Skocz do zawartości

Asus Z170 Pro Gaming


Dadii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zainstalować El Capitana u siebie na komputerze ale jestem chyba na to zbyt głupi :/

Moja konfiguracja to:

  • Intel i7 6700K (Skylake)
  • Intel Z170
  • Asus GTX 970 Strix 4GB
  • Intel l219-V
  • ALC1150

Próbowałem sam ale przy opcji Install w Cloverze jest logo Apple, pod nim ładuje się pasek i gdy dochodzi do końca wyświetla się przekreślone kółko/znak zakazu.

Nie wiem czy dobrze zaznaczyłem przy instalacji Clovera:

  • Install for UEFI booting only
  • Driver:
  • DataHubDxe
  • OsxAptioFix2Drv

Ale największy problem dla mnie to sporządzenie config'a i fajnie byłoby gdyby ktoś mi z tym pomógł ;) Użyłem konfiga użytkownika Kaudii z tego tematu: klik

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc ;)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj do katalogu kexts/others  te dwa poniżej oraz te dwa swoje i spróbuj, wszystkie inne foldery z katalogu kexts poza others wywal

 

Intel I219-V Ethernet kext of Mausi from here

USBInjectAll.kext from here (Download the Latest one by date)

 

a ustawienia w Biosie (UEFI) porobiłeś właściwe ??

Advanced
System Agent / Graphics Configuration/Primary Display PCIE
USB Configuration / Legacy USB Support Disabled
USB Configuration / XHCI Hand-Off Enabled
Onboard Devices Configuration / Serial Port Configuration/Serial Port Off


Boot
CSM / Launch CSM Disabled
Secure Boot / OS Type Other

VT-d setting – Disabled
CFG-Lock – Disabled
Secure Boot Mode – Disabled
Fast Boot - Disabled
Ai Overclock Tuner - XMP 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja użyłem u siebie http://www.tonymacx86.com/downloads.php?do=file&id=298  i w zakładce drivers wskazać tylko ALC 1150 i zainstalować restart i powinno działać

 

Nie nie nie nie nie nie nie!!! Nie po to kolega stawia czysty system żeby go sobie brudzić... ​http://hamac.pl/topic/10139-uniwersalne-legacy-applehda-dla-alc882-883-888-1200-892-1150-dla-yosemite-1010-el-capitan-1011/ tym odpalasz audio, ostateczności VoodooHDA jeżeli ta metoda od naszego Admina nie pójdzie. Nie używaj Multibeast, warto zrozumieć ten system aby nie robić sobie w nim syfu - dzięki temu lepiej działa w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście masz rację, ja w sumie stawiałem jeszcze raz z innych powodów ale faktycznie bawiłem się z uruchomieniem audio według tego poradnika, udało się po jakimś czasie ale nie zawsze jest łatwo, więc jeśli ktoś próbuje stawiać system i jest, że tak powiem zielony to na początek można tak, po zwiększeniu swojej wiedzy na temat systemu można podjąć wyzwanie po raz kolejny i zrobić to jak najlepiej się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.