Skocz do zawartości

Bluetooth USB - jaki model pracuje natywnie?


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - mam kilka różnych typu noname i nie działają. Próbowałem różnych kextów - problem leży w nieznajomości chipsetów na jakich są zbudowane. Swoją drogą czytałem też, że po aktualizacji co Capitana ludziom w oryginalnych Maczkach też bluetooth przestawał działać w niektórych modelach...

Czyli - jaki "dings" USB pracuje bez dodatkowych kextów - o ile taki jest dostępny - albo kexty są łatwo dostępne dla 10.11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki http://allegro.pl/adapter-bluetooth-csr-v4-0-class-ii-usb-bt-gratis-i6224552884.html i działa bez problemu na kompie i na laptopie bez żadnych kextów na El Capitan. Udało mi się go kupić za 3 zł bo nie dawno były kupony na allegro jak się płaciło kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja kupiłem taki http://allegro.pl/adapter-bluetooth-csr-v4-0-class-ii-usb-bt-gratis-i6224552884.html i działa bez problemu na kompie i na laptopie bez żadnych kextów na El Capitan. Udało mi się go kupić za 3 zł bo nie dawno były kupony na allegro jak się płaciło kartą.

Allegro już zamknęło tą aukcję. Może bliżej - np. jaka marka tego dongla??

======EDIT======

Czyżby nie było dongla, który pracuje "od kopa" z 10.11?

Przeszukuję fora i widzę, że po aktualizacji nawet właściciele iMac i MacBook mają problemy z bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z donglami jest ruletka... do tego sama płyta ma wpływ... np Belkin FT016 na niektórych płytach zapewnia działanie BT nawet w UEFI i cloverze, a na innych nie. 

 

Chcesz mieć pewność działania BT, to niestety tylko taka karta:

http://hamac.pl/topic/11114-wifi-abgnac-bt-40-bcm94360cd-pe%C5%82en-komplet-sprawdzony-model/

 

Ewentualnie kiedyś lutowało się adaptery applowe - chyba nawet gdzieś mi się wala w szufladzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z donglami jest ruletka... do tego sama płyta ma wpływ... np Belkin FT016 na niektórych płytach zapewnia działanie BT nawet w UEFI i cloverze, a na innych nie. 

Chcesz mieć pewność działania BT, to niestety tylko taka karta:

http://hamac.pl/topic/11114-wifi-abgnac-bt-40-bcm94360cd-pe%C5%82en-komplet-sprawdzony-model/

Ewentualnie kiedyś lutowało się adaptery applowe - chyba nawet gdzieś mi się wala w szufladzie. 

Taaaak - przeczytałem już chyba ze 100 postów. Na symbol tego dongla gdzieś trafiłem i dlatego pytałem, bo jako nieliczny jest dostępny w PL...

Widziałem tą kartę w linku, ale niestety PCIe mam zasłonięty przez grafikę i także z tego powodu medytuję nad zmianą płyty.

Potrzebował bym co najmniej 2 PCIe - oczywiście inaczej ulokowane niż w mojej, no i co najmniej 2 PCI. Marzeniem by było gdyby miała jeszcze FireWire pracujące pod OSX. :)

Ale to inny temat.

Może w takim razie rzucisz okiem do szuflady - o ile to jest przylutowane do USB? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, BT-400 działa bez popychania pod El Capitanem (sprawdzałem z Magic Mouse i Magic Keyboard), pod Sierrą również. Nie sprawdzałem czy działa w Cloverze, ale raczej nie.

Jutro zainwestuję te 50 zeta, a w cloverze nie potrzebuję. :) Dziękuję. Okaże się czy moja płyta na to pozwoli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy mysz Apple po BT z tym donglem działa w Cloverze. Pożyczyłem ją od kolegi, ale za krótko ją miałem, żeby głębiej potestować.

Ok - sprawdzą za 3 godziny przy restarcie - teraz "ciężko" pracuję. :)

------

Sprawdziełem - nie działa pod Cloverem, choć kursor się pojawia. To może byc sprawka mojej płyty.

Czasmi w trakcie boot wyskakują komunikaty o będzie USB.

Potestuje dłużej i popatrzę na ustawienia cclovera.

W ustawieniach bluetooth klawisz "wyłącz" jest aktywny. W pozostały częściowo działających "pinglach" był nieaktywny.

P.s.

Przy pierwszym uruchomieniu mysz pracowała idealnie. Po restarcie troche szalała - gdy ja uniosłem i położyłemm, to kursor uciekał, a samo położenie jakby generowało kliknięcie prawego "klawisza".

