Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy więc z góry przepraszam jeżeli w moim pytaniu (założonym temacie)

zrobię coś źle.

Zakładam ten temat ponieważ chciałbym zainstalować na podanym w temacie komputerze system Os X

docelowo chciałbym aby to był Mavericks

 

specyfikacja:

-procesor i5-560m

-chipset intel HM57

-karta graficzna intel GMA Hd oraz 6370 1Gb

-karta dźwiękowa IDT 92HD81B1X @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller

-karta sieciowa Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E GBE NIC

-karta Wi-Fi obecnie Ralink RT3090BC4 jednak w planie zmiana na Broadcom BCM943224HMS lub HMB

-napędy HP DVDRAM GT30L, dysk HGST 1Tb (SATA 2) zastanawiam się na dyskiem SSD

-Ekran 17,3" WXGA++ 1600 x 900 (16:9)

 

Niestety nic więcej nie mogę napisać gdyż komputer chwilowo stoi rozłożony, czeka na wyżej wymieniony procesor

oraz kartę wi-fi

Mam dostęp do oryginalnych plików instalacyjnych ponieważ posiadam MacBook'a

Ten komputer chciałbym aby posiadał dwie partycje jedną z Os X drugą z Windowsem (najprawdopodobniej w wersji 10 lub 7, gdyż takie posiadam)

W związku z powyższym prosił bym o jakieś wskazówki, porady.

Dodam,że w tym temacie totalnie leżę.

Z góry dziękuje oraz pozdrawiam zainteresowanych moim tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się dać.

Jeżeli masz automatyczne przełączanie kart graficznych i nie da się go wyłączyć w BIOSie, do ruszenia prawdopodobnie będzie tylko integra - i z tym modelem jest trochę kombinowania, ale da się to zrobić, na insanelymac jest opis. Muzyczna na pewno zadziała na VoodooHDA, a może uda Ci się znaleźć spatchowaną wersję AppleHDA.kext pod ten układ. Sieciowa powinna działać od strzału, WiFi do wymiany (ale to już sam zauważyłeś).

Jeżeli masz klasyczny BIOS, a nie UEFI, do uruchomienia zarządzania energią trzeba będzie zrobić podstawowe poprawki DSDT (HPET, TMR, RTC, PIC, od razu warto DTGP), za to może się obejdzie bez generowania stanów (skryptem Pike'a albo w Cloverze).

 

Co do sposobu instalacji - najlepiej oczywiście będzie to zrobić z wykorzystaniem Clovera, poszukaj poradników w odpowiednich działach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Już od jakiegoś czasu o tym czytam, i przyznam się, że początkowo wydawało mi się to prostsze.

Prócz powyżej wypisanej karty wifi jaką byś mi polecił?

Czy wszystkie u nas występujące AR5B93 są odpowiednikami AR9280?

Czy istnieje jakaś zależność co do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem działający u mnie klucz...chociaż bez wielu prób by się nie udało.

System mi bez problemowo się z niego instaluje. Jednak po instalacji kiedy komputer

wymaga ponownego uruchomienia restartuje się i wstaje tyle,że już z obniżoną rozdzielczością.

Pod logo kręci się cały czas wskazanie pracy jednak nic się nie dzieje...nie przechodzi do

personalizacji ustawień. Najdłużej czekałem około 30minut.

 

Jakieś pomysły dlaczego tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uruchomić w trybie verbose i zobacz, na jakim komunikacie ładowanie się zatrzymuje.

 

Nie wiem, jak się ma sprawa z tymi Atherosami, co do karty, którą mogę polecić - może być Dell Wireless 1510 na układzie Broadcom BCM4322, sam takiej używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odpalić już system jednak nie działają: karta dźwiękowa, karta wi-fi, oraz najważniejsze jak dla mnie grafika.

Poprawnie ją wykrywa jako Radeon HD6370 jednak zamiast jej całej dostępnej pamięci pokazuje tylko 5MB oraz grafika

jest wyświetlana w trybie 1024x768.

 

https://www.dropbox.com/s/lbyg1uc69gn3k4i/Zdj%C4%99cie%2011.01.2016%2C%2001%2014%2044.jpg?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu dniach prób i instalowania Mavericks'a od nowa w końcu udało mi się odpalić praktycznie wszystko:

karta dźwiękowa, wi-fi, lan, wszystkie porty usb, touchpad synaptic (działający poza jedną różnicą jak ten z MacBook)

Udało mi się nawet aby system dobrze wykrył moją kartę HD6370 (integra wyłączona)

Jednak poległem z tym,że nie wykrywa ona tyle pamięci ile ma mieć 1024MB gdyż widzi tylko 3 lub 5MB

 

Moje grzebanie w kextach kończyło się tym,że albo miałem czarny ekran po nieudanej próbie zalogowania,

lub komputer po kilku chwilach logowania się restartował...tudzież wyświetlał wielokolorową mozaikę:

 

https://www.dropbox.com/sh/bg869efwqtqfrw6/AABgpZQPdzyp4MqSz0P72eCNa?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.