Skocz do zawartości

[problem] Mach-O file has bad...


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinując (niestety) z ustawieniami w BIOS kolejności uruchomienia dysków z systemami (OSX i Windows 10) dostaję komunikat:

Mach-O file has bad magic number 0x1

Error loading kernel kache 0x1

Coś tam ... 10 sek....

Czy czeka mnie kolejna reinstalacja, czy jest jakiś sposób?

Powrót do pierwotnych ustawień kolejności boot dysków nie pomógł. Start bez kache, single user, itd daje ten sam komunikat.

P.s.

Te kombinacje były spowodowane - przypadłością BIOS, albo Win 10. Polega na tym, że po wczytaniu Win i po restarcie wybór dysku z OSX z boot menu biosu, powodował dalej start Windows. . Pomagało jedynie wejście do BIOS i zapis ustawień be zmian, Wtedy dał się wczytać Clover z właściwego dysku. Niestety nie dałem rady zmusić Clovera do wystartowania Windows (jest na dysku z OSX).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - jednak nie załatwione. Po dwóch dniach problem pojawił sie znowu. Co ciekawe, że po starcie w cloverze pojawia się pozycja Install OSX, której normalnie nie ma. Po uruchomieniu w normalnym trybie dostaję ten sam komunikat. Jednak po użyciu opcji (chyba) -f startuje instalator. Użyłem jednak tylko narzedzi dyskowych + pierwsza pomoc. Po tym system wystartował. Zapewne znowu pojawi sie ten błąd.

Więc jak postąpić? Instalacja od nowa? Co znaczy ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - jednak nie załatwione. Po dwóch dniach problem pojawił sie znowu. Co ciekawe, że po starcie w cloverze pojawia się pozycja Install OSX, której normalnie nie ma. Po uruchomieniu w normalnym trybie dostaję ten sam komunikat. Jednak po użyciu opcji (chyba) -f startuje instalator. Użyłem jednak tylko narzedzi dyskowych + pierwsza pomoc. Po tym system wystartował. Zapewne znowu pojawi sie ten błąd.

Więc jak postąpić? Instalacja od nowa? Co znaczy ten błąd?

"Mach-O file has bad magic number 0x1" oznacza bodajże, że plik jest na złej pozycji (albo coś w tym rodzaju) - czyli uszkodzony system plików. (miałem kiedyś bardzo podobne błędy)

Spróbuj innym narzędziem naprawić tą partycję, takim, które ma opcję 'rebuild' - np. DiskWarrior.

Ale permanentnym rozwiązaniem jest tylko format tej partycji i instalacja od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni pracowałem wyłącznie pod OSX i nie było problemu. Dzisiaj włączyłem Windows 10 i potem przy restarcie do OSX, znowu ten błąd wystąpił. Pomogło wczytanie recovery/narzędzia dyskowe/pierwsza pomoc. Wygląda na to, że Windows coś psuje, ale dlaczego, skoro mam na odrębnych dyskach?

DiskWarrior chyba nie ma triala, a cena orginału jest dla mnie zaporowa. Znalazłem "jakąś" wersję "trial" ale rebuild nie działa ładując z dysku systemowego, a nie mam jak zrobić pendrive. Pomyślę nad CD/DVD - o ile ta wersja na to pozwoli i zadziała po restarcie. :)

Dysk jako taki jest w pełni sprawny. Reinstalacji chciałbym uniknąć, bo mdli mnie na myśl o powtórnej konfiguracji programów. :)

Szukam dalej diagnozy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni pracowałem wyłącznie pod OSX i nie było problemu. Dzisiaj włączyłem Windows 10 i potem przy restarcie do OSX, znowu ten błąd wystąpił. Pomogło wczytanie recovery/narzędzia dyskowe/pierwsza pomoc. Wygląda na to, że Windows coś psuje, ale dlaczego, skoro mam na odrębnych dyskach?

Znam ten ból ;) a spróbuj wyłączyć opcję szybkiego uruchamiania (jakoś tak się nazywa) - wtedy, system będzie się wolniej uruchamiał, ale będzie poprawnie odmontowywał swoje partycje zamiast wprowadzania ich w stan hibernacji.

BTW zastanawiam się nad powrotem do Win 7 bo on nie robił takich jaj z Makiem...