W boot generowały sie błędy bluetooth (nie zdążyłem dokładnie przeczytać). 

Zobaczę później.

-----

W ogóle coś robi sie nie tak z USB, bo nawet klawiatura radiowa czasami szaleje - do tej pory pracowała idealnie (dubluje znaki, , a nawet sylaby, skacze po 2, 3 miejsca...

---EDIT---

Po włożeniu do Clovera dwóch kextów: BrcmFirmwareData i BrcmPatchRAM2 myszka "uspokoiła się" i działa ok.

Nie wiem na razie czy oba kexty są potrzebne, ale kierowałem się wątkiem

https://www.reddit.com/r/hackintosh/comments/3t5bly/bluetooth_not_working_on_el_capitan_broadcom/

Będę testował dalej.

Uwaga: Chińskiej podróbki klawiatury bluetooth Apple (krótkiej) nie widzi.

Widzi i łączy się z telefonem BlackBerry i tabletem BB Playbook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja nie zaobserwowałem "latania kursora"... Może faktycznie kwestia USB.

Ooo kolega fan paletek-jeżynek! Miałem kilka modeli, bardzo sobie cenię terminale od BB.

Niby USB (2) pracuje prawidłowo, ale od czasu do czasu dostaję na ekranie startowym jakieś "błędy".

Nie potrafię tego zdiagnozować.

P.s.

Może nie aż fan BB, ale używam dość długo. :)

Obecnie 2 x 9900 + PlayBook, a w szufladzie 9780. Niestety realia zawodowe zmuszą mnie do przejścia na Andka, albo iOS i to kurcze z powodu jednej aplikacji. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja - może komuś się przyda.

Wywaliłem z Clovera w/w kexty i przerobiłem /S/L/E/IOBluetoothFamily.kext wedł. załączonego linku.

Jak na razie wsio działa włącznie z podróbką klawiatury Apple.

Jedna uwaga - ten dings Asusa ma chyba słaby zasięg. Żeby zobaczył klawiaturę musiałem wpiąć go od frontu obudowy (komputer stoi na biurku, obok monitora).

Link:

https://www.reddit.com/r/hackintosh/comments/4xds94/bcm20702a0_bluetooth_dongle/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jedna uwaga - ten dings Asusa ma chyba słaby zasięg. Żeby zobaczył klawiaturę musiałem wpiąć go od frontu obudowy (komputer stoi na biurku, obok monitora).

 

Nie mam jeszcze klawiatury ani myszki na BT, ale sam dings Asusa wpięty z tyłu obudowy pod biurkiem, sięga u mnie na odległość 3,8 metra odbierając muzykę z iPhone. W obiecywane na opakowaniu 10 metrów nie wierzyłem, ale 3,8m w linii prostej bez ścian też jest spoko. Na standardowych kextach od El Capitana działających OOB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze klawiatury ani myszki na BT, ale sam dings Asusa wpięty z tyłu obudowy pod biurkiem, sięga u mnie na odległość 3,8 metra odbierając muzykę z iPhone. W obiecywane na opakowaniu 10 metrów nie wierzyłem, ale 3,8m w linii prostej bez ścian też jest spoko. Na standardowych kextach od El Capitana działających OOB.

U mnie miał zacięcia i dałem mu 30 cm przedłużacza USB, tak żeby nie był schowany za obudową. Od tego czasu pracował bez problemów. Mam jednak specyficzną sytuację - w sąsiedztwie pracuje kilka routerów WiFI, ktoś ma CB radio, a zasięg komórki w niektórych miejscach mieszkania mam prawie zerowy. Nie sprawdzałem maksymalnego zasięgu BT. Jednak Guru stwierdzili, że dużo zależy także od płyty głównej. Chyba wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj w saturnie zanabyłem dongla Hama 4.0 plus EDR , klawa apple jak i magic trackpad pracują poprawnie. Choć z przedniego panelu lepiej, po zasadzeniu od tylca trackpad lagował ;)

Przećwiczyłem to (słaby zasięg). Kupiłem za 7 zł. półmetrowy przedłużacz USB i po kłopocie - przykleiłem w dyskretnym miejscu. Z przodu dongle najlepiej działają, ale najczęściej potrzebne są gniazda na coś innego. :)

Nic nie lagowało i nie rozłączało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdanh - mysz nie, ale ja pytałem z myślą o klawiaturze BT, żeby móc wybierać szybko system przy bootowaniu.

Mysz mam gamingową Razer Naga i wszystkie 17 przycisków działa pięknie nawet w BIOSie (lub UEFI jak kto woli) :D Nigdy za nic w świecie nie zamienię tego gryzonia na nic innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.