Jump to content
Sign in to follow this  
matahari32

Asus X53sv

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad instalacją systemu osx na swoim laptopie poczytałem trochę forów oraz przejrzałem trochę konfiguracji, lecz nadal mam parę wątpliwości. NIe jestem pewien czy konfiguracja sprzętowa mojego laptopa pozwoli mi na zainstalowanie systemu "bez większych problemów" Proszę o ocenę szanownych kolegów.

Konfiguracja sprzętowa

1. Asus x53sv

2. Intel® Core™ i7 2670QM

3. Intel® HM65 Express Chipset

4.

5.  NVIDIA® GeForce® GT 540M 2GB/ Intel GMA HD 3000 (optimus)

6. Realtek

7.

8. Atheros AR9002WB

Jak ocenianie daną konfigurację. Z góry zakładam, że karta sieciowa nie będzie działać (nie ma kext'ów do danego modelu) więc mam pytanie czy któraś z tych modeli zda egzamin.

Atheros 5007eg,

BMC94312MCG

Który system polecacie postawić.

Kolejne pytanie jest następujące czy bootowalny usb drive może być utworzony z oryginalnego os'a za pomocą terminala czy musi być to sposób przez program (dokładnie nie pamiętam jaki)

Jest szansa że będzie działać HD3000. Możliwe artefakty. Próbuj jakieś 10.9 w górę - względnie świeże i mniej problematyczne. 

Obraz OS X na klucz USB polecam zrobić w Diskmaker X. 

Do bootowania polecam UniBootX i dalej customizacja. 

W każdym razie -  to jest notebook - przygotuj się na możliwą walkę z podzespołami jak np odpalaniem statusu baterii czy regulacji podświetlenia itp itd... Czytaj, szukaj podobnych wątków na forum, takich konfiguracji przewinęło się sporo. 

Zabrałem się za próbę instalacji.

utworzylem bootowalnego clovera. 

Po zapoznaniu sie z instrukcją clovera stworzyl sie dump, podmienilem nazwę sandy bridge na moją (poniewaz i7 2 gen).

Po próbie boota z pen'a (mavericks) system staje na system uptime in nanoseconds ;544654780 

Macie może jakiś pomysł ?

Aaa, oczywiście masz rację co do ścieżki, pisanie o pierwszej w nocy i wychodzą takie kwiatki (btw, chyba czas na forum jest niezbyt poprawny?) :D a co tego że Clover nie tworzy folderów to szczerze mówiąc nie wiedziałem, ale będę pamiętał na przyszłość. 

Udalo mi sie zainstalowac mavericksa.

Niestety nie dziala mi audio oraz czesto pojawiaja sie artefakty na ekranie.

Mam jeszcze maly problem co do clovera istnieje mozliwosc jakos zainstalowania go na dysk abym nie musial bootowac komputera z pena aby wlaczyc osx

Niestety nie dziala mi audio

Musisz zainstalować sterownik, ale nie napisałeś, jaką masz kartę. W miarę uniwersalny jest VoodooHDA.kext, jak sprawdzisz model, może uda Ci się znaleźć patchowany systemowy AppleHDA.kext.

czesto pojawiaja sie artefakty na ekranie.

Dosyć znany problem na HD 3000. Z tego co wiem, generalnie pomaga podanie zmodyfikowanego EDID (np. w Cloverze), ale dokładnie tematu nie znam. Chociaż chyba w końcu muszę się nim zająć, wprawdzie artefakty mam bardzo rzadko, ale może udałoby się wyeliminować całkowicie.

Na szybko możesz też spróbować flagę slide=0, coś kiedyś czytałem, jakoby w jakimś stopniu pomagała.

Mam jeszcze maly problem co do clovera istnieje mozliwosc jakos zainstalowania go na dysk abym nie musial bootowac komputera z pena aby wlaczyc osx

Istnieje, najprościej to zrobić montując partycję EFI i kopiując z katalogu EFI na pendrive do katalogu EFI na partycji EFI:

-katalog CLOVER

-plik BOOTX64.EFI z katalogu BOOT, do katalogu BOOT na partycji

Przepraszam za brak odzewu z mojej strony niestety nie miałem czasu na dalszą konfigurację. 

Ponownie zainstalowałem mavericks'a, nadal mam problem z audio oraz z wifi. Zmieniłem kartę wifi na Atheros 9285 zainstalowałem kexta 

IO80211Family. Karta dzwiękowa to Realtek ALC269.