Skocz do zawartości

nowy zestaw dla Skylake


cichybyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tutaj nowy więc chciałem się od razu przywitać :)

Ponieważ mój macbook pro się zestarzał, a na nowego kasy nie ma, więc postanowiłem spróbować hackintosha.

 

Proszę o pomoc w wyborze, chciałbym, żeby ElCapitan chodził jak na normalnym maku

Budżet oczywiście jak zwykle za mały do potrzeb, wiedza mimo kopania przez kilka dni na forum, słaba. Ale może z Waszą pomocą uda się coś wybrać.

Kasa to ok 4 tys (z małym poślizgiem może być)

Założenia - Na razie, żeby tylko wystartować, a upgrade potem. Komputer pod kątem obróbki zdjęć w Photoshopie itp (w niedalekiej przyszłości chciałbym się nauczyć też montażu wideo)

Wstępnie wybrałem takie rzeczy:

 

Procesor Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 95W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600K) - 1130 zł

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 16GB (8GBx2), 3200MHz, CL16, 1.35V (F4-3200C16D-16GVK) - 530 zł

Zasilacz - ok. 300 zł

 Dysk SSD Samsung 850 EVO 250GB SATA3 (MZ-75E250B/EU) - 355 zł

Dysk Hitachi A7K2000, 1TB, 3,5", 7200RPM, SATAIII, 32MB (0F24807) - 450 zł

Obudowa - ok. 200 zł

chłodzenie - ok. 200 zł

płyta - ?

 

Nie mam pojęcia jaki dobry zasilacz, jakie chłodzenie i przede wszystkim dobra płyta.

Chciałem zasilacz Corsair RM 650 i Obudowę BeQuiet! 800 - ale nie zmieszczą się w budżecie, więc muszę skorzystać z Waszych podpowiedzi.

Nie zamieściłem grafiki bo może da się uruchomić iCPU - jeśli nie to 500 zł muszę doliczyć do używanej gtx 660

Płyta porządna, dobrze wyposażona, mile widziane złącze thunderbolt.

Będę potrzebował podłączyć także mój dysk zewnętrzny przez firewire 800 - trzeba coś dokupić?

Wiem, że dużo pytań, liczę na wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty to Maximus VIII ale o thunderbolcie zapomnij, nie na haku takie zabawy, tym bardziej na Skylake. Integra jest obecnie w powijakach a Apple samo wywaliło kexty do jej obsługi bo wiedzą że nic nie działa jak powinno 

http://www.morele.net/kontroler-digitus-pcie-firewire-800-9pin-2z-1w-digitus-ds-30203-2-599220/

firewire 800 - 400 z adapterem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zoptymalizować koszty - zmienię procesor na 

Intel Core i5-6400 Skylake, socket 1151, 64bit, 3.3GHz, 65W, cache 6MB, BOX - 839 zł

oraz wykorzystam chłodzenie procesora z kompletu.

Dzięki temu nie zwiększając budżetu dokupię grafikę czyli gtx 660 (używana za ok 500zł)

Jeszcze chciałem zapytać o dźwięk, nadal trzeba zastosować VoodooHDA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już bierz i5-6500 bo ma sporo szybsze zegary. Ja bym zaoszczędził na płycie, po co Ci taka na procek bez "K". Zastosuj np.: ASRock H170M Pro4, a resztę dorzuć do Fractal Define Mini i lepszego zasilacza np Corsair RM 650 albo Be Quiet 600W Straight Power 10 CM. Będziesz miał fajny, cichy sprzęt w formacie mATX.

 

Robiłem taki zestaw: http://hamac.pl/topic/147-benchmarki-pod-os-x-a-wydajność-hamac-vel-mac/?p=116716

 

PS: ASRock umożliwia OC pamięci, można zastosować pamięci bodaj 2800MHz zamiast 2133, ja zastosowałem RAM 2133 CL14, ustawienie OC ustawia RAM na CL12, wielkiego skoku wydajności nie ma ale zawsze :) Test z linka wyżej był robiony na CL14, na CL12 było ok 11800 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Oswaldini za podpowiedzi. Tylko ja cały czas zakładam, że za jakiś rok zmienię procesor na i7 6700k i dołożę mocniejszą grafikę i może pobawię się delikatnie w oc. Teraz chcę kupić chociaż płytę fajną. Ale co do zasilacza masz rację, też powinien być od razu dobry, dlatego też zaczynam przyzwyczajać się do myśli, że trzeba rozciągnąć budżet i nie oszczędzać aż tak bardzo. Możliwe, że wtedy wezmę też nieco lepszego procka, ale bez K czyli 6500 albo nawet 6600. Zastanawiam się, czy nie zrezygnować Na razie z dysku ssd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już bierz i5-6500 bo ma sporo szybsze zegary. Ja bym zaoszczędził na płycie, po co Ci taka na procek bez "K". Zastosuj np.: ASRock H170M Pro4, a resztę dorzuć do Fractal Define Mini i lepszego zasilacza np Corsair RM 650 albo Be Quiet 600W Straight Power 10 CM. Będziesz miał fajny, cichy sprzęt w formacie mATX.

