Skocz do zawartości

iPhone nie widzi WiFi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
 
Moja mama ma iPhona 4s z ios 5.1.1 (Proszę bez komentarzy). Wszystko było fajnie i działało. Nagle ni z tego ni z owego iPhone przestał widzieć WiFi (nie pokazuje żadnej sieci, mimo że mam 2 routery w domu i inne telefony je widzą. Ten telefon widział te sieci). Konsola wywali mi :

Jan 16 20:23:59 iPhone-Plus kernel[0] <Debug>: en0: setting diversity to: -1


Jan 16 20:23:59 iPhone-Plus kernel[0] <Debug>: en0: Error configuring antenna diversity (index = -1).


Jan 16 20:23:59 iPhone-Plus kernel[0] <Debug>: en0: setting tx antenna: -1


Jan 16 20:23:59 iPhone-Plus kernel[0] <Debug>: en0: Error configuring transmit antenna (index = -1).

Spotkaliście się z czymś takim?

 

Większy fragment logów: http://wklej.to/HzaKM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak że aby zainstalować dany system to musi być on podpisywany przez Apple, a to wygasa (w sensie teraz można z pliku tylko 9.2)? I do 9.2 jej lepiej nie aktualizuj, bo na 4S już raczej będzie słabo działał (na czymkolwiek słabo działa, przynajmniej w becie tak było a się boje swój aktualizować przez komentarze na MyApple :D

 

PS znalazłem coś takiego https://discussions.apple.com/thread/5759863?tstart=0ale rozwiązanie brzmi jak żart o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak że aby zainstalować dany system to musi być on podpisywany przez Apple, a to wygasa (w sensie teraz można z pliku tylko 9.2)? I do 9.2 jej lepiej nie aktualizuj, bo na 4S już raczej będzie słabo działał (na czymkolwiek słabo działa, przynajmniej w becie tak było a się boje swój aktualizować przez komentarze na MyApple :D

 

PS znalazłem coś takiego https://discussions.apple.com/thread/5759863?tstart=0ale rozwiązanie brzmi jak żart o.O

Oczywiście że tak jest, mój post o tym mówił. Jeśli autor ma pliki shsh to może zainstalować już niepodpisywaną wersje systemu. I nie nie da się ich już zdobyć dla starszych systemów - może jest możliwość instalacji starego systemu poprzez jb na uwięzi, na ip4 coś takiego było ale nie wiem jak z ip4s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować można jedynie bieżący najnowszy system dostępny dla danej słuchawki. 

 

Można spróbować wymazania wszystkich danych - tzw reset do ustawień fabrycznych - jest taka opcja w menu... wykasuje ona wszystkie dane i przywróci system do stanu jakby był właśnie zainstalowany. Niestety osobiście przeczuwam, że to niestety nie pomoże... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamrażarka nie jest głupim pomysłem bo z tego co wyczytałem jest to jakiś problem z anteną. Zimno może spowodować, że coś się tam odegnie albo dognie i zacznie działać. Generalnie moja mam da radę bez wifi, ale wiecie. Telefon bez wifi w dzisiejszych czasach to trochę kiepsko. Uprzedzając pytanie nie ma pakietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW czy tylko ja uważam, że polityka apple cd. instalacji iOS jest chora?

Też tak uważam ;d jak dla mnie ostatni płynnie działający iOS na ip4s, to iOS 7 i powinna być możliwość instalacji każdego z nich, bo może nie każdy chce pakować najnowszego iOSa, żeby potem mieć zamulający telefon. Mój kolega ma ip4s i żałuje, że zrobił aktualizacje do iOS 9, bo wcześniej był na 7 i mówi, że było o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

it's not a bug it's a feature - inaczej byś używał starego iPhone'a przez lata, a tak matrix (apple) daje Ci do zrozumienia że czas na nowy telefon. 

 

Zresztą nie ma co drzeć szat... po prostu iPhone działa płynnie na Max iOS +1 - na +2 jest jeszcze OK, ale już można zauważyć pierwsze symptomy "haczenia", na +3 najczęściej już widać mulenie. Na +4 - najczęściej już nie da się używać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wystarczy wyjąć płytę, podgrzać układ od wifi który znajduje się w górnej części tuż przy złączach od LCD i problem zostaje naprawiony.

Dodatkowo zdarza się, że blaszka zakrywająca złącza czyli tzw antena poluzuje się lub najdłuższa śrubka umieszczona na samej górze nie jest dobrze wkręcona.

Jeżeli nie masz zdolności manualnych i nie otwierałeś nigdy iPhone to zanieś go lepiej do jakiegoś serwisu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.