Skocz do zawartości

OS X 10.12


music
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że macOS Sierra beta 1 (i pewnie kolejne wersje systemu) nie wspiera procesorów bez instrukcji SSE4.

Bad news for everyone who still uses 65-nm intel cpu based on conroe arch (for example MP1,1/2,1).

SSE4 is being used now in system application and these cpus a missing it.

For example, trying to run macOS 10.12 on MP1,1/MP2,1 will give a panic because launchd process (init process, if it dies – kernel in panic) dies with signal 4 (illegal instruction).

Your only hope is when 10.12 released and sources code for kernel becomes available, if somebody will implement sse4,1 emulator (similar to sse3 emulation in the past)

 

http://netkas.org/?p=1448

 

нет поддержки процессоров не имеющих инструкции SSE4.

(все Conroe как минимум)

Ни один из разрешенных маков не имеет процессоров без этих инструкций, так что до того как найдут патч (что сомнительно, так как подмена CPUID и форсированное KernelCPUSupport кловера не работают) или вообще до открытия исходников ядра запустить 10.12 не получится.

https://applelife.ru/threads/ustanovka-macos-sierra-10-12-na-intel-pc.1367064/page-12

 

Translator Google przetłumaczył jako:

 

brak wsparcia dla procesorów bez instrukcji SSE4.

(Wszystko co najmniej Conroe)

Żaden z makami pozwoliło procesory bez tych wskazówek, tak że zanim znajdą łatę (co jest wątpliwe, ponieważ CPUID substytucji i zmusił KernelCPUSupport Clover nie działa) lub nawet przed otwarciem źródła jądra do uruchomienia 10.12 nie będą działać.

---------------------------------------

no support for processors without SSE4 instructions.

(All Conroe at least)

None of poppies has allowed processors without these instructions, so that before they find a patch (which is doubtful, since the substitution CPUID and forced KernelCPUSupport Clover does not work) or even before the opening of the kernel source to run 10.12 will not work.

 

 

 

Dotychczasowych było inaczej z OS X i np. mój Intel Celeron DualCore E1400 2GHz działał bez problemu, bez żadnych dodatkowych modyfikacji. Mój procesor nie wspiera SSE4, więc wychodzi chyba na to, że przez to nie mogłem uruchomić instalatora Sierry i miałem szybkie restarty komputera. Próbowałem bardzie wiele razy różnych kombinacji, ale wychodzi że w tym był problem. Może będzie kiedyś jakiś patch na to.

 

Nadzieją jest jeśli ktoś będzie wstanie zrealizować sse4,1 emulację (podobnnie jak chyba było to emulacją SSE3). Można to próbować robić dopiero gdy Apple udostępni kod źródłowy kernela jądra systemu, a robi to chyba dopiero po wydaniu finalnej wersji systemu. Czyli ewentualnie można się nadzieję na rozwiązanie problemu pod koniec roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System zainstalowany przy pomocy najnowszego Clovera metodą createinstallmedia bez żadnych problemów. Chodzi dosyć przyzwoicie i stabilnie, jak na pierwszą betę, nowych funkcji, oprócz Siri, póki co niewiele. PM, sleep, USB, Airdrop, Handoff, itp. działają, jedynie audio wymaga dodatkowego patcha w Cloverze:



<dict>
<key>Comment</key>
<string>Sierra AppleHDA</string>
<key>Disabled</key>
<false/>
<key>Find</key>
<data>
ihnUEQ==
</data>
<key>Name</key>
<string>AppleHDA</string>
<key>Replace</key>
<data>
AAAAAA==
</data>
</dict>

post-1558-0-06800900-1466189059_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyjcie Clovera 3561- u mnie pomogło.

Właśnie jego używam - niestety występuje ten błąd.

 

 

To daj znać jak coś wymyślisz bo ja mam to samo. Znalazłem info, że to przez FakeSMC próbowałem podobno kompatybilne ale cały czas ten błąd.

Wgrywałem najnowsze fakesmc i jakies patchowane

 

u mnie na spręcie ze stopki ten sam błąd.. kexty ładujecie do Other?

Ja na wszelkie wypadki dałem do obu folderów - do folderu 10.12 oraz do folderu other :P

 ale nic nie pomagało :/

 

EDIT;

 

Znalazłem coś o tym na insanelymac

DbKr8I2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje od kilku dni, żadnej rewelacji, dodatkowo apple ogranicza dostęp do instalacji programów z poza app store, raczej pozostanę przy Yosemite

Chyba nie oczekujesz po pierwszej "zajawce"  przeznaczonej dla developerów systemu gotowego do pracy?

Jeżeli chodzi o ograniczenie dostępu do programów z poza App Store to wystarczy jedna komenda i po ograniczeniu:

sudo spctl --master-disable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się obejść ten błąd z findmydeviced. Okazuje się, że brakuje mu folderu /var/empty (co z resztą zgłasza instalator). 

