Skocz do zawartości

10.5.6 na Lenovo R61i


marjaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zmienilem baterie, na rocznej szystem chodzil okolo 20 minut, zalozylem wiekszej pojemnosci i okazauje sie ze owszem chodzi dluzej (okolo 2.5 godz), ale prawdopodobnie nie mam zarzadzania eneria, a przynajmniej nie dziala prawidlowo.

Ma ktos jakies sprawdzone kexty do Lenovo serii R? aby sprawdwic,ze zarzadzanie energia zadziala?

 

Pozdrawiam

 

edit.

zainstalowalem VoodooUSBEHCI kext z 10 lutego 2009, pojawila sie ikona bluetooch, choc nie wiem czy nie zniknie po ponownym restarcie (ciekawe czemu znika, i jaki program powoduje, ze jest tylko po zainstalowaniu jakis kextow), co do zarzadzania energia nic sie niestety nie zmienilo. ;(.

Wczoraj wgralem rowniez IOUSBFamily.kext datowany na 11 sierpnia, efektow brak.

 

2 restarty w tym 1 z przebudowaniem cache, i bluetooch znowu poszedl.....

Dodatkowo jeszcze voodoobatery.kext i pojawily sie 2 wskazniki baterii, wiec nie byl to najlepszy ruch, wykasowalem kext i przebudowalem kext, wskaznik zniknal. co dalej robic ?, zaczyna brakowac mi pomyslow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoiraj zainstalowalel rowniez VoodooPower i bez efektow, jak wlaczam GenericCPUPower... to owszem aplikacja sie otwiera, ale nic nie pokazuje, nic nie odczytuje, tylko na gorze zielony pasek i nic, ustawam co ma czytac a ona chyba za bardzo na mojej konfiguracji nie potrafi, czyli pewnie czegos brakuje aby z tego czegos mogla odczytac.

 

Jeszcze raz go zainstalowalem i o dziwo znowu pokazala sie ikonka bluetooch, ciekawe na jak dlugo?, o kurcze Generic..... rowniez ruszyl, teraz kolej na sprawdzanie co to wszystko oznacza.

 

edit,

 

Na belce widac jak sie zmienia czestotlowosc procesora, pojawil sie tez czas do pelnego naladowania baterii, ale nadal nie mam pojecia jak zmiejszyc jasnosc ekranu jak dziala na baterii, albo sztywno ustawic zeby troche wolniej chodzil, za to dluzej.

Nie wiem tez co sie dzieje z pomiarem pojemnosci baterii, wczoraj bylo 7200 tyle co wskazuje producent, dzis jest 6150, w takim tempie to za kilka dni bateria osiagnie pojemnosc paluszka duracela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie doigralem :), zainstalowalem kext do grafiki 3100, wziety z paczki do x61i i przywital mnie niebieski ekran. Ponowne proby uruchamiania daja taki sam rezultat.

Jeszcze przed ta nieszczesna proba zauwazylem, ze jak odpale XP to bateria identyfikowana jest prawidlowo, (jej pojemnosc), czy mieliscie takie przygody, ze bateria jest niewlasciwie identyfikowana pod OSX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marjaz, Pewnie Cię czeka konkretna walka z DSDT... część z tych problemów jakie masz możliwe że dało by się modyfikacją jego rozwiązać:

Zarządzanie energią

VGA

Ikona baterii

znikający BT

Przyciemnianie matrycy

inne

 

Co do BT, nadal przypuszczam że szaleją Ci porty USB.

Nie zmieniaj nic w systemie, żadnych kextów, ustawień w BIOS itd i zrestartuj go kilka/kilkanaście razy, a po każdym razie sprawdź co pokazuje profil systemu w zakładce USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

edit.

System postawiony z plyty Retail 10.5.6 upgradowany do 10.5.8

end.

 

Witam,

 

Dla tych co walcza z R61i retail Leopard odnosnie trackpointa.

Udalo mi sie go w koncu uruchomic, pomocnym okazal sie plik PS2FixMouse, przy jednoczesnym wywaleniu VoodooPS2Controller-0.98-installer, jak sa oba to wszystko glupieje, wrazenie jest takie, jakby caly czas byla wcisniety klawisz "7", system uruchamial sie albo i nie.

