Skocz do zawartości

HP Elitebook 8440p prosze o pomoc po instalacji ;)


sierasie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Zacznę od konfiguracji

HP EliteBook 8440p

Procesor: i5 540m - 1 Gen

Karta graficzna: Nvidia NVS 3100m

Dysk 7200 obr/m  - Hitachi 500GB 

Chipset Intel QM57

 

Udało mi się postawić Yosemite bootując z pena bez żadnych problemów Jeden argument dart=0.

Instalator tworzyłem na Virtualu z mac przez multibeast zaznaczając Inject Nvidia i opcje UEFI. Dodać musiałem tylko kext`y do touchpada bo nie działał. 

 

Wszystko działa oprócz:

- Nie usypia się, ale i też nie wiesza. Po prostu gaśnie tylko monitor. Po wciśnięciu jakiegokolwiek klawisza niby się wybudza. No ale co mi z wyłączania tylko ekranu. Chciałbym też żeby się usypiał w 100 procentach, dlatego tu jestem ;)

- Nie działa wskaźnik baterii

- Nie działa kontrola jasności

- Nie działa VGA port na zew. monitor

 

 

To chyba wszystko z niedziałających rzeczy.

 

Próbowałem instalować clover`a i modyfikować z 20 razy (wliczając czyste instalacje) 

Raz mi się udało doprowadzić do włączenia usypiania, po przez zainstalowanie HP Probook Installer i wybranie zbliżonego laptopa do mojego, oraz dodanie Voodobattery i Batterymenger (kext`y).

 

Było by wszystko fajnie po tych zabiegach, i mógłbym stworzyć tutka. Tyle, że po tych operacjach przestały działać wszystkie porty USB. 

 

Pozdrawiam i oczekuje, że może ktoś mi pomoże ! 

 

post-3731-0-25594400-1466004328_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup sie na jednej rzeczy i zrób ją porządnie. Pierwszy błąd już popełniłeś.

 

Instalator tworzyłem na Virtualu z mac przez multibeast zaznaczając Inject Nvidia i opcje UEF

 

Jeśli chcesz aby ktoś ci pomógł najlepiej postaw system samodzielenie, zamieść jakie kexty masz w bootloaderze i config.plist. inaczej nikt nie będzie dochodził jak syf zrobił ten program aby zainstalować system.

 
Bateria (tonymac nie jest tutaj polecane, ale czasami można tam znaleść naprawdę dobre poradniki): LINK

  • Roolback kextu z starszej wersji nie jest dobrym rozwiązaniem. Tutaj będziesz musiał poświęcić trochę czasu na poprawe DSDT.

PM - wygenerować SSDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSDT mam wyciągnięte po przez F4 w cloverze. Tylko nie wiem co dalej. Ten tutorial z tonego nie jest dla mnie zrozumiały. Oto link: http://www.tonymacx86.com/threads/guide-patching-laptop-dsdt-ssdts.152573/

 Robię go do momentu Disassembly with refs.txt

Tworzę txt, wklejam kod z clipboard`a i dalej stoje ;C 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robienie baterii jak wspomniałem wcześniej, dla kogoś kto nigdy nie edytował DSDT może być skomplikowane, więc jeśli sam nie możesz tego ogarnąć to musisz kogoś znaleść aby ci wytłumaczył jak to zrobić (albo ktoś Ci to zrobi może). Tutaj na forum pamiętam, któryś z adminów tłumaczył jak to zrobić ale nie było to aż tak dobrze opisane jak to co Ci podałem linka.

