Skocz do zawartości

Dell Vostro 3550


ketrab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Vostro 3550. 

7 lat siedziałem z OS X ( 2x mac mini ) i postanowiłem wrócić.

 

Mój sprzęt to:

 

Typ procesora:Intel Core i5-2520M SSE SSE-2 SSE-3 SSSE-3 SSE4.1 SSE4.2

Mikroukład płyty głównej: Intel HM67 (Cougar Point) [b3], Intel Sandy Bridge

Pamięć fizyczna: 12 GB

Karta wideo: Intel HD Graphics 3000

Karta dźwiękowa: IDT High Definition Audio CODEC

Karta sieciowa: RealTek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

WIFI: Intel Centrino Wireless-N 1030 BGN 1x2 HMC

 

Obecnie mam W10 i RemixOS. Jak miałem mini to był tam zainstalowany Mavericks.

Przygotowałem El Capitan BootDiskUtility z Cloverem. Clover odpala i wybieram partycję z recovery.

Jest logo jabłuszka a po chwili pasek ładowania i nic dalej się nie dzieje.

Przygotowałem Mavericks BootDiskUtility z Cloverem i po załadowaniu wisi na logo Apple i wyświetla jakieś błędy.

 

W linku zdjęcia:

 

 

/EFI/CLOVER/misc/preboot.log mam:

3:108  0:000  Clover revision: 3320  running on Vostro 3550
3:108  0:000  ... with board 

Nie mam nazwy płyty głównej.

Czy to ja coś robię źle z tą instalacją?

 

Pozdrawiam Bartek

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poległem na tym. NullCPUPowerManagement.kext umieściłem w EFI\CLOVER\kexts\10.11

Wygenerowałem w Clover SSDT i pliki są w: EFI\CLOVER\ACPI\origin

Nie wiem jak tego skryptu używać a ten tutorial nic mi nie mówi. Jestem zmieszany tymi próbami posiadania OS X :)

 

Tego Pikera rozpakowałem i w nim trzymając Shift uruchamiam terminal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wrzuć chwilowo NullCPUPowerManagement.kext jeśli OSX nie stanie na niczym innym jak PM, to wygeneruj SSDT skryptem Pike'a. Aby to zrobić wciśnij w Clover F4 aby wykonać dump tablic i ta tych plikach działasz.

http://www.tonymacx86.com/el-capitan-laptop-support/175801-guide-native-power-management-laptops.html
https://github.com/Piker-Alpha/ssdtPRGen.sh

No, god no!!!! Kurde no...

 

@ketrab zaznacz AsusAICPUPM w opcjach przed bootowaniem (klikasz "o" :>) - sekcja kext to patch. A jak już system postawisz dodaj na sztywno do config.plist 

https://clover-wiki.zetam.org/Configuration/KernelAndKextPatches#kernelandkextpatches_asusaicpupm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dopisane AsusAICPUPM ale w Clover i tak jest AppleIntelCPUPM tak jak było wcześniej , Wisi cały czas.

 

@PolishApple masz jakiś pomysł na tą grafikę? Widzę że sam posiadasz HD3000.

 

edit1

 

Zrobiłem wszystko na nowo i na jednym USB mam Recovery HD 10.11 a na drugim USB UNIBOOTX.

Odznaczyłem InjectIntel i instalator działa. Dodałem VoodooPS2Controller.kext i działa mi touchpad strasznie wolno ale działa.

Mam komunikat o weryfikacji: brak informacji o instalacji. W SMBIOS mam chyba jakiś błąd i to w najbliższym czasie poprawię. Na mysz USB oraz wifi wystarczy kext?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klawiaturą to wystarczyło zamienić klawisze w preferencjach - pisałem poprzedni post przed zmianą.

Co do wifi to wiem że wystarczy zmienić moduł.

Mam jeszcze problem z brakiem audio. IDT ven 111d dev 76d1 - to chyba też jest do zrobienia.

No i sprawa podświetlenia zostaje - standardowo to mam na 50-60% na dysku z W10 + flux

 

Jak jeszcze miałem Mini 2007 to do niego wsadziłem moduł z macbook pro + dwie anteny i miałem standard N i tym poprawiłem działanie wifi.

Ogólnie 10.11 na moim Vostro 3550 niszczy W10. Laptop działa chyba lepiej z dyskiem 5400 niż W10 z dyskiem 7200.

 

PolishApple wszystko robię na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.