Po wywaleniu VoodooPS2Controller-0.98-installer klawiatura oraz trackpoint dziala prawidlowo,

 

nadal nie wiem jak zmusic go do usypiania oraz do widocznego bluetooch, raz na jakis czas jest widoczny, ale prawde mowiac wiecej go nie ma nz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem isc za ciosem i uruchomic zintegrowana karte sieciowa , BCM5787M tak przynajmniej widac w hardware information z OSX86 Tools.

Sciagnowel kexta AppleBCM5787MEthernet z 11 wrzesnia 2008, i niestety klapa, owszem jakis interfejs sieciowy sie wykryl, ale doslownie za chwilke nastapil zwis komputera, a potem sie cholernik juz nie uruchomil, zawisal podczas uruchomienia, udlalo mi sie przywrocic do zywych poprzez wyjecie dysku, podpiecie do innego kompa, wykasowanie tego nieszczesliwego kexta.

 

Moze ma ktos jakies doswiadczenie oraz pomysl jak te karte sieciowa postawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udalo mi sie w koncu na stale (7 restartow i wylaczen), odpalic BT. W biosie jest sekcja przypozadkowan przerwan dla poszczegolnych komponentow, w moim przypadku wszyskie byly ustawione na IRQ 11, zmnienilem na auto.

Nastepnie raz jeszcze wygenerowalem dsdt.aml i umiescilem to co powstalo w glownym katalogu. To co powstalo wyslalem do naszego administratora aby spojrzal na to cos swoim okiem i owoc patrzenia zamieszam w zalaczniku.

Na koniec instalacja chameleona 2 v4 (ostatni na stronie)

 

BT pojawil sie i na razie wyglada, ze zagoscil na dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit

Zmienilem miejsce kextow z extra\extension do exstra\KextStore, wywalilem AzaliaTurboTP1984 i z katalogu S\L\E przenioslem pozostale kexty rowniez do KextStore, nastepnie utworzylem extension.mkext i skasowalem extra\extension

W S\L\E zostawilem tylko najnowsza wersje VoodoHDA.kext, ktory wraz z programem obsugi zamiescielem w innym poscie.

W efekcie, system szybciej wstaje, i dodatkowo pojawilo sie gniazdko mikrofonu oraz zaczely dzialac sluchawki !! :)

end

 

Postanowilem podsumowac obecne walki z poprawnie dzielajacym systemem RETAIL LEO 10.5.8 na R61i.

 

1. Modyfikacja Biosu

2. Wymiana karty WiFi na Dell

3. Instalacja systemu metoda wyjecia dysku, podlaczenia go innego komputera + zainstalowanie poprawek 10.5.8

4. Dalej metoda Pitera stworzenie potrzebnych dodatkowych katalogow i umieszczenie w nich

 

VoodooHDA, JMicronATAInjector ,IOAHCIBlockStorageInjector, fakesmc, Disabler, ATAPortInjector, AHCIPortInjector

a nastepnie smbios.plist ( w zalaczniku), VoodooUSBEHCI.kext, VoodooPower.kext, VoodooBattery.kext

dodatkowo umiescilem w katalogu system\extensions nastepujace kexty:

 

lspcidrv, AzaliaTurboTP1984, VoodooPower, VoodooBattery, CoolBook2, : kexty zasilania sa zdublowane, gdyz mialem wrazenie iz z kataloguextra\extensions nie sa czytane.

 

W biosie dodatkowo przestawilem na automatyczne przypozadokwywanie przerwan IRQ dla urzadzen PCI.

Nastepnie zamiana dysku, uruchomienie WIN XP i odpalenie klawiszowo BT (aby zaswiecila sie ikonka)

 

Po powrocie na OSX zainstalowanie ostatniej wersji chameleona.

 

Po takiej instalacji mamy:

 

Start systemu 38 sek.

karta graficzna - dziala

WiFi - dziala

dzwiek - tylko glosniczki

usb - widzi urzadzenia i dziala

BT - widoczna ikona i dziala

speedsteep - przynajmniej 4 progi czestotliwosci (tyle zauwazylem)

podswietlenie klawiatury (dioda na ekranie) - dziala

wskaznik baterii - dziala

restart oraz wylaczanie - dziala

sluchawki i mikrofon juz dzialaja ;)

 

A teraz co jeszcze nie chodzi.

