Skocz do zawartości

Radeon HD 6370M Series 1024MB


Dorotka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli nie ładuje się LPC to nawet generowanie stanów nic nie da. Najpierw sprawdzić czy AppleLPC się ładuje np. w KextWizard. Jeśli nie mam to w koniczynie (Clover) w sekcji ACPI należy włączyć AddDTGP_000, FakeLPC_0020, FixHPET_0010, FixIPIC_0040, FIX_RTC_20000 i FIX_TMR_40000 - są to wszystkie poprawki podstawowe jakie są opisane do użycia i wklepania własnoręcznie do DSDT ( tu uwaga nie należy używać tego jednocześnie z poprawkami tego typu w DSDT ! ). Powinno wyglądać to mniej więcej tak:

	<key>ACPI</key>
	<dict>
		<key>DSDT</key>
		<dict>
			<key>Fixes</key>
			<dict>
				<key>AddDTGP_0001</key>
				<true/>
				<key>FakeLPC_0020</key>
				<true/>
				<key>FixHPET_0010</key>
				<true/>
				<key>FixIPIC_0040</key>
				<true/>
				<key>FIX_RTC_20000</key>
				<true/>
				<key>FIX_TMR_40000</key>
				<true/>
			</dict>
		</dict>

Coż większy pobór prądu równa się większe ciepło co znów w teorii powinno się przekładać na wydajność. Mój pamiętny laptop na którym z którego zrobiłem sobie pierwszego hacbook'a zawsze miał o te parę stopni więcej niż przy użyciu okienek.

 

Co do usypiania bez poprawnego uruchomienia speed stepu (czy jak to tam fachowo się mówi) nie uśpisz raczej niczego.

 

Szkoda że Ci HWMonitor nie pokazuje temperatury chipsetu - wróć to chyba jest w procku to już nie wiem czy powinna być czy nie ta temperatura :/

 

Jeśli chodzi o DVD jak dokładnie Ci nie działa? Jeśli chodzi o jakieś płyty co na Windows samem się uruchomiały itp to tu raczej tego nie doświadczysz. Często tacka się nie chce wysunąć z przycisku na napędzie (zdarzyło mi się tak X razy) więc przytrzymanie klawisza F12 powinno pomóc.

 

Ja jak miałem kiedyś problemy z tym wskaźnikiem baterii to mnie odesłano tu  ale niestety nie naprawiłem sobie tego i cała inicjatywa padła - nie wiem czy coś się zmieniło od tamtej pory.

 

 

Ale "koleżanka" obeznana w zabawie z komputerami i nawet wyposażona w zabawki :D Jeśli rozumiem to działasz teraz na 10.10.3 a będziesz próbowała z 10.11 czy dajesz sobie spokój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do baterii http://www.tonymacx86.com/el-capitan-laptop-support/116102-guide-how-patch-dsdt-working-battery-status.html+ acpibatterymanager.kext. Będziesz musiała pobawić się z DSDT.

 

PS: Może ktoś już zrobił fix poszukaj tutaj https://github.com/RehabMan/Laptop-DSDT-Patch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DVD jak dokładnie Ci nie działa? Jeśli chodzi o jakieś płyty co na Windows samem się uruchomiały itp to tu raczej tego nie doświadczysz. Często tacka się nie chce wysunąć z przycisku na napędzie (zdarzyło mi się tak X razy) więc przytrzymanie klawisza F12 powinno pomóc.

 

Ja jak miałem kiedyś problemy z tym wskaźnikiem baterii to mnie odesłano tu  ale niestety nie naprawiłem sobie tego i cała inicjatywa padła - nie wiem czy coś się zmieniło od tamtej pory.

 

 

Ale "koleżanka" obeznana w zabawie z komputerami i nawet wyposażona w zabawki :D Jeśli rozumiem to działasz teraz na 10.10.3 a będziesz próbowała z 10.11 czy dajesz sobie spokój?

Z DVD dokładnie chodzi o to,że płytę jak najbardziej stara się odczytać i odpala odtwarzacz DVD. Jednak nie idzie jej zwyczajnie odtworzyć. Tzn. po kliknięciu przycisku play odpala się dźwięk jednak nie idzie on w parze z obrazem.

