Skocz do zawartości

Instalacja Windows10 Bootcamp na MacBook Pro 5.1 Late 2008 Unibody


meeron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Nabyłem MacBook Pro 5.1 Late 2008 Unibody (tak wiem, że wyszły już nowsze) i tak jak na PC instalowałem OSX tak na OSX chce zainstalować Windowsa.

Niestety mój Macbook nie pozwala na instalacje czegoś lepszego niż windows7

Da się to jakoś obejść, nie wiem, identyfikację maca zmienić na coś wyższego, lub jakiś inny pomysł ktoś ma?

 

edycja:

Wydaje mi się, że sobie poradziłem w nastepujący sposób.

Instalacja Windows 7, potem instalacja z pod systemu kluczem USB do windows 10

Instalacja leci, zobaczymy czy sie uda ;)

 

Edycja2:

System sie zainstalował, ale wiele wskazuje na to, że nie mam sterowników do wszytskiego ;)

Pobrałem oczywiście najnowsze stery bootcamp, ale wywala komunikat, że nie jest to obsługiwane, przez ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie ten MacBook nie ma wsparcia dla Win10... ba nawet mid i late 2011 też go nie mają. 

 

Niestety z sterownikami musisz pokombinować i powyciągać i ręcznie instalować do komponentów jakie masz a do których sam Win10 nie znalazł i nie dociągnął... 

 

Polecam też zostawić na godzinkę windows podłączony do netu, zdziwisz się ile sprzętu wstępnie nie rozpoznanego, 10'ka sama dociągnie stery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrobiłem to windows update żeby znalazł maksymalna ilość driverów.

 

Znalazłem sposób na instalację driverów Bootcamp.

 

After Windows 10 is up and running:

  1. Download Boot Camp 5.1.5722 Drivers

  2. Extract the Drivers on the Desktop...

  3. Run CMD or PowerShell as administrator (Use the combination Shift + fn + F10 for right-click)

  4. CD into BootCamp5.1.5722/BootCamp/Drivers/Apple

  5. Run 'BootCamp.msi'

Note: We are using CMD/PowerShell to bypass Elevated Permissions for MSI Installer

Et Voila!!! All drivers will install automatically via Boot Camp...

Latest and compatible NVIDIA and ATI drivers will automatically get installed via Windows Update!

 

Nie zainstalował mi się gładzik (nie działa dalej prawa myszka) oraz nie mam dźwięku.

Jest ikonka głośności, w menagerze urządzeń wszystko jest zainstalowane prócz kooprocesora, nie wiem co to, ale raczej nie gładzik i nie dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najpierw zrobiłem partycje na jednej postawiłem osx. po instalacji za pomocą wbudowanego narzędzia ściągnąłem sterowniki do Windowsa 7 na pendrive

Windowsa instalowałem w sposób standardowy jak na zwykłym laptopie oczywiście zaraz po instalacji miałem problem z touchpad

Pomogłem sobie zewnętrzna myszka.

Sterowniki które ściągnąłem pod makiem uruchomiłem w trybie zgodności zainstalowało się wszystko i po restarcie wszystko zadzialalo

Problem z jakim się borykalem to postawienie trzech systemów plus partycji na dane na jednym dysku niestety mi się to nie udało przez co kosztem super drive mam dwa dyski z trzema systemami plus dane

Wszystkie trzy systemy działają i nie ma problemów z ich stabilnoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy instaluje całego bootcampa wiesza w trakcie instalacji, mimo dania uprawnien administratora oraz trybu zgodności win7

Zatrzymuje się na karcie dzwiekowej Sigmatel.

Instalowałeś pełen pakiet bootcampa, poprzez plik setup.exe czy pojedyncze drivery z katalogu apple?

 

Próbowałem na różne sposoby, i same drivery i całego bootcampa, niestety to nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.