Skocz do zawartości

El Capitan na Skylake/ Z170N - problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z instalacją OSX El Capitan na moim desktopie i mam do Was prośbę, może będziecie wiedzieć co jest nie tak. Może na początek przedstawię konfigurację mojego kompa:  Intel i5 6600K 3.50GHz, 16Gb Ram DDR4, Gigabyte Z170N Gaming 5, GeForce GTX 960 (EVGA), SSD 850 EVO 250GB, karte muzyczną mam zewnętrzną na USB, monitor 4K. 

Stworzyłem instalacyjnego Pen Drivea z El Capitan tak jak na tej stronie http://www.tonymacx86.com/threads/unibeast-install-os-x-el-capitan-on-any-supported-intel-based-pc.172672/

Gdy instaluję OSX na ekranie pojawia sie logo Apple i loader na dole (rys.1.jpg) gdy loader dochodzi do końca pojawia jakiś błąd, przekreślone kółko, tak jak widzicie na rys.2.jpg

W UEFI poustawiałem wszystko tak jak widzicie na dołączonych rysunkach. Próbowałem zainstalować dwie różne wersje, ze strony www.tonymacx86.com oraz wersję MacPwn, testowałem różne PenDrive-y bo myślałem, ze może są uszkodzone ale i tak za każdym razem wyskakiwał mi błąd jak na rys 2.jpg. Podejrzewam, ze pewnie problem jest gdzieś w ustawieniach UEFI.

Pomóżcie mi z tym proszę jak wiecie gdzie może być problem,

 

z góry dzięki za podpowiedzi

 

pozdrawiam

post-3955-0-77455300-1468275063_thumb.jpg

post-3955-0-82914000-1468275082_thumb.jpg

post-3955-0-68788200-1468275110_thumb.jpg

post-3955-0-47021800-1468275138_thumb.jpg

post-3955-0-67662200-1468275165_thumb.jpg

post-3955-0-76711900-1468275193_thumb.jpg

post-3955-0-88764400-1468275221_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stworzyłem instalacyjnego Pen Drivea z El Capitan tak jak na tej stronie http://www.tonymacx8...ased-pc.172672/

 

Nie, nie nie. Tworzysz sobie czysty obraz, masz poradnik na forum. W bootloaderze dodajesz tylko FakeSMC i tylko tyle potrzebujesz na start aby zainstalować system.

 

Uruchom system z verbose mode, spacja bootlaoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie nie. Tworzysz sobie czysty obraz, masz poradnik na forum. W bootloaderze dodajesz tylko FakeSMC i tylko tyle potrzebujesz na start aby zainstalować system.

 

Uruchom system z verbose mode, spacja bootlaoder.

dzieki za podpowiedz,

znalazłem na stronie ten link http://hamac.pl/topic/11957-instalacja-os-x-1011-el-capitan-krok-po-kroku/

ale i tak dużo rzeczy jest dla mnie nie jasne, doszedłem do punktu 2 i dalej juz nie wiem o co kaman :(. Czy istnieje coś prostszego bo te metody to dla nowicjusza to czarna magia. Chodzi mi o to czy są jakieś proste i gotowe instalatory, które nie wymagają jakichś wpisów, edycji kextów itd? Nie posiadam niestety Maca, żeby przygotować sobie te wszystkie potrzebne pliki, żeby OSX poszedł na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi ale jak napisałem jestem nowicjuszem w te klocki i zupełnie nie mam pojęcia co do mnie piszecie :).

Znalazłem ten video tutorial na necie

i polecę z niego, muszę się tylko dorwać do Maca.  W tutorialu jest GIGABYTE GA-Z170X-UD5 a ja posiadam Gigabyte Z170N-Gaming 5. Konfiguracja bardzo zbliżona do mojego, mam nadzieję, ze zadziała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.