Skocz do zawartości

Polecane płyty pod 4790k/2700k


habahaba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, jakie płyty polecacie pod budowę dość mocnego hackintosha? obecnie mam P67A-UD4-B3, oraz MSI X99 SLI i przymierzam się do postawienia pierwszego OSX, z tego co mi wiadomo moje płyty nie są idealne, a chciałbym mieć coś maksymalnie stabilnego i kompatybilnego. Będę polował na używkę na allegro więc prosiłbym o kilka wariantów, bo konkretnego modelu może nie być w ogóle, lub będzie w mało atrakcyjnej cenie, z 3-4 propozycji pewnie coś się szybko trafi. Jak jest ze skylake? można złożyć coś sensownego na tej platformie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle nie gigabyte, są fikuśne, nie raz problematyczne i czasem można sobie włosy powyrywać przy nich... Asus / MSI / AsRock

Choć powinna być ok. Problem z płytami gigabyte jest taki, że coś co działa od tak na innych, na płytach gigafail trzeba robić dodatkowe rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie że powtarzacie pewne pojęcia jak mantrę (m.in. Gigafail) Mam w użytku ciągłym do pracy w studio - nie zabawy - 3 Hacki - wszystkie na płytach Gigabyte... od czasu postawienia, poprawnego skonfigurowania tych komputerów ilość problemów jakie z nimi mam równa jest dokładnie "0". PM, sleep - komputery nie restartowane przez kilka miesięcy itd.

 

Co więcej układy montowane na pokładzie to nie rozwiązania na chipsetach VIA - w przypadku FireWire - tylko TI. LAN USB3.0 działa bez jakichkolwiek zgrzytów.

 

Więc... jak czytam niektóre posty dotyczących tych "lepszych" płyt jak ASUS MSI ASROCK - ich cofaniem biosów, dopalaniem audio, krzakami z USB to myślę na tle GIgafail'i - TO CHYBA MAM MEGA FARTA - w takim razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, niewielu użytkowników tego forum miało do czynienia z nowymi płytami Gigabyte, ale z marszu je odradzają. Problematyczne były konstrukcje pod C2D i wczesne Core iX, bo trzeba było łatać DSDT. Od czasów UEFI wiele problemów się rozwiązało, a to, że czasem coś wymaga popchnięcia, to u innych producentów też się zdarza. Np. któryś AsRock nie chce zasypiać z włączoną pokładówką audio albo wymaga dorzucenia VoodooTSCsync.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.