 

Robiłem taki zestaw: http://hamac.pl/topic/147-benchmarki-pod-os-x-a-wydajność-hamac-vel-mac/?p=116716

 

PS: ASRock umożliwia OC pamięci, można zastosować pamięci bodaj 2800MHz zamiast 2133, ja zastosowałem RAM 2133 CL14, ustawienie OC ustawia RAM na CL12, wielkiego skoku wydajności nie ma ale zawsze :) Test z linka wyżej był robiony na CL14, na CL12 było ok 11800 pkt.

Witam Was :)

Nie chce otwierac kolejnego watku.

Chce zlożyć cos na czym moge postawic OSX i win10.

Czy taki zestaw bedzie ok:

http://www.morele.net/inventory/info/S4nSRU/

Mysle nad upgradem do i5 6500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie micro-ITX? w komputroniku są śmiesznie tanio Bitfenixy Phenom M (199zł) w takim wypadku H170M Pro 4. 

Mniejszy format nie jest taki zły ale i różnica w przypadku niektóry obudów taka wielka nie jest. To chłodzenie to suszarka, zamień na Fortisa 3 o ile się zmieści w tym V1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie micro-ITX? w komputroniku są śmiesznie tanio Bitfenixy Phenom M (199zł) w takim wypadku H170M Pro 4. 

Mniejszy format nie jest taki zły ale i różnica w przypadku niektóry obudów taka wielka nie jest. To chłodzenie to suszarka, zamień na Fortisa 3 o ile się zmieści w tym V1

 

Bardzo mi się podoba obudowa Thermala dlatego skierowałem się na mITX. 

Pytanie czy plyta bedzie ok? 

Czy może tę wziąć : http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h110i-plus-h110-ddr4-sata3-usb-3-0-mini-itx-90mb0px0-m0eay0-834589/

 

Chłodzenie zmienie na 100% ale niestety Fortis jest za wysoki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mITX oczywiście że za wysoki :D tam jedynie coś poziomego wejdzie. Płytę zostaw jeśli coś ma ruszyć to tylko ASRock bo ma audio i LAN do zrobienia a jak z resztą zobaczymy, dlatego też proponuje ci mATX na płycie z którą już ktoś miał do czynienia. Ps, ta kratka będzie tylko zbierać kurz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie micro-ITX? w komputroniku są śmiesznie tanio Bitfenixy Phenom M (199zł) w takim wypadku H170M Pro 4. 

Mniejszy format nie jest taki zły ale i różnica w przypadku niektóry obudów taka wielka nie jest. To chłodzenie to suszarka, zamień na Fortisa 3 o ile się zmieści w tym V1

A są, sam sobie na święta sprawiłem wersję czarną (cena 199zł za wersję NVIDIA Edition):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce masz wyłącznie nad zasilaczem, w tym aspekcie są lepsze konstrukcje. Kable od panelu są w większości odpinane - wyjątkiem jest przewód od USB 3.0. W tej cenie to chyba jedna z lepiej wykonanych. Ostatnio rzuciła mi się w oczy jeszcze jedna, cougar QBX o której już raz wspominałem, jeśli mITX to szedłbym w taki kształt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce masz wyłącznie nad zasilaczem, w tym aspekcie są lepsze konstrukcje. Kable od panelu są w większości odpinane - wyjątkiem jest przewód od USB 3.0. W tej cenie to chyba jedna z lepiej wykonanych. Ostatnio rzuciła mi się w oczy jeszcze jedna, cougar QBX o której już raz wspominałem, jeśli mITX to szedłbym w taki kształt 

Bardzo fajne rozwiązanie.

Jedyne co mnie martwi to troche mało miejsca na chlodzenie procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie za bardzo go nie katuję, jest dla mnie tymczasowym rozwiązaniem do czasu założenia chłodzenia wodnego, ale i tak zaskakuje mnie stosunkowo niezłą wydajnością, a do tego jest niesłyszalny w idle. Wkrótce będę robił testy obciążeniowe aby zobaczyć jego efektywność. Wyniki wrzucę do mojego wątku o NCase, więc zaglądaj tam to sam zobaczysz co potrafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.