Skocz do zawartości

Radeon HD 6370M Series 1024MB


Dorotka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu zauważyłam jak miło pracuje się na systemie Os X

a z uwagi na fakt,ze jeszcze nie stać mnie na komputer od Apple doradzono mi

abym zrobiła sobie swojego hackintosha i tak trafiłam na to forum.

 

Dotychczas korzystałam tylko z komputerów których systemem operacyjnym był

Windows...w różnych odsłonach. Jednak jak wiadomo tam nie trzeba nic przerabiać, doinstalowywać itd.

gdyż wszystko robi się samo...a przynajmniej ja miałam zawsze takie szczęście.

Mimo wszystko udało mi się przebrnąć przez wszystko i zainstalowałam Os X na swoim komputerze.

 

Jego komponenty to:

-i5-560m

-HM57

-Radeon 6370 1Gb

-IDT 92HD81B1X

-Realtek RTL8168D/8111D

-Atheros AR9285

-dysk 1TB SATA2

-17,3"  1600 x 900

 

Utworzyłam klucz na pendrive z Yosemite...zgodnie z poradnikiem.

Instalacja poszła mi dość gładko. Tyle,że po zainstalowaniu system był bardzo powolny.

Nie odczytuje szybkości pamięci ram jaką posiadam tylko jej rozmiar.

Do tego od razu wykrywa moją kartę graficzną poprawnie (ATI Radeon HD 6370M Series)

jednak z 5MB jej własnej pamięci :shock:

Monitor laptopa odczytało jako 25,5" 1600x900

 

Znalazłam kilka tematów które myślałam,ze rozwiążą mój problem.
Tzn. dopisałam id. oraz nazwę mojej karty (0x68E41002) Eulemur do istniejących Kextów (AMD5000Controller oraz AMDRadeonX3000)

Tylko zaskutkowało to tym,że obraz podzielił mi się na cztery części i częściowo rozmył.

Kolejna próba i nowa instalacja z podmienionym FakeID oraz ustawieniami:

Inject ->ATI = true

FakeID = 0x68E01002

FBName = Hoolock

VRAM = 1024

LoadVBios=true

InjectEDID=true

http://www.insanelym...70m-512mb-full/

Tylko w tym wypadku po załadowaniu się częściowo plików instalacyjnych ekran robi się czarny,

uniemożliwiając dalszą instalacje i obsługę.

 

Próbowałam też rozwiązania które przynosi pozytywne efekty przy instalacji Mavericks z tego tematu:

http://www.insanelym...the-qe-working/

Ta próba kończy się tym,że ekran główny znów staje się podzielony na cztery oraz rozmyty.

Tylko w przeciwieństwie do prób z dopisaniem swojego ID karty jak w przypadku numer 1,

w tym przypadku działa mi monitor zewnętrzny podpięty poprzez łącze VGA.

Wiem...jestem daremna...lub zwyczajnie mnie to przerasta :oops:

 

Czy znajdzie się ktoś na tyle obeznany aby doradzić mi jak to zrobić...lub chociażby ktoś mający jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Twój Radek się łapie pod kłopoty z OS X ale ze względu na nie ja bym sobie odpuścił wszystko co nowsze od Yosemite 10.10.3 (włącznie z tą wersją). zwyższ są zazwyczaj problemy z Radkami.. jak nie problem z działaniem portów to znów z sleepem..

 

ja mam zerowe doświadczenie w rozwiązywaniu problemów akurat z kartami graficznymi, więc lepiej niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba walczymy z tym samym problemem. Mając te same komputery.

Ja utknąłem na poprawnym wykryciu karty (chociaż raport systemowy w zakładce PCI jej nie pokazuje)
No i obraz mam taki tylko na screenie, na monitorze jest podzielony również na cztery mniejsze.

 

Co do tego problemu to chyba nie ma nikogo kto by Ci na tym forum pomógł.

Jakiś czas temu prosiłem o pomoc i niestety odpowiedzi brak.