 

usypianie, kara LAN (zintegrowana), regulacja jasnoscia

 

zalaczam tez moj obecny plik dsdt.aml przerobiony dyskretnie przez Pitera, moze ktos wpadnie na jakis pomysl co w nim dopisac.

 

 

Moze komus ten opis pomoze w walce z jego laptopem ze stajni Lenovo.

smbios.plist.zip

dsdt.aml.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marjaz, Doszedłeś już całkiem daleko, przewertowałem z grubsza wątek i zauważyłem że używałeś do instalacji dystrybucji... czy wciąż masz na sprzęcie zainstalowaną dystrybucje? Jeśli tak, to ona paradoksalnie może być przyczyną problemów.

 

Polecił bym Ci zorganizowanie sobie dysku USB i zacząć walkę z Retail'em łatając system krok po kroku, po jednym fix'ie. Bardzo często przyczyną braku sleep jest błędnie działający powermanagement i dodatkowe kexty typu nullcpu czy disabler. Jeśli chcesz konkretnie zawalczyć o poprawne działanie Mac OS X na tym sprzęcie, a uważam że warto, to musisz zaopatrzyć się chociaż na chwilę w Ubuntu 9.04 - najlepiej w wersji PL z strony ubuntu.pl, bo będzie trzeba zrobić pod nim dump'y do DSDT i SSDT oraz do dźwięku. Czy i jak jest szansa na vanillowy PM to dopiero okaże się z dump'ów, a dźwięk na słuchawkach da radę odpalić jak na mój gust na podrasowanym dump'em VoodooHDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poprzednio mialem zainstalowana dystrybucje to funkcja sleep dzialala,

Obecnie, tzn od dluzszego czasu mam posawiona wersje retail, z dystrybucja nie zawracalbym nikomu glowy, wiadomo kazda dystrybucja jest inna, i ciezko wyrokowac jak sie bedzie zachowywala na poszczegolnym sprzecie.

Ubuntu postaram sie dzis zaciagnac i wypalic, a potem sie zapytam jak zrobic te dumpy dsdt i ssdt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad lekkim balaganem jaki mam obecnie w systemie, po ponownym przeczytaniu watku,

http://hamac.pl/topics4/tutorial-video- ... .htm#10516

a dokladnie, fragmentu na temat budowania Extensions.mkext poprzez Mkextool, odnioslem wrazenie, ze cos mnie ominelo.

 

W moim katalogu extra nie ma wogole Extensions.mkext, plik ten owszem znajduje sie w katalogu system\biblioteki.

 

zawartos katalogu extra:

a) pliki

dsdt.dsl

com.apple.Boot.plist

smbios.plist

B) katalogi

Kextstore

Extensions

Zawartos tych dwoch katalogow mam jednakowa, wiec podam liste Extensions

VoodooUSBEHCI.kext

VoodooPower.kext

VoodooBattery.kext

JMicronATAInjector.kext

IOAHCIBlockStorageInjector.kext

ATAPortInjector.kext

AHCIPortInjector.kext

fakesmc.kext

Disabler.kext

VoodooHDA.kext

 

Zastanawiam sie, czy wszysko co jest w tym katalogu, naprawde jest potrzebne i czy na pewno dziala, skoro nie ma tu pliku extensions.mkext?

jak to cholerstwo teraz upozadkowac aby system nie padl, tzn jak poprzenosic dodatkowe kexty ktore instalowalem w glownym katalogu kextow czyli system\biblioteki, znalazly sie w na wlasciwym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W /Extra brakuje ci wygenerowanego Extensions.mkext.

 

W /Extra/KexStore powinieneś na mój gust mieć tylko:

fakesmc.kext

 

To teoretycznie z dsdt które masz powinno wystarczyć do odpalenia systemu.

Z samego KextStore powinieneś wygenerować Extensions.mkext w wierszu poleceń, lub za pomocą jakiegoś narzędzia, najlepsze chyba obecnie to Kext Utility

 

do /S/L/E powinieneś dodać jedynie voodooHDA.kext - bo ono nie działa z /Extra tu wersja by Slice by się przydała, są najbardziej zawansowane. Jeśli automatycznie słuchawki nie zadziałają, to trzeba by podrasować dsdt dumpem spod linux'a.

