Skocz do zawartości

Mój zestaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie przyszedł czas aby złożyć w końcu jakiś dobry sprzęt z racji tego, że do końca nie jestem pewny iż moje części będą  odpowiadać wymaganiom OSX bardzo proszę was o pomoc i wsparcie. Na dole wysyłam specyfikacje chciałbym na tych częściach na 2 osobnych dyskach postawić OSX I WINDOWSA. Bardzo bardzo dziękuję za pomoc.

 

                                 Procesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX (BX80646I54690) - Haswell Refresh                            

 

                                 Płyta główna MSI Z97 GAMING 3, Intel Z97, 4xDDR3, 1x M2, VGA, GbLAN, ATX (Z97 GAMING 3)                            

 

                                 Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz 1.5V (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU)                            

 

 

Karta graficzna Gigabyte GTX960 Windforce 2X 4GB GDDR5 (128bit) 2xDVI, HDMI, 3xDP (GV-N960WF2OC-4GD)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie do odpalenia - LAN trochę dziwny (chyba?) ale też będzie działał http://hamac.pl/topic/8484-kexty-dla-killer-e2205-albo-intel-centrino-wireless-n-2230/ 

Karta graficzna będzie wymagała sterowników od Nvidii, ale po prostu instalację odpalasz z nv_disable=1 i pójdzie. 

EDIT jednak lan nie aż taki dziwny http://www.insanelymac.com/forum/topic/300056-solution-for-qualcomm-atheros-ar816x-ar817x-and-killer-e220x/tutaj masz co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem działa, ludzie z tego forum odpalali swoje maszyny na Skylake - inna sprawa to opłacalność tego rozwiązania; mój i7 od kiedy go kupiłem półtora roku temu podrożał o ponad 200zł, a 6700k to obcenie jest 500zł więcej niż to za ile ja kupiłem, chociaż inna sprawa że dolar podrożał od tamtego czasu i to dość sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem działa, ludzie z tego forum odpalali swoje maszyny na Skylake - inna sprawa to opłacalność tego rozwiązania; mój i7 od kiedy go kupiłem półtora roku temu podrożał o ponad 200zł, a 6700k to obcenie jest 500zł więcej niż to za ile ja kupiłem, chociaż inna sprawa że dolar podrożał od tamtego czasu i to dość sporo. 

Opłacalność jest, bo nie inwestujem w stary (nie oszukujmy się) ram ddr3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi chciałbym komputer na "lata" a nie oszukujmy się DDR3 będzie stosunkowo starą pamięcia za niedługi czas. :/ Więc jednak DDR4 I SKYLAKE to inwestycja w przyszłość. Mam do wydania jakieś 3 000 PLN na stanie mam obudowę dyski i zasilacz. Więc no coś pomyślę jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I5-6600K ma odblokowany mnożnik i można go kręcić, i5-6500 też da się kręcić ale przez BCLK ale trzeba podbić nie raz sporo napięcie i nie na każdej mobo można dokonać takiego zabiegu: http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_6500_skylake_podkreconego_do_4500_mhz?page=0,20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.