Jump to content

AppleALC - Uruchomienie audio bez modyfikacji plików systemowych

oswaldini
 Share

Recommended Posts

Jak myslicie ,czy przyczyna moze bys procesor?

Procek to xeon (Sandy-Bridge) a chipset plyty Z77 ,ktory raczej jest przeznaczony do Ivy-Bridge ale obsluguje tez Sandy-Bridge.Wiem ze to zle polaczenie platformy 2-giej i 3-ciej generacji, ale PM dziala(iMac 13.2).

Tylko czy to moze miec wplyw na ALC892?

• 3 weeks later...

A co tu prowadzić... 

Dziewicze /S/L/E - wszelkie wcześniejsze patche do dźwieku etc wywalone. Samo AppleALC w najnowszej wersji w kext/10.12 i włączony inject audio na 1 lub 3 lub 5 itp itd sprawdź jaki układ jest odpowiedni dla Twojego ALC1150.

Działa sprawdzałem na Maximusie Inpact, Z97-Pro Gamer.

U mnie na Sierra z układem ALC888 z najnowszym AppleALC.kext czasami działa dźwięk a innym razem nie (po ponownym uruchomieniu komputera). Taka loteria czy będzie dźwięk po uruchomieniu macOS. W ustawieniach systemowych i dźwięk, gdy jest ok to pokazuje "głośnik wewnętrzny" a ja jak nie ma dźwięku to "słuchawki". Z AppleALC na El Capitan nie było problemu takiego.

Mam pytanko, bo może coś robię źle... Mam płytę Asusa Z97-C, na BIOSie 2403, sprawdzałem również na 27xx. Zainstalowany OS X 10.11.6 z SU 2016-003, AppleHDA niemodyfikowany oczywiście. Testowane na AppleALC w wersjach 1.0.13, 1.0.17 i 1.0.18.

ID: 1, 2, 4 - gra ok, do momentu uśpienia i wybudzenia, wtedy zamiast dźwięku z głośników wydobywa się "pierdzenie"

ID: 3, 5, 7 - "pierdzi" od początku, usypianie, rebooty nic nie dają

Depop w BIOSie włączony. Gdy wyłączę, słychać zniekształcenia, metaliczne trzaski podczas odtwarzania dźwięku. Kabelek od głośników wpięty w zielone wyjście na tylnym panelu.

EDIT: Dorzucenie CodecCommander wydaje się, że pomogło. Już trzecie wybudzenie, a dźwięk zawsze poprawny. Czyli na zniekształcony dźwięk też pomaga. Szkoda tylko, że Z97-C wymaga popchania CC, a miała tego nie potrzebować :(

• 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panie nie ma....wiem ,że w preferencjach tam tylko są głosniki wbudowane...nie ma słuchawek...chciałęm pokazać ,że cos moze tu nie tak czy co..

Otwórz panel/dźwięk i popatrz co się dzieje podczas wpinania słuchawek.

Po wpięciu słuchawek, głośniki wbudowane powinne się zmienić na słuchawki.

Wepnij słuchawki i wybierz je w panelu, bo pewnie Ci się przełącza na drugie wyjście liniowe i musisz ręcznie wybrać wyjście słuchawek.

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mic gdzie wtykany? z przodu czy z tyłu i czy panel sprawny. Na AppleALC powinno działać, co najwyżej mogą być zdupione poziomy i mikrofon może być zwyczajnie "za chichy". 

Mam ustawiony mic na max i jest ciut za cichy. Czy jest jakis sposob by te poziomy wyregulowac?