 

Zrzut%20ekranu%202016-01-21%20o%2016.09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dorota skoro masz rozwiązanie pod Mavericks to może z niego skorzystaj.. Chyba że chcesz konkretnie najnowszą wersję..

 

Hm.. Jedyne co bym sugerował to jeszcze zobaczyć jak ludzie naprawiają problem z kartami graficznymi Intela - tam podobne problemy występują.. Może rozwiązanie podobne będzie..

 

Co do Radków jak by miały takie sterowniki webowe jak nVidia to by było dopiero coś.. Tak to trzeba rezygnować raczej z nich co kolejna wersja OS X to nowy problem.. Może kiedyś się to ustabilizuje..

 

Chyba większość ludzi korzysta z zielonych dla tego taki już jest..

 

 

Edit odnośnie tej metody  to zrobiłaś poprawnie ten config.plist ? i bawisz się w tą poprawkę przed czy po instalacji systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji instaluję takie kexty:

-ACPIBacklight.kext
-ACPIBatteryManager.kext
-AppleStorageDrivers.kext
-FakeSMC.kext
-ProBookARPT.kext
-RealtekRTL8111.kext
-VoodooPS2Controller.kext

 

Natomiast config.plist najkorzystniej jest gdy jest taki:

https://www.dropbox.com/s/ok194fidvab3j5x/config.plist?dl=0

 

wtedy nie wykrywa VRAM karty tylko 5mb ale obraz jest w odpowiedniej rozdzielczości od początku do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem w internecie i nie słyszałem żeby komuś to działało na Yosemite... nie twierdzę że jest to nie możliwe ale widać nie jest to takie proste. Może spróbujesz odpalić zintegrowaną w procesor kartę graficzną? Nie wiem co prawda czy jest to możliwe, lepiej niech ktoś inny się jeszcze na ten temat wypowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam dość ciekawy temat na naszym forum...dokładnie chodzi o ten: Kwestia mobilnych Radeonów

Chcę spróbować czy może pomoże to w moim przypadku, tylko mam problem w wyciągnięciem swojego biosu

karty graficznej. Robię to poprzez Windows programem GPU-Z jednak zawsze gdy chcę go zapisać to

wyskakuje mi komunikat o tym,że nie może to być wykonane.

Macie chłopaki może jakiś pomysł jak to zrobić lub może wyciągnąć go z pliku biosu płyty głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie już chyba wiesz co poszło nie tak:

Inject ->ATI = true

FakeID = 0x68E41002

FBName = Hoolock

VRAM = 1024

LoadVBios=true

InjectEDID=true

spróbuj tymi ustawieniami, jeśli coś mieszałaś w kextach przywróć to do stanu fabrycznego ;)

 

Po głębszym zastanowieniu stwierdzam  że wystarczy wstrzyknąć odpowiedni edid i uruchomić sposobem w którym miałaś czarny ekran

http://www.osx86.net/forums/topic/20664-guide-edid-injection/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą opcję już testowałam :/

Nawet w tym temacie umieściłam config.plist z właśnie takim ustawieniem.

I jak najbardziej Grzegorzu system wstaje tylko do momentu kiedy nie dopiszę w S/L/E

w kextach AMDControl5000 oraz AMDRadeonX3000 identyfikuje kartę poprawnie

tylko z 5MB pamięci VRAM...natomiast monitor wykrywa jako 25,5" (1600x900)

Kiedy natomiast dopiszę DeviceID mojej karty do wyżej wymienionych kextów

to wtedy rozpoznaje kartę poprawnie, widzi całą jej pamięć tylko wyświetlany obraz dzieli na

cztery jak na zdjęciu wcześniej. Wstrzyknięcie poprawnego EDID prócz pojawienia się

przezroczystości nie wpływa na wyświetlany ekran (tzn. robiąc screen jest on idealny jednak 

patrząc na niego z zewnątrz jest podzielony na cztery części) :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.