 

DiskWarrior chyba nie ma triala, a cena orginału jest dla mnie zaporowa. Znalazłem "jakąś" wersję "trial" ale rebuild nie działa ładując z dysku systemowego, a nie mam jak zrobić pendrive. Pomyślę nad CD/DVD - o ile ta wersja na to pozwoli i zadziała po restarcie. :)

Dysk jako taki jest w pełni sprawny. Reinstalacji chciałbym uniknąć, bo mdli mnie na myśl o powtórnej konfiguracji programów. :)

Szukam dalej diagnozy...

Z tego, co wiem, to chyba można zrobić bootowalny nośnik z DiskWarriorem, lub zrobić dodatkową małą partycję i z niej uruchomić DiskWarriora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goście od DiskWarrior strasznie mętnie piszą jak zrobić nośnik butowalny (CD/DVD odpada, bo nigdy sie nie dało). Właściwie nic nie zrozumiałem, a próby nie dały efektu. Popróbuję jeszcze, może znajdę sensowny poradnik.

------
Wczoraj Onyx zrobił mi trochę zamieszania przy wychodzeniu z systemu. Robiłem trochę porządków (po pozostałościach triali i innych próbach) i przy zamykaniu systemu zauważyłem jakieś błędy. Przy ponownym uruchomieniu system czyścił/sprzątał dysk. Z tym, że po drodze musiałem znowu użyć Windows i nie wiem czy to nie jego sprawką były te błędy przy uruchamianiu. Ktoś mi napisał, że przy odrębnych dyskach WIndows nie może namieszać, ale jednak stoję na stanowisku, że może. Windows 10 coś kombinuje też z BIOS, bo:

- wybieram w menu startu (bios) dysk z OSX - ok, staruje clover

- po jakimś czasie wybieram dysk z WIndows 10 i oczywiście startuje win...

- restart i wybieram dysk z OSX, a bios uparcie uruchamia dysk z Windows...
- restart + setup BIOS + wyjście z zapisem "zmian"...

- wybór dysku z OSX i prawidłowy start

Tak jest za każdym razem jeżeli załaduję dysk z Windows, to potem bez wejścia do setup biosu nie ładuje OSX pomimo wyboru właściwego dysku.

Nie ma znaczenia czy dysk z OSX ustwię jako pierwszy czy drugi w ustawieniach boot BIOS

BIOSu nie  mogę zaktualizować, bo Lenovo nie ma nic nowego dla tej płyty,
------
Piszesz o szybkim uruchamianiu - nic nie znalazłem na ten temat. Przy takim haśle google podpowiadają jedynie opcje dotyczące System Integrity Protection (rootless), ale zapewne nie o to chodzi.

------

Kurcze kilka lat temu nie było takich problemów... :) Hehehe - stare dobre czasy...

------

Chce dopracować OSX żeby pracowała jako "produkcyjny", a jak na razie boję się, że stracę prace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer/system startujesz w UEFI czy w legacy? 

 

Przy UEFI bardzo rzadko widziałem podobny problem z zmianą domyślnego bootloadera na ten windowsowy. Już nie pamiętam kto miesza, czy sam windows usilnie wciąż przestawia kolejność wpisów w NVRAM czy robi to firmware UEFI. Próbowałeś dodać wpisy UEFI wskazujące do Clovera z poziomu klucza USB z cloverem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer/system startujesz w UEFI czy w legacy? 

 

Przy UEFI bardzo rzadko widziałem podobny problem z zmianą domyślnego bootloadera na ten windowsowy. Już nie pamiętam kto miesza, czy sam windows usilnie wciąż przestawia kolejność wpisów w NVRAM czy robi to firmware UEFI. Próbowałeś dodać wpisy UEFI wskazujące do Clovera z poziomu klucza USB z cloverem? 

Startuje z Legacy - niestety tak mam zainstalowany Windows.

Cytat: "Próbowałeś dodać wpisy UEFI wskazujące do Clovera z poziomu klucza USB z cloverem? "

To czarna magia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - poczytam. :)

Dużo napieprzone jest na tej stronie, żebyś nie pomylił :P chodzi dokładnie o tą funkcję:

12684d1424033491-fast-startup-turn-off-w

 

Cytat: "Próbowałeś dodać wpisy UEFI wskazujące do Clovera z poziomu klucza USB z cloverem? "

To czarna magia...

Może tak brzmi, ale wcale nie jest :)

http://hamac.pl/topic/11957-instalacja-os-x-1011-el-capitan-krok-po-kroku/

punkty 5c-5f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.