Skocz do zawartości

Instalacja OS X 10.11 na HP ProBook 470 G1 ( E9Y60EA )


sebiq96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym zainstalować OS X na moim laptopie HP ProBook 470 dokładny numer modelu to: E9Y60EA.
Dochodzę do jednego momentu i nie mam pojęcia co zrobić dalej, ale do rzeczy.
Korzystałem z poradnika użytkownika arnon ( http://hamac.pl/topic/11957-instalacja-os-x-1011-el-capitan-krok-po-kroku/ )
Na pendrive 8 GB nagrałem obraz Recovery, następnie udało mi się odtworzyć obraz UniBootX Clover na klucz USB przy pomocy programu Win32 Disk Imager ( nagrałem to na kartę SD ).
Odpaliłem Clovera i wygenerowałem plik preboot.log i znalazłem nazwę mojej płyty
 

0:100  0:000  Clover revision: 3320  running on HP ProBook 470 G1
0:100  0:000  ... with board 1940

przeszedłem do folderu OEM, skopiowałem folder "haswell Z87" i zmieniłem jego nazwę na "1940". Następnie bootuje komputer ustawiam bootowanie na kartę SD ( tam mam Clovera) wszystko się włącza ale nie mam możliwości instalacji systemu tzn nie mam ikonek z dyskami jak na tym screenie: 
post-1-0-32138600-1439737679_thumb.png
Wydaje mi się, że w folderze "1940" powinienem coś zmienić w pliku config.plist tylko nie mam pojęcia co dokładanie dlatego proszę was o pomoc.
Mam nadzieję, że bardziej doświadczeni użytkownicy forum pomogą mi w jakiś sposób ponieważ jestem kompletnym newbie w tym temacie a potrzebuję w miarę szybko postawić OSX na laptopie :)

@Edit
Jeżeli źle umieściłem temat proszę moderatora o przeniesienie w odpowiednie miejsce :P To dopiero mój początek na tym forum :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 1940 - symbol płyty głównej, symbol modelu laptopa E9Y60EA

2. Intel Core i3 4000M, obsługuje instrukcje MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4,1, SSE4,2, EM-64T, VT-x, AVX, AVX2, FMA3
3. Mostek południowy Intel HM87 Rev. C1
4. Karta graficzna: Intel HD Graphics 4600 oraz AMD 
Radeon HD 8750M,natywna rozdzielczość matrycy: 1920 x 1080

5. Kodek audio: 111D 76E0 DeviceID VendorID, ( http://pcidatabase.com/vendor_details.php?id=819), nie mogę znaleźć tutaj nigdzie tego kodeka :/
6. Karta sieciowa 
Realtek PCIe GBE Family Controller

7. Karta wifi: Qualcomm Atheros QCA9565 802.11b/g/n WiFi Adapter

8. Dysk HDD 500 Gb podłączony złączem SATA
10. Klawiatura i touchpad na złaczu PS/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jestem o krok dalej, udało mi się odpalić Recovery i teraz mam problem z tym, że nie działa mi klawiatura oraz touchpad, obecnie problem ten rozwiązuje podpinając klawiaturę i mysz USB.
Kolejnym problemem jest brak WiFi oraz po podpięciu kabla do portu nie mam połączenia z internetem, wydaje mi się, że powinienem zmienić coś w pliku config ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Macie może jakieś źródła gdzie jest to dobrze wytłumaczone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.