Skocz do zawartości

HP Probook 430 G2


M4ciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę później spróbować.

 

Sprawdziłem VGA - działa, ale nie wykrywa poprawnie ekranu (modelu / rozdzielczości natywnej)... nie odczytuje EDID?

 

Odkryłem, że wyłączenie portów USB 3.0 uaktywnia kamerę. Potrzebne są pewnie jakieś poprawki odnośnie USB.

 

Mam problem z usypianiem i nie wiem jak się za to zabrać. Czego bym nie próbował, to sleep kończy się czarnym ekranem i komputer się nie usypia.

Muszę go ręcznie wyłączyć. Czym to może być spowodowane i jak to wyeliminować? Próbowałem fixy w DSDT do USB, ale nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dodać grafikę do DSDT (opiszę w pierwszym poście). Nie wymaga teraz wpisów w config.plist.

 

Wersja 2.1 IOReg pokazuje PStates normalnie. Ale czego bym nie próbował ciągle nie mogę zejśc poniżej x13. Ciągle jest 1300 MHz.

A powyłączałem wszystkie aplikacje, pozbyłem się wtyczek do FakeSMC. Jakieś pomysły? Może SSDT się wygenerował źle?

 

Próbowałem innych SMBIOSów i platform-id.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarządzanie energią załatwione. Ma być 1300MHz w Broadwellu. Można to edytować wektorami częstotliwości, ale na razie zostawiam.

 

Chciałem się zabrać za dźwięk po HDMI. Mam spaczowane AppleHDA, zmieniłem B0D3 w DSDT i SSDT-10 na HDAU, zmieniłem layout na 3.

 

Używając tego patcha:

<dict>
				<key>Comment</key>
				<string>HDMI-audio, port 0105, 0x16120003 0x16120005 0x16120006</string>
				<key>Disabled</key>
				<false/>
				<key>Name</key>
				<string>AppleIntelBDWGraphicsFramebuffer</string>
				<key>Find</key>
				<data>AQULAAAEAAAHBQAA</data>
				<key>Replace</key>
				<data>AQULAAAIAACCAAAA</data>
</dict>

monitor / telewizor pojawia się w output w ustawieniach dźwięku. Jednak coś było nie tak, bo dźwięk był przyspieszony, z przerwami, film na yt też jakby nie wyświetlał się dobrze.

 

Zmieniłem ig-platform-id na 0x16160002, co oznacza inny framebuffer i po takiej zmianie dźwięk jest ok na zewnętrznym urządzeniu, ale tylko za pierwszym podłączeniem. Po odłączeniu i podłączeniu ponownie dźwięk się psuje. Co może być nie tak?

 

Został mi już tylko ten dźwięk po HDMI i sleep, jeśli to ogarnę to będzie to całkiem fajny laptop do OSX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko działa i nie wiem dlaczego :D Choć to znacznie lepsza sytuacja od tej, w której nie działa i nie wiadomo dlaczego.

 

Zapuściłem jakieś skrypty RehabMana i po dopaczowaniu DSDT wszystko zaczęło śmigać. Wiadomo - oprócz czytnika linii papilarnych i kart multimedialnych.

Nie jestem pewny, czy usb 3.0 jest ok, ale sleep i audio po hdmi działają. To był dobry zakup :) Udany laptopik.

 

Mam w domu jeszcze HP 450 G2, spróbuję sił z nim jak wrócę na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam blizniaczo podobny laptop hp 720 g2 (chodzi rzecz jasna o podzespoly).
Dziala mi wszystko procz sleep'u.
Pisze do Ciebie poniewaz korzystam z dsdt ktore wstawione bylo przez Ciebie wczesniej (zmiana jasnosci oraz % baterii dziala poprawnie).
Twoje nowe dsdt wstawione w 1 poscie nie hula na moim hp 720 g2.
Czy moglbys/ ktos moglby zajrzec do mojego dsdt w celu uruchomienia sleepu?

z gory przerpaszam za brak polskich znakow;/
watek: 
http://hamac.pl/topic/12830-hp-720-g2/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.