 

Wygnereuj sobie SSDT odpowiednie do swojego procesora za pomocą skryptu ssdtPRGen.sh. Ustaw odpowiedni SMBios. Nie wiem jaki będzie to dokładnie, sprawdź. Jeżeli się nie mylę masz aż 3 kexty do internetu, zrób z tym porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Po użyciu ssdtPRGen.sh atrybutem -p i5-540M mam coś takiego:

Jeśli możesz to zajrzyj tutaj. I powiedz, co jest nie tak :

 

http://ark.intel.com/products/43544/Intel-Core-i5-540M-Processor-3M-Cache-2_53-GHz#@specifications

ssdtPRGen.sh v0.9  Copyright © 2011-2012 by † RevoGirl

             v6.6  Copyright © 2013 by † Jeroen

             v18.6 Copyright © 2013-2016 by Pike R. Alpha

-----------------------------------------------------------

Bugs > https://github.com/Piker-Alpha/ssdtPRGen.sh/issues <

 

System information: Mac OS X 10.10.5 (14F27)

Brandstring: "Intel® Core i5 CPU M 540 @ 2.53GHz"

 

Override value: (-p) processor model, now using: i5-540M!

 

Error: Unknown processor model ...

       Visit http://ark.intel.comto gather the required data:

       Processor Number

       TDP

       Low Frequency Mode (use AppleIntelInfo.kext)

       Base Frequency

       Max Turbo Frequency

       Cores

       Threads

Aborting ...

Done.

 

Wyczytałem, że ten gen nie obsługuje mojego procka.

tutaj lista: http://www.tonymacx86.com/threads/quick-guide-to-generate-a-ssdt-for-cpu-power-management.177456/#post-1155446

 

 

Potrzebuje zpatchować ACPI i BatteryStatus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w takim razie włącz generowanie C i P States w bootloaderze. 

<key>Generate</key>
<dict>
  <key>CStates</key>
  <true/>
  <key>PStates</key>
  <true/>
</dict>

Twója target na SMBios to MacBookPro6,1 (17")

<key>SMBIOS</key>
<dict>
<key>ProductName</key>
<string>MacBookPro6,1</string>
</dict>

Nie pisz tez posta po postem. Używaj opcji edytuj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas  wprowadzania sudo kextutil AppleIntelInfo.kext Nie widzi pliku kext Gdzie mogę go pobrać ? 

I czy muszę usunąć AppleIntelCPUPowerManagementInfo.kext

I po czym będzie wiadomo, czy PM działa ? Po tym, że będzie normalny sleep ? 
 
Ściągam Xorg`a i spróbuje załadować xorgiem tego kexta ;) Jutro rezultat, mam nadzieje że będzie okej.

 

Niestety nie działa xorg ;C 

Proszę o pomoc w załadowaniu tego kexta.

Mam go po prostu ściągnąć i dodać przez KextUtility ?

 

 

I po dodaniu w CStates i Pstates true - nie działa usb ;C i hibernacja też

Edytowane przez sierasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój sprzęt wymaga podstawowych poprawek do DSDT, jak HPET, RTC, TMR i może też PIC. Bez nich możesz mieć dziwne zachowanie portów USB, znikanie urządzeń na usb, brak PM itp itd. 

 

Ta generacja w wielu wypadkach NIE wymaga nawet włączania generowania stanów P i C w cloverze. Także generowanie ssdtPRGen jest zbędne i chyba zresztą nie zadziała. ssdtPRGen jest obligatoryjnie potrzebne od czwartej generacji Core i np z Z87, a przy 2 i 3-ciej generacji opcjonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Link do opisu modyfikacji do odczytu stanu baterii u nas na forum: http://hamac.pl/topic/5360-rozpoznawanie-stanu-baterii/

 

 

I czy muszę usunąć AppleIntelCPUPowerManagementInfo.kext

Jak ten kext usuniesz, na pewno nie będziesz miał PM, bo on służy do jego obsługi :-D. Usunąć trzeba NullCPUPowerManagement.kext, który celowo blokuje PM (przydaje się w czasie instalacji, przed zrobieniem poprawek DSDT - bez nich próba odpalenia PM prawdopodobnie skończy się błędem Kernel Panic).

 

I po czym będzie wiadomo, czy PM działa ? Po tym, że będzie normalny sleep ?

Jeżeli zadziała sleep, to PM raczej też będziesz miał - częściej zdarza się, że PM jest, ale usypianie nie działa prawidłowo (np. od razu wybudza - wtedy trzeba pokombinować trochę dodatkowo w DSDT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.