Skocz do zawartości

BootCamp nie widzi Windows po zmianie patrycji


BrT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem zainstalowany na moim Macbooku Pro Windowsa 10 obok OSXa, zmieniłem wielkość partycji i utworzyłem nową i niestety w BootCamp juz nie widzi Windowsa. Gdy w OSX wybiorę dysk startowy na Windows to wywala, że brak bootloadera przy starcie Pliki wydają się być nie naruszone. 

 

Da się to jakoś zbootować? Potrzebuje Win na chwilę potem mogę przeinstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki układ partycji? Jak zmieniłeś rozmiar partycji pod os x i wsadziłeś partycję przed tę z windows, to zapomnij że się uruchomi windows. Wywal tę partycję i módl się aby disk utility zregenerował hybrydowy schemat partycji. Jak tego nie zrobi to musisz użyć gptsync. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wsadziłem przed Windows, nowy Disk Utility tez trochę pomógł mi to spieprzyć...

Wywaliłem partycje ale to nie pomogło. Teraz i tak już nici bo OSX tez padł po aktualizacji ^^.

 

EDIT:

Jak już przy tym jesteśmy; da sie zainstalować Windows 10 na partycji GUID czy musi być hybrydowa w MBR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać się da, ale czy będzie działać, to zależy od Apple. Windowsy instalowane w czystym EFI w większości nie działają. Apple nie dostarcza sterów, urządzenia są błędnie inicjalizowane, np jak masz HD4000 i GT650 - to dostaniesz spektakularne KP od HD4000 która normalnie szuka optimusa którego nie ma w maczkach. Do tego nie odpala audio pokładowe... Ale możesz sprawdzić i poeksperymentować... może coś Apple i MS zrobili aby 10-tka w uefi działała prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic się nie zmieniło. Wszystko to o czym pisałeś i dodatkowo nie działa też Bluetooth. Instalator BootCamp zawiesza się na instalacji karty dźwiękowej. Próbowałem instalować ręcznie sterowniki z paczki ale nic to nie daje ani Bluetooth, ani Realtek. Dodatkowo gładzik też mi się nie podoba no i WiFi pokazuje słaby sygnał.

 

System jest okrutnie niestabilny, krzywo popatrzysz na komputer i jeb reset, 

 

GT650 wygląda, że działa, rozdzielczość jest poprawna panel NVIDA tez ok. Od strasznej biedy może i dało by się tego używać ale mi się już nie chce z tym bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze... testowałem 8.x na MD103/104 i nie ma to sensu... Walczyłem z eGPU po TB, to przerobiłem wiele kombinacji. Z eGPU wtedy jedynie modele bez dodatkowej grafiki miały szanse działać w Win z UEFI (tylko wtedy można było odpalić TB a w niej VGA), ale i tak nie działał dźwięk i trzeba było używać zewnętrznej karty na USB.

 

W trybie UEFI odpalają się obie VGA. Wtedy sterowniki od MS/Intela do HD4000 zakładają, że tam jest Optimus i dostajesz spektakularny KP. W trybie bootcampa (włączony CSM) inaczej jest inicjalizowany sprzęt, np nie ma w ogóle HD4000, działa jedynie GT650. 

 

Jeśli chcesz mieć więcej niż 2 systemy, to musisz pokombinować... Musisz mieć następujący układ i kolejność instalacji. 

1. Instalacja OS X.

2. Wydzielenie partycji bootcamp i instalacja w trybie zgodności Windows.

 

Wtedy dostaniesz układ partycji w takiej kolejności:

disk0s1 - EFI

disk0s2 - OS X

disk0s3 - Recovery

disk0s4 - Windows.

 

Jest to o tyle ważne, bo windows musi wstawać w trybie zgodności, czyli z MBR'a więc musisz mieć hybrydowe tabele partycji a to ogranicza windows to max 4-tej partycji.

 

Aby teraz dodać dalsze systemy, musisz zrobić obraz Windy, np za pomocą Winclone - następnie skasować i zrobić nowe partycje uważając aby tę pod Windę była 4-tą a ta pod OS X 5-ta i dalej. Potem odtwarzasz Windę na 4-tą partycję i musi hulać, tak przynajmniej ja mam zrobiony układ i mi działa na MD103. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.