Skocz do zawartości

Apple LED Cinema Display vs inne monitory do HaMac'a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich a raczej dobry wieczór ;]

Otóż mam pewne pytanie aktualnie posiadam notebook'a Toshiba L40 z distro iPC ale nie jest to ważne, chodzi o to że zamierzam stawiać komputer według poradnika umieszczonego w FAQ przez 314TeR'a na płycie P5W DH Deluxe.

 

Mam zamiar zakupić kartę ATI 4870 (taką jak polecana :mrgreen: ) i teraz przechodzę bezpośrednio do mojego pytania mam nadzieję że ktoś będzie znał odpowiedź. Znajomy mojego ojca ma do sprzedania monitor LED Cinema Display 24" w bardzo okazyjnej cenie ok.1100 zł monitor ma 2 martwe pixel'e jednak widziałem go na żywo i absolutnie mi to nie przeszkadza ponieważ prawie ich nie widać.

 

Monitor używany był/jest z MacBook'iem PRo jak wiadomo Apple dedykuje swoje monitory właśnie do laptopów (oczywiście swoich :-/ ),

co bardziej obeznani pewnie wiedzą że monitor nie ma żadnych przycisków wszystko ustawia się z poziomu systemu (włącza się automatycznie po uruchomieniu komputera).

 

Więc czy jest jakaś szansa żeby ACD zadziałało:

- czy w ogóle można podłączyć ten monitor pod HaMac'a (jak wiadomo ma złącze mini display port, więc czy istnieje jakaś przejściówka) ?

- czy kamera iSight będzie działać ?

- czy będą działać wbudowane głośniki 2.1?

- czy monitor będzie działał pod 7/vista ? (na mbp działa ale wiadomo to nie haMac)

- czy jeśli monitor nie odpali na tej karcie czy jest jakaś inna na której będzie działać?

 

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za odpowiedzi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu powinien działać. Prawdopodobnie za jego poprawną obsługę jest odpowiedzialny pakiet BootCamp instalowany pod windows dla sprzętu Apple'a. Na haMac'u jest zbędny... ale warto by zobaczyć czy w środku nie ma sterowników do tegoż monitora. To co musisz się dowiedzieć to jak fizycznie podłączyć, czy istnieje przejściówka, etc...

 

i tak rozbijając na składowe:

1. Tor Video - tu idzie po mini DP... powinieneś znaleźć jakiś adapter

2. Głośniki i Kamera - to leci po USB - stery pewnie wewnątrz bootcamp.

3. Win 7 - obsługiwany przez najnowszy bootcamp 3.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR, dzięki za odpowiedź :mrgreen: Co do przejściówki sprawdzałem na allegro są po ok. 90zł także z tym nie będzie problemu. Dzięki że wyjaśniłeś że kamera i głośniki lecą po USB, co do głośników jeśli nie będą działać jakoś mnie zbytnio nie martwi ważne żeby kamerka działała :lol:

 

Szkoda że nie mam możliwości sprawdzenia jak to będzie działało pod HaMac'iem przed zakupem ale komputer będę stawiał w połowie marca a gość monitor sprzedaje teraz więc jestem zmuszony zaryzykować.

 

Tak czy siak dzięki za rozwianie wątpliwości, mam jeszcze pytanie trochę z innej beczki...

Czy na moim miejscu ktoś z was pokusiłby się na 5 miesięczny Cinema Display 24" z 2 martwymi pixelami (w prawym górnym rogu) stan wizualny ideał żadnych śladów użytkowania, za ok.1000/1100zł czy jest to przerost formy nad treścią?? :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do głośników jeśli nie będą działać jakoś mnie zbytnio nie martwi ważne żeby kamerka działała

Pod OS X'em nie będzie problemu z kamerą i głośnikami... jedynie pod windows mogą nie odpalić "od ręki" i będziesz musiał wygrzebać skądś stery (możliwe że są w bootcampie)

Czy na moim miejscu ktoś z was pokusiłby się na 5 miesięczny Cinema Display 24" z 2 martwymi pixelami (w prawym górnym rogu) stan wizualny ideał żadnych śladów użytkowania, za ok.1000/1100zł czy jest to przerost formy nad treścią?? :-/

To już sam musisz ocenić... Jakość ich jest w miarę niezła... acz w tym przedziale cenowym jest jeden dobry monitor:

Samsung SyncMaster F2380M 23"

Jest to jedyny monitor FullHD 1920x1080 (16:9) z matrycą S-PVA. Kolory ma o niebo lepsze od każdego TN'a, a cena jest atrakcyjna - 1150-1200zł. W standardzie jest z DVI, HDMI, DSUB, głośniki, pivot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie pod windows mogą nie odpalić "od ręki" i będziesz musiał wygrzebać skądś stery (możliwe że są w bootcampie)

Jeśli nie będą działać pod windows'em to akurat nie jest problem windows będzie służył głównie do starszych gier, sporadycznie do programów typu PIT'y, kurs angielskiego i nokia pc suite.

