Skocz do zawartości

GT610 - klapa - widzi jeden monitor...


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nówka 610 2 GB i klapa. Teoretycznie powinna ruszyć w pełni...

Raport systemowy widzi kartę, ale tylko jeden monitor podpięty do VGA. Drugiego pod DVI nie widać.

Clover przy starcie widzi oba monitory i wyświetla się na głównym z DVI. Po zainicjowaniu systemu przeskakuje do VGA, a główny gaśnie. Poprzednio używałem GT210 i system ruszał be popychaczy...

Mam wrażenie, że cały system działa jakby wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inject Nvidia w Cloverze wyłączyłeś po zmianie karty? Dla serii 6XX musi być na false.

Tak - wyłączyłem. Dalej mam 1 monitor. Rozumiem, że nie ma byc kexta nvenabler.

Przy starcie wyłapuję komunikat o GD119 ID 10DE/0E08 i NVDAGF100 HAL ..... registered

--edit--- przy każdym restarcie jest inaczej z tym powyżej

Problem zaczyna się przy przejściu w tryb graficzny (na starcie).

-----

Może chodzi o identyfikację modelu. Ja mam iMac 12.2 (21.5-calowy, połowa 2011 r.).

Przeczytałem na stronie NVidii w temacie driverów dla OSX - dotyczyło innych kart, że:

Cyt: "MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS for Driver Release 346.03.06f01

  • Model identifier should be Mac Pro 5,1 (2010), Mac Pro 4,1 (2009) or Mac Pro 3,1 (2008)
  • Mac OS X v10.11 (15E65)"

Kurcze załamałem się i chyba 210zł poszło szukać lepszych czasów...

Czytałem jakieś artykuły, że ten model nie wspiera pod OSX więcej niż jednego monitora (co prawda dotyczyło to systemów poniżej 10.10).

-----

No to sobie załatwiłem jakimś cudem kartę sieciową na płycie. Nie wykrywa jej ani OSX, ani Windows. Włożyłem jakiegoś zabytka z zapasów w szufladzie.  Teraz pozostaje mi jedynie Win 10 do pracy. Włożyłem starą kartę GT210. Nie wiem czy zepsucie sieciowej było spowodowane moimi kombinacjami z GT610, bo wczytywałem różne kexty, biorąc je z porad głównie na insanelymac. Czyli mam jak na razie same straty... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

610 wymaga injecta. Dopiero karty od 640 w górę nie wymagają. 

Rozumiem, że chodzi nvinject.kext? Szukałem i próbowałem (bez efektu) różne, ale były dla niższych wersji OSX. Nie znalazłem dla 10.11. Teraz wyciągam ręce do nieba, żeby karta eth na płycie okazała się sprawna. W nocy przeczytałem gdzieś, że może to być konflikt w BIOS spowodowany żonglerką kartami i kextami. Zobacze po południu - zresetuje BIOS. Jeżeli to jest "sfajczenie" to będę szukał nowej płyty, bo na niej sa tylko 3 sloty i na dodatek znowu zaczną sie schody  z kompatybilnością do OSX kart sieciowych (założona RTL  8169 buntuje się i działa tylko po Windows, a kexta nie znalazłem dla 10.11).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, skąd Ci przyszedł do głowy nvinject?? Masz Clovera? 610 inicjuje się tak samo jak np 9400 czy 210. Musisz włączyć inicjacje dla nvidii. 

Hahaha - jestem już zupełnie skołowany. 

W config.plist mam:

<key>Graphics</key>
<dict>
<key>Inject</key>
<dict>
<key>ATI</key>
<false/>
<key>Intel</key>
<false/>
<key>NVidia</key>
<true/>
</dict>
<key>PatchVBios</key>
<false/>
</dict>
No i chodziło na jednym monitorze podłączonym do VGA. Drugi zostawał odłączany przez system w momencie przechodzenia do trybu graficznego w trakcie boot.
Robiłem próby przy włączonym i wyłączonym inject, w argument boot wpisywałem GraphicsEnabler=no... Jednym słowem robiłem to co google podpowiadały i fora.

---edit---

kolejny raz spróbowałem - inject włączony i działa tylko jeden monitor - podłączony do VGA. Wcześniej nie pisałem tego - główny monitor mam podłaczony do DVI przez przejściówkę, bo oba monitory mają gniazda VGA.
----------
Jak pisałem wyżej po tych zabawach przestała działać wbudowana karta sieciowa. Dołożona działa mi tylko pod Windows...

Powtórzę eksperymenty jak poradzę sobie z uruchomieniem RTL8169...

Tak jak pisałem wcześniej - sprawdziły się podejrzenia. Któryś z kextów, którymi próbowałem włączyć grafikę, wyłączył w BIOS wewnętrzna kartę sieciową. Ulżyło mi - napewno finansowo. :)
Edytowane przez MKjanek32
Kodowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm z tego co pamiętam to 610 miał współdzielony VGA i DVI, więc podłącz VGA z przelotką do DVI i drugi wyświetlacz pod HDMI 

Nie mam monitora HDMI. Spróbuję przytargać telewizor jak żona odpuści oglądanie i spróbuję. :) Jeżeli tak by było, to dostanę po kieszeni kolejną stówę za konwerter hdmi do vga... Chyba zrobiłem złą inwestycję. 

Kurcze - pod Windows działa jak burza...

Tak przy okazji. Znalazłem kext do podmiany systemowego NVDAGF100Hal.kext. Według autora powinien działać dla 610 (nawet pisze o serwerze Lenovo). Problem w tym, że już sobie namieszałem podmieniając HAL. System się restartował i nie miałem jak przywrócić oryginalnego kexta - więc zrobiłem podmianę z Windows i zrobiły sie schody z uprawnieniami, itd...

Czy kext ...Hal... zadziała z clovera na pendrive, bo na nim moge eksperymentować z Windows w razie potrzeby. Pamiętam z epoki Chameleona, że nie wszystkie kexty działały z pendrive.

P.s.

Link do kexta:

http://www.osx86.net/files/file/430-geforce-gt-610-with-1082/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.