przygotowujesz klucz USB.

 

Instalacja na jednym dysku jest możliwa, ale wymaga wiedzy jaki każdy z systemów wymaga typu partycji i w jakiej kolejności je instalować, a to nie będzie proste, gdyś musisz mieć schemat partycji GPT który natywnie nie jest obsługiwany przez BIOS. Musiałbyś pierwszym bootloaderem ustawić Clovera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej kolejności to wszystko zainstalować?

W logicznej:

1.Clover na USB

2. Instalka Yosemite/Capitan na drugim USB ( przygotowana np Diskmakerem)

Botowanie z pierwszego USB i wybranie opcji instalacja Yo/Cap z drugiego USB.

Wskazujesz Dysk do zainstalowania systemu i idziesz na kawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zrobiłem, mam mały problem z instalacją, ale o tym później, chodziło mi w jakiej kolejności zainstalować te systemy (os x, w10, xp i ubuntu). W pewnym momencie ładowania instalatora (widać jabłko i pasek ładowania), gdy pasek dochodzi do końca, robi się ciemno, słychać że dysk chodzi (używam dysku 10gb przez adapter ata na usb, działa jak pendrive, nie powinno być problemów), ale nie chcę wejść do instalatora. Miałem podobny problem z ostatnią kartą graficzną (gtx 560), na gtx'sie 660 jak widać, jest identycznie.

Czy zmienienie biosu na uefi w karcie graficznej by pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.