Skocz do zawartości

FileVault problem z uruchomieniem systemu - Rozwiązany


kuchar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Włączyłem w systemie FileVault i od tamtej pory nie odpala mi się system...
Zamiast tego czarne tło i na środku znak zakazu... Prosze pomocy, to samo po wejściu na recovery :(

 

 

 

Problem rozwiązany!

 

Wkońcu się udało... Co zrobiłem? Na wirtualce pobrałem system z appstore i wypaliłem na usb. Do hamacka podłączyłem instalkę bez clovera (clover na zaszyfrowanym dysku działał więc nie było takiej potrzeby) 

Odpaliłem instalator i w narzędziach dyskowych okazało się, że zaszyfrowało tylko partycje z systemem! HURA... Dodatkowo miałem dostęp do odzyskania danych przez TimeMachine, który cały czas robił kopie na dodatkowym dysku, więc udało się przywrócić system 10 minut przed ustawieniem FileVault.
Oczywiście dysk był cały czas zaszyfrowany, żeby go odszyfrować wystarczyło podać hasło użytkownika na którym filevault był odpalony i poszło.

 

System działa tak jak przed FileVault, żadnych problemów. Dziękuje za chęć pomocy i udzielanie się w temacie!

 

A tutaj pomoc dla ludzi którzy nie robią kopii przez TimeMachine i muszą odblokować dysk :) Gotowe rozwiązanie podobno działa.
https://derflounder.wordpress.com/2011/11/23/using-the-command-line-to-unlock-or-decrypt-your-filevault-2-encrypted-boot-drive/

Edytowane przez kuchar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale rozumiem ze jak sformatuje dysk na którym jest system to do reszty będę miał dostęp ?

 

 

Edit.

Ogólnie na tym hacku mam 3 dyski

1 - SSD z systemem

2 - Moje pliki ważne

3 - backup z timestamp

 

i teraz pytanie czy jak sformatuje dysk 1 i postawie od nowa hamacka (o ile to możliwe) to czy będę miał dostęp do 2 i 3 dysku?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sie wszystko okaże... :( własnie na windows wypalam instalke na usb przez transmac

 

 

Edit.

 

Wkońcu się udało... Co zrobiłem? Na wirtualce pobrałem system z appstore i wypaliłem na usb. Do hamacka podłączyłem instalkę bez clovera (clover na zaszyfrowanym dysku działał więc nie było takiej potrzeby)

Odpaliłem instalator i w narzędziach dyskowych okazało się, że zaszyfrowało tylko partycje z systemem! HURA... Dodatkowo miałem dostęp do odzyskania danych przez TimeMachine, który cały czas robił kopie na dodatkowym dysku, więc udało się przywrócić system 10 minut przed ustawieniem FileVault.
Oczywiście dysk był cały czas zaszyfrowany, żeby go odszyfrować wystarczyło podać hasło użytkownika na którym filevault był odpalony i poszło.

 

System działa tak jak przed FileVault, żadnych problemów. Dziękuje za chęć pomocy i udzielanie się w temacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.