Zrobiłem nowego pendrive'a tym Cloverem Special Edition, i wystarczyło utworzyć ten folder empty w var.

post-29-0-29422500-1466332205_thumb.png

 

Teraz pojawił się inny problem. Nie działa patchowanie kextów z Config.plist(TRIM i fix na czarny ekran na MacPro), przynajmniej u mnie. Nie działa dźwięk przez AppleALC. 

 

Generalnie zostawiłem tylko FakeSMC utworzony przez ten instalator Clovera i instalacja przeszła.

post-29-0-61509800-1466332220_thumb.png

 

Muszę sprawdzić jakie kexty działają ale dzisiaj nie mam już ani czasu, ani chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się obejść ten błąd z findmydeviced. Okazuje się, że brakuje mu folderu /var/empty (co z resztą zgłasza instalator). 

Zrobiłem nowego pendrive'a tym Cloverem Special Edition, i wystarczyło utworzyć ten folder empty w var.

 

Oo, wielkie dzięki za info, wieczorkiem pokombinuję z tym jeszcze raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie jakiś patent na odpalenie MacOS na starszych makach.

Moj nowoczesny MacBook Pro 5.1 został dziwnym trafem pominięty.

Człowiek kupuje Maca żeby przestać kombinować z hackintoszem a tu taki cios ;)

Wychodzi na to, że jest dobra wiadomość dla Ciebie i wielu innych z podobnym problemem http://forums.macrumors.com/threads/macos-10-12-sierra-unsupported-macs-thread.1977128/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiają się nowe informacje. Aby korzystać z macOS Sierra - 10.12 trzeba będzie mieć CPU z zestawem instrukcji SSE4, czyli smutna wiadomość dla posiadaczy starszych Core 2 Duo wykonanych w 65nm, jak np E6300 etc. Tak samo nie ma obecnie możliwości popchnięcia systemu na starszych MacPro1,1 i 2,1, chyba że ktoś napisze emulator SSE4 jak to wcześniej robiona na samym początku hackintosowania dla procków bez SSE2. 

 

Drugi news to interface graficzny korzysta już w pełni z metalu zamiast OpenGL o ile VGA obsługuje go. Jest i druga strona tego medalu, GPU które obsługują Metal to dość nowoczesne konstrukcje, tutaj lista minimalnych maczków z nimi:

https://support.apple.com/pl-pl/HT205073

W skrócie aby cieszyć się akceleracją potrzebny będzie minimum intelowski HD4000, nvidia z linii 6xx lub AMD 7xxx. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie przepraszam za brak polskich liter, niedawno zainstalowalem Arch Linuxa i nie mam ich narazie w Firefoxie.

 

Chcialem spytac jak w tej chwili wyglada sprawa z obsluga platformy Skylake (w najnowszych systemach Sierra i El Capitan), jakie sa ewentualne problemy? Pytam rowniez w kontekscie takiego sprzetu komputera stacjonarnego jak ponizej, ktory bede uzywal do zastosowan domowych. Obecnie badam obecny stan wsparcia dla hackintosha.

 

Chce w przyszlosci kupic procesor 4 rdzeniowy -  Intel i5 6400 (2,7 GHz, cena okolo 800zl) i uzywac wbudowanej w niego karty graficznej HD 530 - jak jest z jej obsluga? http://ark.intel.com/pl/products/88185/Intel-Core-i5-6400-Processor-6M-Cache-up-to-3_30-GHzBede musial uzywal wyjscia HDMI bo z VGA jest podobno problem. Procesor ten podobno dziala i karta graficzna tez.

 

Do tego zechce kupic oczywiscie plyte glowna - mozliwie bez problematyczna pod hackintosh (celuje chyba w Asusa, chipset Z170, cena ok 500-600zl). Zalezy mi rowniez na wyjsciu cyfrowym audio i dzialaniu samej karty dzwiekowej oraz sieciowej LAN.

 

Zestawa procesor + pyta glowna + RAM kupie chyba za okolo rok czasu (cena niestety chyba niewiele spadnie, ale wtedy wsparcie dla platformy Skylake bedzie juz dosc dobre pod roznymi wzglemami). Moze wczesniej kupie, a moze pozniej narazie korzystam z tego, ktory jest w moim podpisie, stopce (uzywam dysk SSD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to wrzucić na jakiś inny serwer? Nie chce się ściągnąć, niby idzie a zapisuje mi plik 0 bajtów.

 

Nie ważne już ściagnąłem przez MegaSync.

 

Dla zainteresowanych znalazłem jakąś wersję AppleALC spatchowaną do działania ze Sierrą ale osobiście jeszcze jej nie testowałem więc jak by co, to nie ja.

 

UPDATE:

U mnie na X79 z ALC892 powoduje KP.

 

EDIT:

Może mi ktoś podrzucić oryginalny AppleGraphicsControl.kext? Chciałem sprawdzić czy działa patchowanie kextów.

AppleALC.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.