 

Natomiast co do 10.11 to owszem korci mnie troszeczkę...jednak wolę chyba na razie choć chwilkę pocieszyć tym co mam i dzięki waszej pomocy  =D>  udało mi się odpalić =P~

 

Co do zabawek to mogę wam chłopcy je pożyczyć...przesłać abyście mogli i u siebie po testować swój pobór prądu :-D

 

 

Do baterii http://www.tonymacx86.com/el-capitan-laptop-support/116102-guide-how-patch-dsdt-working-battery-status.html+ acpibatterymanager.kext. Będziesz musiała pobawić się z DSDT.

 

PS: Może ktoś już zrobił fix poszukaj tutaj https://github.com/RehabMan/Laptop-DSDT-Patch

 

Chyba ta zabawa z DSDT mnie nie ominie :( a z uwagi na fakt,że nie jest to moją mocną stroną to aż się boję za to zabierać aby nic już nie sknocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSDT zrobiony na brudno.

Bateria i Podświetlenie

 

Do baterii potrzebujesz acpibatterymanager od rehaba

Do podświetlenia potrzebujesz acpibaclight też od rehaba

 

Wszystko znajdziesz na jego githubie - ma tam linki do skompilowanych kextów

 

POWODZENIA 

 

PS: Wrzucaj pliki przez forum

DSDT.aml.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwaj jesteście niezłymi magikami. Kurcze tak bardzo chciała bym się wam odwdzięczyć. 

Jednak pozostaje mi tylko napisać po raz kolejny jesteście zwyczajnie niesamowici.

Dziękuję bardzo.

 

Tymczasem teraz po kolejnej instalacji Os X z poprawionym DSDT oraz config.plist

jak również zainstalowanymi kextami do baterii i podświetlenia.

wskaźnik baterii pokazuje ją...wykrywa baterię, jednak nie pokazuje procent jej naładowania.

wskaźnik podświetlenia ekranu jak najbardziej się pojawił, tyle,że nie czyni nic poza swoją obecnością :/

 

Wspomniane kexty oczywiście są załadowane poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czary i kawał dobrej roboty zrobił @grzesiek13 :>. Pamiętaj, że w tym DSDT są poprawki tylko do baterii i podświetlenia. Mogą i pewnie będą potrzebne kolejne :>. 

 

Powiedz mi proszę…do czego jeszcze poprawek potrzebuję? Oświeć mnie troszkę  ;)  :D

 

Aktualnie pozakładałam już sobie konta i wszędzie mój komputer rozpoznawany jest jako MacBook Pro 15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bije się z tym czy powinnam założyć nowy temat czy też kontynuować tutaj   :-k

Jednak postanowiłam zrobić to tu gdyż pracowaliśmy tutaj nad tym moim komputerem i

od początku jesteście już z nim w temacie.

Jeżeli zrobiłem źle to śmiało możecie mnie skrzyczeć  O:)

 

Mianowicie w komputerku już praktycznie wszystko mi działa poprawnie, tzn:

Grafika, dźwięk, gniazda USB, wskaźnik baterii, ładuje się poprawnie AppleLPC.

Pozostał mi już tylko jeden problem...to felerne podświetlenie  :/

Oczywiście po poprawce PolishApple jak najbardziej wskaźnik sterowania podświetleniem

się pojawił, z klawiatury też skrótem klawiszowym mogę go przesuwać.
Jednak nic poza tym się nie dzieje. Kext od RehabMan z jego GitHuba zainstalowany poprawnie,

nawet ku mojemu zdziwieniu jest KextWizard pokazuje,że jest załadowany  =P~

tyle,że nic to nie daje. W DSDT jest błąd przy tym i nie wiem jak go poprawić   :oops:

Może znajdzie się jeszcze jakiś dobry kolega który zerknie na to oczkiem i mi podpowie?

 

Obiecuję,że już nie będę wam tutaj marudziła   :D

 

 

DSDT.aml.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.