 

Samsung SyncMaster F2380M 23"

Z tego co widzę monitor naprawdę dobry jednak nie ma gloosy :cry: a ja niestety jestem przyzwyczajony do takich bajerów.

 

W każdym razie dzięki za pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mój brat ma pc'ta do którego jest podłączony monitor HPW2207h moim zdaniem genialny ekran oczywiście gloosy :-P kolory bardzo żywe, ale co kto lubi ;] nie będę polemizował bo nie jestem grafikiem i nie znam się specjalnie na matrycach.

 

Zdecydowaliśmy z ojcem że weźmiemy tego ACD najwyżej jak coś nie będzie "kompatybilne" to sprzedam go na allegro, myślę że za 1000 zł naprawdę sie opłaca, biorąc pod uwagę że w iSpocie/Cortlandzie chodzą po 3400/3600zł Oo .

 

Taki mały offtop 314TeR wyczytałem w jakimś temacie (nie pamiętam w którym) że oprócz HaMac'a masz też MBP więc tak z ciekawości z matową czy gloosy :-P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziałbym coś na MPV, IPS, PVA

 

POST EDYTOWANY !!

 

1. Dell 2408WFP na allegro od 1200zł (można kupić już za 1000zł używke) HDMI, DisplayPort, PIP, PIVOT, HDCP, FULL HD, USB HUB...

2. Dell 2407WFP na allegro 1079zł (można kupić już za 999zł) brak HDMI ale jest PIP, PIVOT, HDCP, FULL HD, USB HUB...

3. Gateway FPD2485W można wyrwac za 700-800zł, brak HDMI ale jest PIP, PIVOT, FULL HD, USB HUB...

 

W gatewayu niektórzy narzekają na podświetlanie, zmienia się je cyfrowo a nie przez zmianę natężenia świecenia świetlówek, przez co pogarsza sie paleta widzianych kolorów i ich jakość. Wiadomo niektórzy takich rzeczy nie widza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dell 2407WFP/2408WFP na allegro 1079zł (można kupić już za 999zł) brak HDMI ale jest PIP, PIVOT, HDCP, FULL HD, USB HUB...

Powiem Ci zrobiłeś mi mętlik w głowie :-P przeczytałem sobie testy tego monitora i jestem pod dużym wrażeniem cena też bardzo przystępna. Dla mnie bardzo duży plus że monitor ma regulację wysokości :D Poważnie się nad nim zastanawiam biorąc pod uwagę jego cenę 8-) jednak martwi mnie że nowe już ciężko dostać (praktycznie wgl) boże ale ja wydziwiam... :oops:

 

Gateway FPD2485W można wyrwac za 700-800zł, brak HDMI ale jest PIP, PIVOT, FULL HD, USB HUB...

Nie mam zaufania do firm nieznanego pochodzenia, podobno w usa to jakiś większy producent sprzętu komputerowego ale w polsce jakoś o Gateway nie słyszałem dobrych opinii (kojarzy mi się z medion itp.) :-/

 

Tylko mat... w każdym sprzęcie jakim używam... lustra używam w łazience :lol:

Tak myślałem 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem bo Gateway jest bardzo dobry w USA a na polski rynek trafiają śmieci (same odrzuty) ale nie koniecznie. W/W monitor wystepował ostatnimi czasy w 2 wersjach w sklepach 1800zł i 1300zł - róznica niby tylko w cenie ale te tansze to były odrzuty z jakimiś wadami.

 

Dell pewniejszy :) I na allegro sa nowki z magazynów ktore nie zostały sprzedane, ew zdazaja sie nówki w cenach 1250-1550zł <- akurat cały czas obserwuje ten monitor bo mam w planach go zakupić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiam się nad tym Dell'em o ile ACD kupowałbym ze względu na cenę to dell'a do 2tys bym przebolał (oczywiście chodzi mi o nówkę) swego czasu zaraz po sylwestrze zastanawiałem się nad dell'em Dell U2410 jednak dość szybko odpadł ze względu na to że ma koszmarnie wyglądającą podstawkę :-P

 

Ogólnie cały budżet na komputer to jakieś 4600 zł i dobrze by było gdybym go nie przekroczył. Monitor mogę kupić nawet za 4k ale wiadomo byłby to przerost formy nad treścią :roll: więc nowe do 1800/2000 max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją zawsze można wymienić :) koszt ok 50-60zł na allegro

Mówiąc szczerze jakoś sobie tego nie wyobrażam, po prostu nie wiedziałbym jak się do tego zabrać. Chodzi ci o wymianę całego stojaka czy może samej podstawki?

