Skocz do zawartości

Forum OSx86 PO POLSKU


Dominik919
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytających, chcę zaznaczyć że nie mam poglądów skrajnie prawicowych, nie jestem skinem ani też zwolennikiem hasła "dobre bo polskie" ale...

 

Z czystej ciekawości postanowiłem przejrzeć całe nasze wspaniałe forum, czytałem wszystkie poradniki i zauważyłem fakt który dość mocno mnie zirytował otóż głównie w dziale FAQ (chociaż nie tylko) da się zauważyć że niektóre posty są pisane (jak podejrzewam przez obcokrajowców) w języku angielskim. Na początku to olałem jednak trochę mnie to dziwi.

 

Sam nie jestem zbyt dobry w języku angielskim ponieważ uczę się go dopiero 2 rok ( w szkole zawsze miałem niemiecki) lepiej mi idzie z rozumieniem ze słuchu niż czytaniem i pisaniem :oops: kiedyś gdy nie wiedziałem o istnieniu naszego forum starałem się czegoś dowiedzieć na insanleymac ponieważ nie chciałem żeby ktoś nie zrozumiał tego co napisałem założyłem temat po angielsku a posta napisałem po polsku.

 

Jedyną odpowiedzią jaką wtedy dostałem w temacie było "?" powiedziałem sobie trudno nauczysz się pisać w ich języku zadasz pytanie na pewno ci pomogą. Na szczęście natrafiłem na nasze forum i tu otrzymałem fachową pomoc ale zdziwiłem się trochę że ludzie wypowiadają się tu też po angielsku. Nie chodzi o to że mam pretensje do naszych zaawansowanych user'ów którzy starają się pomóc w każdym problemie bo przecież o to nam wszystkim chodzi żeby maksymalnie rozpropagować haMac'i :lol: tylko o osoby nie znające polskiego i rejestrujące się na naszym forum wypisujące posty po angielsku Oo

 

Czy nie łatwiej im jest zarejestrować się na takim np. insanleymac i tam zadać pytanie? Dlaczego są na tyle bezczelni że mimo iż nagłówek forum mówi OSx86 PO POLSKU! wchodzą na jakiś temat i piszą po angielsku?

 

Więc moja propozycja odnośnie zmian na forum żeby osoby piszące posty w innym języku niż polski dostawały chociaż ostrzeżenia.

Oczywiście nie zdziwię się jeżeli temat pójdzie do kosza bo nikt nie musi respektować opinii 17letniego gnojka który nie włada biegle angielskim ale myślę że miałem prawo do wyrażenia własnego zdania w dedykowanym dziale forum.

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za uwagę 8-)

PS. 314TeR tylko mnie nie zbanuj :P:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ucz się Angielskiego to bardzo ważny język.

 

Co do problemu nie dostrzegam. Jeśli otrzymałeś swoją odpowiedź i pewnie jeszcze otrzymasz w rodzinnym języku to w czym problem. Ludzie nie tylko tylko Polacy nie otrzymali swoich odpowiedzi na insanleymac mimo dobrej znajomości języka Angielskiego.

 

Jeśli tu ma ją uzyskać to czy to ma być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problemu żadnego nie ma, bo i z czym? Parę postów w EN znalazło się jedynie w jednym poradniku mojego autorstwa o P5W, do którego widać skutecznie przyprowadził ich wujek google. Jeśli będzie szturm zagranicznych gości to założy się osobny dział... a przejmować się... czym tym że publikujemy poradniki które widać są na tyle interesujące, że nawet zagraniczni goście z nich korzystają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.