Jump to content
music

OS X 10.12

Recommended Posts

Jak co roku Apple na WWDC wydaje pierwszą betę nowego systemu. Czyli już w poniedziałek każdy opłacający developerów będzie miał możliwość ją pobrać, tuż po Keynote wieczorem. Obrazy systemów są udostępniane przez innych w internecie, torrenty itp. Rówież testujemy je na hackintosh i jak co roku udaje je się szybko dość zainstalować na pc. Tylko zawsze Apple co roku wprowadza jakieś zmiany i trzeba troszkę inaczej instalować na hackintoshu. Rok temu prowadzono ochronę zmian systemu plików SIP, którą trzeba omijać, zaś 2 lata temu wpisywać trzeba było parametr botowania systemu wyłaczający inne zabezpieczenia. Ale i tak nie było większych trudności aby to obejść i hackintosh działa OK :) W tym roku Apple może też co wprowadzić, ale i z tym jak zwykle damy radę używać Mac os x na pc :) Tak więc czekamy na poniedziałek, Keynote i nowy system, który będzie pobierany i testowany aby urochomić na pc. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji i testów jak co roku.

Wiemy o nim również, że jego nazwa kodowa brzmi Fuji, będzie można w nim włączać Siri z docka, oraz będzie ona mieć swoją ikonkę obok ikonki spotlight. Podobno ma również zostać usprawniona aplikacja Zdjęcia. :P

Jeśli jutro wyjdzie developer preview, to go zainstaluję na osobnej partycji i potestuję. :P

Mnie jednak jak zwykle najbardziej interesuje katalog S/L/E

http://pclab.pl/news70051.html

prawie pewne jest że prototypowe kexty będą już w DP. Oby Polarisy jako nowa architektura była wolna od obecnych bolączek na x86, światło znów świeci nad AMD a czarne chmury wiszą nad nvidią w hackach

Nie mam nic przeciwko żeby AMD wróciło do łask GPU w Hamacach, ale skąd te czarne chmury nad NV? Póki co NV sama wydaje sterowniki do swoich kart, więc dla nas chyba bez różnicy czy karty NV będą one używane w prawdziwych Macach ;) 

Narazie pełna specyfikacja wymagań jest nie znana, zaś narazie wiemy, że nowy macOS Sierra obsługuje następujące macintosh'e https://en.wikipedia.org/wiki/MacOS_Sierra

• MacBook (late 2009 and later)
  • iMac (late 2009 and later)
  • MacBook Air (2010 and later)
  • MacBook Pro (2010 and later)
  • Mac Mini (2010 and later)
  • Mac Pro (2010 and later)

Jest to zmiana w stosunku do chyba 3 poprzednio wydanych systemów, bardziej dokładnie opisane jest to tu https://en.wikipedia.org/wiki/OS_X_El_Capitan 

• iMac (Mid 2007 or newer)
  • MacBook Air (Late 2008 or newer)
  • MacBook (Late 2008 Aluminum, or Early 2009 or newer)
  • Mac mini (Early 2009 or newer)
  • MacBook Pro (Mid/Late 2007 or newer)
  • Mac Pro (Early 2008 or newer)
  • Xserve (Early 2009)

Wychodzi na to, że jeszcze załapię się na działanie Sierry z moim komputerem ze stopki. Obawiałem się wcześniej, że nie będzie wspierany już GeForce 9400GT. Będę musiał tylko zmienić identyfikację SMBIOS  na iMac late 2009 21.5  - iMac10,1 z poprzedniej Mac Pro 3,1

Ogólnie nic ciekawego z nowości tych ciekawszych to funkcja PIP w safari, ale tutaj bym się nie napalał bo nie będzie ona działała w 90% bo prawdopodobnie będzie wspierała tylko natywny interfejs.

Co ciekawego pod maską ? 

fKRACIQ.jpg

Głównie dodali siri które i tak nie jest dostępne po polsku. Gdzie te nowości sprzed lat. 

Jedyna nowość wg mnie znacząca to może być sychnronizacja desktopu i dokumentów przez iCloud drive... ale czy to aż tak cudowna nowość... wg mnie nie, można to od daaaaawna robić przez dropbox lub np soft dostępny z NASów synology czy qnap. 

Pobieram właśnie developer betę Mac OS'a Sierra i będę próbował go odpalić na hacku (na pewno będą jakieś problemy, w końcu to pierwszy developer preview)  ;) ciekawe czy się uda i jak będzie ogólnie działać :P

Dziena za linka, przyda się

Ja niestety muszę do lipca poczekać, gdyż trochę nie uśmiecha mi się płacić 100$ tylko po to (w moim przypadku, bo sprzedawać żadnych aplikacji póki co nie zamierzam) żeby się męczyć przed wszystkimi z instalacją :D Ale z chęcią posłucham jak Wam idzie, jak z tą Siri i w ogóle :)

Ciekawy filmik wstawił jeden z użytkowników Insanelymac na Youtuba:

https://www.youtube.com/watch?v=-4zMIGaP9BE

Mi się niestety dopiero pobiera instalka :/ a chciałbym już potestować

Btw. z tego, co widzę, to już nawet Chameleon jest spatchowany na działanie ze Sierrą: http://www.insanelymac.com/forum/topic/231075-chameleon-23svn-official-pkg-installer-binaries/page-193

pobrałem.. instalacja stworzona przez creainstallmedia.. dupa.. nie ładuje kextów z clovera, na insanely są zmodyfikowane pliki clovera, które u mnie też nie idą.. 

metoda druga:

sudo installer -pkg.. sypie operation not permitted.. idę spać..