 

Też ubolewam nad tym że U2410 nie jest np. (wizualnie) odświeżoną wersją 2408WFP :-/ wtedy przebolałbym nawet brak gloosy biorąc pod uwagę że to IPS. Nie jestem jakimś minimalistą i daleko mi do fanboy'a apple aczkolwiek dla mnie sprzęt musi jakoś wyglądać....

Najlepszy design monitorów ma moim zdaniem apple potem dell na końcu hp, nieraz też te droższe nec'i są ładne ale tylko niektóre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, mocowanie nogi to samo, tylko monitor byłby czarny a noga srebrna...

 

dell-u2410_5.jpg

back-view.gif

 

W dellu naciskasz tylko jeden przycisk z tyłu i wyciągasz nogę :) 5s roboty :)

449197661471a7299013d1.jpg

 

Tu jest czarna noga dela ale bez pivotu za 30zł

http://www.allegro.pl/item921783407_dell_oryginalna_podstawa_noga_monitora_lcd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! To jest coś dzięki że to tak wyjaśniłeś, nie wiedziałem że można w tak łatwy sposób zmienić podstawę. Dałem "POMÓGŁ" :lol:

 

Szkoda tylko że ta z allegro za 3 dychy nie jest z regulowaną wysokością bo to że nie ma pivot'u mi akurat nie przeszkadza ale myślę że na ebay'u gdzie takich wynalazków jest więcej ustrzeliłbym jakąś w rozsądnej cenie.

 

Pora poważnie zastanowić się nad wyborem monitora do wtorku muszę się zdecydować a przynajmniej czy biorę tego ACD.

 

314TeR zmień jak możesz nazwę tematu na "Apple LED Cinema Display vs inne monitory do HaMac'a", bo zrobił się niezły offtop :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu jest tego od groma :) 15-20$ i masz noge :)

 

http://cgi.ebay.com/Dell-1907FPt-Monitor-Stand-Move-Up-Down-Tilt-Mount_W0QQitemZ280453975558QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item414c5c0e06#ht_2921wt_1167

 

http://cgi.ebay.com/DELL-2007FPb-Adjustable-LCD-Monitor-Stand_W0QQitemZ140381868112QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item20af695050#ht_726wt_1167

 

http://cgi.ebay.com/Dell-2208w-22-Inch-Flat-LCD-Monitor-Stand-Brand-New_W0QQitemZ300395458367QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item45f0f6ef3f#ht_500wt_1182

 

http://cgi.ebay.com/New-Dell-Ultrasharp-2009Wt-LCD-Monitor-Stand_W0QQitemZ290400756163QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item439d3be1c3#ht_1417wt_1167

 

Sprzedawałem monitor kolegi (DELL 1707FPT) pare dni temu i jest tam idento noga:

http://picasaweb.google.com/oswaldiniMTB/Dell17#5436623370490241874

 

EDIT !! Własnie doszukałems ie specyfikacji i 2408WFP ma HDMI oraz Display Port !! No i stary design ! Więc szukaj tego monitorka :) Bywają na allegro po 1200-1600zł (używki/nówki bez skaz i skadów używania), poniżej 1200zł z ew ryskami, plamkami :/ Trzeba sie pilnować

 

http://www.allegro.pl/item872825697_dell_2408wfp_24_m_ce_gw_idealny_fvat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci zrobiłeś mi mętlik w głowie :-P przeczytałem sobie testy tego monitora i jestem pod dużym wrażeniem cena też bardzo przystępna.

Podrzućcie jakieś sznurki to testów.

Owszem bo Gateway jest bardzo dobry w USA

Powiedzmy to czego jesteśmy pewni - popularny... O jakości wypowiedzieć się ciężko, bo trzeba by mieć do czynienia z reprezentatywną partią sprzętu.

U2410 ma hdmi, displayport, nowsza matryce (e-IPS)

Obecność matrycy innej niż TN zapowiada się ciekawie...

314TeR zmień jak możesz nazwę tematu na "Apple LED Cinema Display vs inne monitory do HaMac'a", bo zrobił się niezły offtop :-P

Sam też możesz to zrobić... na forum nie ma blokowania edycji postów, bo i po co... masz potrzebę poprawienia czegoś, po prostu to zrób :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzućcie jakieś sznurki to testów.

http://www.digitalversus.com/duels.php? ... 4455&ph=12 :mrgreen: (dziwi mnie tylko że podali że acd jest na matrycy IPS chociaż na myapple kiedyś czytałem że w jednych montują TN w innych IPS ale jak to jest naprawdę apple nie sprostowało...)

 

Sam też możesz to zrobić... na forum nie ma blokowania edycji postów, bo i po co... masz potrzebę poprawienia czegoś, po prostu to zrób :-D

Dzięki za inf. tego akurat nie wiedziałem :oops: swoją drogą świetne forum 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.