Skocz do zawartości

GForce 7xxx


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie wystarczy tylko otworzyć Efi Stringa i zobaczyć jakie tam są karty wpierane.

 

Niestety to tylko teoria... praktyka jest dużo mniej przyjemna... np ATI 38x0 nie działają na stringach... GF 7100GS jakiego mam też nie śmiga... a obie w/w karty są na liście EFI Studio. Zdaję sobie sprawę że można te katy odpalić inaczej, ale ja konkretnie chcę mieć pewność że model XYZ firmy ABC działa z EFI Stringiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam GF7300GO więc przy instalacji dawałem NVinject 128MB bo tyle mam na niej ramu. Szczerze to nie bawiłem się jeszcze z EFI-Stringiem na mojej karcie i nie wiem przez to czy będzie działać bo na liście Efi-String nie mam wersji laptopowej tylko chyba GT i GS albo coś w tym stylu ale nie mam GO.

 

Po zapodaniu takiego injectora mam pełne wsparcie więc może jak będę wymieniał system to sprawdzę czy działa na stringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR, karta jest na liscie EFI Studio, nie modyfikowalem tego stringu... i dziala. W hamaku (Asus P5B) PCIe.

 

Wiem klez, ale też wiem że czami string nie równy stringowi... w końcu jest on generowany na podstawie sprzętu który jest w kompie na którym go generujesz... mniejsza z tym, jak mógłbyś wkleić go tu na forum, lub podesłać, to porównam z tym co mam... może to mnie naprowadzi czemu nie działa u mnie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak wiadomo walcze wlasnie z GEF 7600GS o Q.Extreme.

Opisz szczegóły tej walki, bo w przypadku tej karty powinno się dać wszystko odpalić bez większych kłopotów.

 

Czy sa 2 mozliwosci uruchomienia karty - czyli kext i drugi string?

Tak.

Czy kext to iniector?

Nie każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowalem najrozniejsze kexty (natit, NVdarwin, NVkush i inne) ale jedynie z NVinject karta dziala w miare poprawnie - tzn. moge wykorzystac pelna rozdzielczosc i game kolorow. Niestety nie moge wydusic z niej Quartz Extreme, a to mi jest niezbedne.

Probowalem efi stringow i tez "kiszka". Prawde mowiac juz zaczynam rezygnowac. Podpowiedzi dostalem sporo, ale wielu po prostu nie rozumiem.

Jedna uwaga - system instalowalem z iAtkos (AMD), a ta dysrtybucja nie ma za duzo driverow do wyboru. Zadna inna nie ruszyla na tej maszynie. Ciekawe jest tez to, ze na SATA dziala, a na dysku ATA nie chce sie zainstalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!!

Również posiadam kartę 7300 Go (laptop), próbuję wygenerować QE (nie działa mi-lub może się mylę) na RETAIL 10.5.6 Chameleon PC_EFI V9, jak to zrobić. Na iPC 10.5.6 działa ok. (ten sam kext). Teraz nawet mi nie działa "Front Row", Grafika nie jest płynna przy wygaszaczu ekranu!!!

Jakie może być rozwiązanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.