Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jestem nowym użytkownikiem forum chociaż hackintoshami bawie sie już jakiś czas niestety cały czas bez sukcesów.Ostatnio chciałem sobie postawić OSX El Capitan'a na wirtualnej maszynie a później zainstalować na dysku, lecz przy uruchamianiu maszyny po załadowaniu loga apple wyskakuje mi taki błąd - a fault has occurred causing a virtual cpu to enter the shutdown state.Wszystko robiłem zgodnie z poradnikiem polskim chyba nawet z tego forum. Jeśli chodzi o możliwość wirtualizacji to mój procek obsługuje tylko ta opcja nie jest włączona i nie da się jej włączyć , gdyż nie mam nigdzie takiej opcji a patrzyłem w całym biosie.Jeśli można prosiłbym o pomoc , wiem że najłatwiej jest kupić maca ale chodzi o samą zabawę i przy okazji można się czegoś nauczyć.Jeśli napisałem za mało info to proszę o zwrócenie uwagi.

 

Przenoszę, zły dział.

MKjanek32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacjonarce ale chodzi o to że mój procek obsługuje na pewno wirtualizacje bo sprawdzałem programem speccy i tam jest supported ale disable i nie moge tego włączyć w biosie bo nigdzie nie ma opcji znalazłem ewentualnie takie coś jak SVM chyba bo czytałem gdzies na innym forum że ta wirtualizacja może występować pod taką nazwą i w biosie niby jest że jest włączona a speccy nie wykrywa.Znaczy nie chodzi mi o włączenie wirtualizacji na kompie, to chciałem zrobić tylko po to aby El Capitana ściagnac z App Store'a i pendriva przygotować.W zeszłym tygodniu udało mi sie Yosemita uruchomic na kompie bootflagiem amd -v npci=0x3000 USBBusFix=Yes ,mac sie zainstalował później dałem komendę przez Clovera npci = 0x2000 nv_disable=1 i mac sie niby uruchomił ale:

 

- nie miałem neta

- rozdzielczość była nie dopasowana i w ogóle cały soft mulił strasznie

 

Robiłem juz cos z tym ale i tak nic nie dało.Po prostu chce mieć dualboota na kompie MAC'a na SSD 120GB do testów i głownie przeglądania neta a Windowsa na HDD do gier itp.Spróbuje jeszcze z tą wirtualizacją u kolegów na kompach chyba że masz jakiś pomysł jak to u mnie włączyć

 

Sory za rozpisanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.