 

A jak nie uwalić systemu - najlepiej przygotować sobie klucz USB z testowym zestawem, czyli chameleon i teczka /Extra, oraz poprawny com.apple.Boot.plist aby czytał kexty i dsdt.aml z klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hamac.pl/topics4/snow-1062-z-apple-retail-dvd-w-15-30-minut-by-rzooff-vt1082.htm

 

Punkt 5. - opisane co i jak. Do KextStore wrzucasz kexty których używasz a potem z katalogu z kextami tworzysz extensions.mkext

 

i tu juz sie zupelnie pogubilem,

obecnie w tym katalogu jest tylko jeden kext, pozostale wywalilem,

pozostale znajduja sie extensions, i wydawalo mi sie, iz z niego mam stworzyc extensions.mkext

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z sugestia Pitera zamienilem lokacje VoodooHDA.kext z extra na s\l\e.

Trzeba jeszcze pewnie poprawić uprawnienia i wywalić systemowy Extension.mkext.

 

PS Najlepsze voodooHDA jakie znam, to to z tego wątku:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=355

 

restart po przebudowaniu i jakos nic sie nie zmienilo, a przynajmniej ja nic nie widze.

Rozumiem że masz obecnie jedynie fakesmc i nowy /E/E.mkext?

Jeśli tak, to duży sukces bo system wstał bez tej masy zbędnych kextów ;-)

 

oswaldini, marjaz ma Leo - tworzenie mkext'a pod snow i leo jest inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I folder Extensions należy usunąć.

Albo używasz folderu KextStore i pliku Extensions.mkext, albo samego folderu Extensions.

 

i tu chyba lezy rozwiazanie, czyli obecnie czytany jest katalog Extensions?

Dlaczego zatem dodawanie tam kolejnych kextow nie przynosilo efektu dzialania ich, dopiero doistalowanie ich do s\l\e powodowalo ich dzialanie?

Duzo problemow a wydawalo mi sie, iz zaczynam zapanowywac nad balaganem w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ważna sprawa, musisz zrozumieć co sie dzieje z kextami w systemie. Nie wszystkie działają podczas ładowania z Extra, dlatego niektóre musza być w /S/L/E. W /Extra możesz mieć tylko jeden katalog z kextami np Kextstore, z którego potem generowany jest Extensions.mkext lub katalog Extensions. osobiście polecam pierwszą opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z sugestia Pitera zamienilem lokacje VoodooHDA.kext z extra na s\l\e.

Trzeba jeszcze pewnie poprawić uprawnienia i wywalić systemowy Extension.mkext.

 

PS Najlepsze voodooHDA jakie znam, to to z tego wątku:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=355

 

restart po przebudowaniu i jakos nic sie nie zmienilo, a przynajmniej ja nic nie widze.

Rozumiem że masz obecnie jedynie fakesmc i nowy /E/E.mkext?

Jeśli tak, to duży sukces bo system wstał bez tej masy zbędnych kextów ;-)

 

oswaldini, marjaz ma Leo - tworzenie mkext'a pod snow i leo jest inne

uprawnienia oczywiscie odbudowalem, mowie tylko, ze nic sie zmienilojesli chodzi o dzwiek, pozniej sciagne ten "najlepszy" voodoHDA i zobacze czy beda jakies zmiany.

 

Sytuacja obecna:

 

w Extra sa dwa podkatalogi:

 

1. KextStore a wnim tylko fakesmc.kext

2. Extensions a nim cala masa kextow a wraz z nimi fakesmc.kext

 

Rozumiem ze teraz czas na wygenerowanie Extension.mkext

 

Tylko z ktorego katalogu mam go wygenerowac?, czy calosc kextow przezucic do KextStore i nadpisac fakesmc.kext czy tez zostawic tak jak jest i generowac z katalogu Extensions?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tylko KextStore i z niego wygeneruj Extensions.mkext.

 

PS Najnowszy fakesmc w wersji 2.5 masz?, jeśli nie to do wzięcia z blogu netkas'a.

 

Czyli wsio przewalam z Extensions do KextStore, nastepnie kasuje katalog Extensions i generuje Extensions.mkext.?

 

Zaraz sprawdze, jaki mam, jesli mozna sprawdzic jaka to wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.