Skocz do zawartości

ASUS P7H55 gtx460


chief
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Moje dane komputera są takie: 

 

 

1. Płyta główna: ASUS P7H55

 

2. Procesor: Intel® Core™ i5-650 Processor (4M Cache, 3.20 GHz) SSE4.2 (SSE2, SSE3, ...)

 

3. Mostek południowy: Intel® H55 Express Chipset 

 

4. Dodatkowy kontroler napędów: raczej nie

 

5. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460

 

6. Kodek audio: wbudowany: 8-kanałowy High Definition Audio CODEC VIA 1708S natomiast korzystam wyłącznie z karty dźwiękowej na USB od SteelSeries 5H (USB\VID_0D8C&PID_000C&MI_00\7&2330A547&0&0000)

 

7. Karta sieciowa: Realtek® 8112L Gigabit LAN controller featuring AI NET 2 

 

8. SSD SATA-II: KINGSTON SV300S37A120G

HDD SATA-II: WDC WD5001AALS-00L3B2 (WD-WCASY6799068) Windows obecnie czyli MBR,

napęd optyczny: LiteOn iHAS124b

 

9. Klawiatura oraz mysz: USB

 

 

 

Zasadnicze pytania:

 

1) Czy El Capitan ruszy ze sterownikami i będzie działać prawidłowo?

 

2) Czy instaluję wg tego poradnika? Jeśli tak, po instalacji wgrywam jakieś sterowniki? Inne wymagane kroki typu generator klucza czy coś?

 

3) Rozumiem, że podczas korzystania z OSX nie mam dostępu do pozostałej części mojego HDD, który obecnie działa na Windowsie, a jego format to NTFS? Czy jest jakiś sposób odczytania tych danych?

 

4) Co jeśli chciałbym przeznaczyć obecny dysk C (na którym jest Windows) do sformatowania go na 2x40GB pod OSX oraz Windows 10. W jaki sposób tego dokonam, by był dual-boot?

 

5) Korzystam z VGA (monitor 1280x1024) oraz HDMI (tv 1920x1080). Czy nie będzie problemu w odtwarzaniu pełnej rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszy na wypasie: http://hamac.pl/topic/11716-unibootx-clover-oficjalny-uniwersalny-bootloader-hamacpl/

Injekcja dla tej grafiki ma być włączona w config.plist

 

1. Tak

2. czytaj forum, ogólnie dostosowanie Clovera, kextów i config.plist łącznie z sekcją SMBIOS

3. OS X ma odczyt NTFS bez zapisu, są drivery do włączenia zapisu na NTFS ale nie jest to zbyt bezpieczne.

4. Przeglądnij sekcję dualbootu na forum, wszystko opisane

5. Nie powinno być chociaż czasem są figle z VGA, nie sprawdzisz, nie przekonasz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej 460 i włączonym inject dla nvidia, powinno to działać prawidłowo. Jedynie mogą być jaja bo głównym monitorem może stać się TV, a wtedy post BIOSu i start systemu może odbywać się na nim... ale to pewnie już wiesz, bo sprawdzałeś ten układ z windows. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

System postawiony, lecz martwi mnie parę faktów. 

Otóż podczas ładowania przez Clovera instalacji (systemu teraz także), zauważyłem masę błędów (czy to errory, czy failed), system natomiast działa. Zdążyłem jak na razie się zalogować do mojego iCloud, wgrać Clover'a na dysk (co się za moment okaże, czy współpracuje prawidłowo - //edit, nie uruchamia bez pendrive, będzie trzeba to skorygować) i napisać ten post, także wiele informacji nie mam, czy coś nie działa i nie wiem jakie są najlepsze metody na przetestowanie wszystkich aspektów.

Kolejnym martwiącym mnie mankamentem jest czas reakcji. System postawiłem na dysku SSD (instalował się ponad 3 godziny, wliczając w to czas pobierania 6GB, co w przypadku mojego łącza jest żartobliwe), aplikacje systemowe również otwierają się żółwim tempem. 

Czy jakieś sterowniki powinienem zainstalować np. do karty graficznej? Powiększanie/pomniejszanie okna sprawia już kłopot, więc coś jest na rzeczy, czegoś brakuje.

Pierwszy raz zainstalowałem hackintosha, jakie są dalsze kroki działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z poradnika do instalacji El Capitan (link) wykorzystując instalator pobrany w BDU (wg poradnika - link), który umieściłem na osobnym pendrive niż Clover.

Config wybrałem ten, który mi poleciłeś z UniBootX Clover'a (link) - ASUS P7P55 series VIA 1828S z włączonym inject dla NVidii. 

 

Obecnie, przy ładowaniu systemu, nie widzę już tych błędów jak przy instalacji, natomiast pokazuje, że brak dwóch katalogów (jeśli to ważne, to spróbuję spisać dokładną ich lokację).

 

Co do wydajności systemu - nadal kiepsko, zwyczajne rozciąganie okna sprawia wiele trudności.

 

Clover nadal się nie ładuje z dysku po przeniesieniu plików z pendrive.

 

Monitor (VGA do przejściówki DVI i następnie karty graf.) działa, ale tylko gdy TV jest odłączony od karty graficznej. Gdy TV jest podłączony, to ładuje BIOS i Clover na monitorze, system jest na TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś sam config, czy cały katalog i zmieniłeś tylko jego nazwę?

 

Zrób dump w cloverze tablic acpi. F4 oryginały i załatane DSDT F5. Sprawdzę czy łatki się dobrze nakładają.

 

Lagi możesz tez mieć ze względu na monitor podpięty przez dsub. OS X z regóły nie lubi tego złącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy możesz same dumpy przez F4 zrobić, nawet jak clover się powiesi, to zobacz czy nie zrzucił tabel do folderu ACPI.

 

Potem z poziomu samego systemu użyj np Darwin Dumper aby zrzucić tabele - te już poprawione powinny być.

 

Spakuj wszystko zipem (same tabele) i zamieść w wątku, sprawdzę czy poprawki się prawidłowo nanoszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdążyłem wgrać na czysto, swój config. 

Jest płynniej niż poprzednio, ale nadal zacina się przy zmianie rozmiaru okna Safari z jakąś stroną włączoną. 

Mam kext FakeSMC i realteka tylko wgrany.

Myślałem o sterownikach nvidii,. Wgrałem web drivera 1.4, z nv_drv=1 rusza mi tylko na TV HDMI, monitor dsub->dvi gaśnie.

Po odpaleniu systemu za każdym razem jest wybrany OS X Default Graphics Driver i zmieniam na NVIDIA Web Driver, lecz i tak to nic nie daje.

Średnio z wydajnością nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.