Skocz do zawartości

Zamarzanie systemu El Capitan na H81M-P33


szeryfuniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

To mój pierwszy temat na tym forum i proszę o wyrozumiałość, gdy pokrętnie wytłumaczę.

Zainstalowałem El Capitan, przy pomocy tematów zawartych na tym forum.

Wszystko działa, poza jednym małym problemem, który czasami mnie spotyka.

Podczas pracy, gry, czy przeglądania neta, system tak jakby zamarza, nie można nic zrobić poza kursorem, który normalnie działa, można przesuwać, ale nie da się w nic kliknąć.

Problem występuje okresowo w losowych przypadkach, aczkolwiek zauważyłem że, częściej się pojawia po wybudzeniu ze stanu uśpienia  np. gdy użytkownik się wyloguje i zaloguje się inny, to wtedy częściej to się objawia.

 

Moja konfiguracja:

 

Płyta - MSI H81M-P33

Procesor - Pentium G3220

Ram - 8GB Kingston 1600Mhz

Grafika - GTX 460 1GB DDR5

Dysk - Seagate 1TB 7200rpm

Zasilacz - Highlander 550W

Obudowa - Zalman Z3

 

Procesor odpaliłem przez fakeCPU w Cloverze wpisując id Core i5.

Działa wszystko włącznie z usypianiem itp, nie ma żadnych problemów z wydajnością w aplikacjach czy w grach, poza okresowym zamarzaniem, które zdarza się raz czy dwa razy dziennie, a czasem wcale.

Czy to wina tego że widzi i5 a ma do dyspozycji tylko Pentium?

Czy może chodzi o DSDT/SSDT, jednak kompletnie nie wiem o co chodzi i jak to działa.

Konfigurację częściowo miałem gotową z tego forum podesłana przez jakiegoś użytkownika (nie pamiętam), pozmieniałem tylko to co było mi potrzebne.

Jeśli będzie potrzebne, to wrzucę config z Clovera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Grafika - GTX 460 1GB DDR5

ta seria (Fermi) po prostu tak ma i sam nie wiem, czy coś da się z tym zrobić - ale spróbuj poszukać. Tak coś mi się wydaje, że to jest związane z brakiem zarządzania energią na karcie i kiedyś przygotowywało się LegacyAGPM.kext pod konkretną kartę i używaną przez nas identyfikację SMBIOS. Tylko nie jestem teraz pewny, czy to dotyczyło na pewno tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.