Skocz do zawartości

[Kącik Filmowy]


PolishApple
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z premierką nie pomogę, od wersji abonamentowej CC staram się trzymać z daleka od Adobe. Mało tego, sloga też jeszcze nie miałem okazji obrabiać :)

A z konfigiem.... hmm bardzo podziałał mi na wyobraźnię ten pakiet który admin miał na sprzedaż. Nie miałem wtedy kasy, bo brałbym w ciemno, ale kupił jakiś user z forum, może by się podzielił opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mac to po co Adobe ?

Tylko Final Cut + Motion + Compresor uważąm że nie ma lepszego oprogramowania do montażu video. A jak Adobe to szkoda się bawić w hamac lepiej pod windowsem i mieć pewność że wszystko działa na 100 procent

No właśnie nie :>. Nie ma co dyskutować bo każdy lubi inny program (FCP sucks :>). A zasada jest taka Premier pod osx jest delikatnie wolniejszy ale bardziej stabilny niż na windows. Wiem to bo na stacji w studiu postawiłem osx'a dla testów.

 

Problem z slog3 jest tylko na windowsie w wersji powyżej 9.1 - więc mamy tak że wszystkie projekty "stare" odpalamy w 9.2 bo nie ma wstecznej kompatybilności, a nowe z FS5 montujemy w Premierze 9.0.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem się przyzwyczaić do FCPX i za nic mi to nie wychodzi, do Premiere jeszcze jako tako dałem radę się mniej/więcej przyzwyczaić (jakiś szybki montaż, czy coś), natomiast FCPX jest po prostu najmniej wygodnym edytorem video jaiego dotychczas używałem :P Dlatego o tym, co kto woli, nie warto dyskutować, jeden będzie wolał FCPX (co szanuję oczywiście) a drugi Premierkę :P

Mi strasznie na Macu brakuje Vegasa  :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie mi proszę, który system pod FCPX, Yosemite czy przesiadać się na ElCapitan ??? Są jakieś przewagi nowego nad starym szybkość/stabilność? 

Edit:

No to już mniej więcej wiem. Cały dzień pracowałem na 10.11.4... właśnie przywróciłem sobie 10.10.5

 

==========EDIT==========

 

Jeszcze jedną próbe podjąłem z 10.11.6. Tym razem wytrzymałem tydzień. Najbardziej upierdliwe są znikające porty USB ( pomimo sekwencji w cloverze odblokowującej większą ich ilość) pracujesz a tu nagle znika mi mysz... niby nic, bo wystarczy przepiąć dongla na inny port, ale w sumie wk....a Czarę goryczy przepełnił ColorFinale w wersji pro (1,6) ... crashuje mi FCPX. Nie ma bata, żeby Final się odpalił z tą wtyczką - na Yosemite wszystko działa OK. Rozwiązaniem jest każdorazowe kasowanie preferencji FCPX przy starcie, wtedy się odpala i wtyczka pracuje OK. Na razie wróciłem do 10.10.5 i czekam na aktualizacje ColorFinale - zgłosiłem problem - i samego FCPX - daaawno nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tyle, że nie da się go kupić. Trzeba wynajmować. Jednym to odpowiada, inni wolą mieć coś na własność. Co się stanie jak pojedziesz na zdjęcia na miesiąc w teren gdzie nie ma dostępu do netu i program nie będzie mógł sprawdzić swojej legalności? Pytam, bo nie wiem, być może da się to jakoś legalnie rozwiązać. Zakończyłem przygodę z Adobe na wersji CS6, więc nie wiem jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Widzę że wreszcie jest nowy Final, a ja do 6-go listopada jestem daleko od moich kompów i ciekawość mnie zżera jak tam ze stabilnością,wydajnością i kompatybilnością starszych efektów? Dostałem już maila od FCPEffect z linkiem do Finishera w wersji kompatybilnej z 10.3 więc podejrzewam, że będzie tego więcej. Napiszcie proszę jak wrażenia po update. Czy Compressor jest wreszcie 64bitowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Obsługa 2 monitorów. Dorzucony wybór pracy  w wybranej przez siebie przestrzeni barwowej. Wydaje się być bardziej "rześki". Pozmieniane miejsca z narzędziami, ale to wynika chyba z możliwości pracy dwu monitorowej. Tak sobie myślę, że to może zrekompensować brak sleep/wake w opcji z samym radeonem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę w Twoją ( wokie) stopkę i widzę, że też masz zagwozdkę z wyborem systemu do pracy :) Utrzymuję 3 ( Yo, Capt i Sierra ) systemy na trzech osobnych dyskach i cały czas nie wiem na co się zdecydować. O ile praca z nowym Finalem ogranicza wybór do dwóch ostatnich, to co by nie powiedzieć najlepiej pracowało mi się na Yosemite ( o SnowLeo nie wspominam - choć tęsknię). Na 10.10.5 działa wszystko - poza nowym FCPX :( Na ElCapitan czasem znika mi port USB 3.0, a na Sierra brak sterowników do drukarki. Żeby jeszcze Compressor był 64 bitowy i szybszy. Wczoraj znajomy mailował mi, że po zainstalowaniu nowego Compressora wrzucił mu do kodowania standartowy klip HD do konwersji na DVD i zamiast normalnego czasu kodowania ( film 1godz30 minut => mpeg2 = ok 50 minut ) nowy Compressor 4.3 pracował ponad 2 godziny !!! Ale nie restartował kompa - a podobno jest wskazane sic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.