Jump to content
fawort

Weryfikacja tej kopii programu Install OS X El Capitan nie powiodła się

Recommended Posts

Witam,

Próbuję zainstalować El Capitan'a wg poradnika z tej strony (z wykorzystaniem OS X Maverics) , ale występuje błąd.Weryfikacja tej kopii programu Install OS X El Capitan nie powiodła się. Być może została ona uszkodzona podczas pobierania lub zmodyfikowana.

Pendrive jest sprawdzony, wyczytałem też, iż może być kwestia daty. Datę ustawiłem na nowo. Błąd występuje nadal.

Prośba o pomoc

Tomek

Nie tak do końca ;) wygasły certyfikaty apple, którymi były podpisane instalatory, wszystkie te pobrane przed 14.02.2016.

http://myosx.info/os-x/problem-os-x-installation-files-downloaded-02-14-2016/

możesz pobrać ja na nowo z apple store, lub zrobić trick w konsoli ze zmianą daty.

Siema!

Przepraszam że zrobię małego offtopa ale potrzebuję pilnie pomocy a jedynie na tym forum natknąłem się na taki sam problem jak u mnie. Posiadam Macbook pro mid 2009 i chciałbym zainstalować na nim system Os x Yosemite. Robię to po raz pierwszy gdyż od zawsze korzystałem z okienka. Podczas instalacji występuje identyczny błąd.

Weryfikacja tej kopii programu Instalacja OS X Yosemite nie powiodła się. Być może została ona uszkodzona podczas pobierania lub zmodyfikowana.

Chcę zainstalować system na czystej patrycji, na drugiej zaś na drugiej partycji znajduje się jeszcze partycja odzyskiwania po poprzednim właścicielu.

Próbowałem zmiany daty na 2010, 2016, 2013 i żadna z tych opcji nie daje innego rezultatu jak ten błąd.

Pozdrawiam

jak odpalasz instalator, to zanim przejdziesz do narzędzi dyskowych / instalacji systemu, odpal terminal i wklep tam: date 0201010115  i mus pójść.. dzisiaj instalowałem tak yosemite na swoim hacku ze starego obrazu i poszło..