Skocz do zawartości

Lagująca myszka po zmianie monitora


man_of_the_oak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zdecydowałem, że pora na większą rozdzielczość i wymieniłem dotychczasowy monitor (Dell U2412M - 1920x1200) na model U2515H (2560x1400).

 

Podpiąłem go poprzez kabel DisplayPort -> mini DisplayPort do MacBooka Pro (13-tka, Mid-2012):

 

post-630-0-10768200-1468835803_thumb.png post-630-0-75418800-1468835521_thumb.png post-630-0-04114800-1468835527_thumb.png

System siedzi na dysku SSD Samsung 850 PRO.

Choć nie zauważyłem drastycznego spadku w płynności samego systemu, od czasu do czasu mojej myszce na USB (Logitech M175) zdarza się lagować, co doprowadza mnie do szału... Wykluczyłem problem po jej stronie, testując innego gryzonia, przepinając do innego portu USB, a także parując z adapterem do klawiatury tego samego producenta - bez zmian. 

 

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł czym takie zachowanie może być spowodowane? Mi już powoli opadają ręce. Logi systemowe nie pomagają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na Windows 10 - tutaj (póki co) nie zauważam problemu... [Edit: jednak to samo - zupełnie jak na OS X]

 

Odnośnie trackpada - przy korzystaniu z owego: zero przycinania kursora... Niestety nikt ze znajomych nie posiada Magic Mouse, więc tego nie jestem w stanie przetestować. Z resztą - na poprzednim monitorze nie było problemów z myszką :/

 

Nie wiem czy to może mieć znaczenie, skoro na innym systemie nie zauważam lagowania myszy, ale sprzęt odwiedził swego czasu serwis, gdzie wymieniany był kondensator na płycie głównej.

 

Wielkie dzięki za zainteresowanie sprawą, gdyż te komplikacje przekonują mnie powoli, aby sprzedać monitor i wrócić do starego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w pewnym momencie po prostu przestał się włączać... stąd wymiana kondensatora.

@100zek - tu się mylisz. Jak możesz zobaczyć na screenshocie powyżej - jest 60Hz. Dodatkowo, nie chodzi o ogólnie inne działanie myszy, tylko pojawianie się "przycinania" od czasu do czasu. Mój Intel 4000 na 30Hz zszedł jedynie przy testowaniu monitora 4K ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani tego, ani tego - monitor jest sprawny, to bez wątpienia kwestia komputera ;) Akurat tak się zdarzyło, że testowałem dwa egzemplarze. Pierwszy miał wadę matrycy, więc Dell wysłał mi nowy i na nim teraz pracuję, w obu przypadkach występowały lagi kursora, choć znajomy, od którego go kupiłem nie miał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w pewnym momencie po prostu przestał się włączać... stąd wymiana kondensatora.

 

@100zek - tu się mylisz. Jak możesz zobaczyć na screenshocie powyżej - jest 60Hz. Dodatkowo, nie chodzi o ogólnie inne działanie myszy, tylko pojawianie się "przycinania" od czasu do czasu. Mój Intel 4000 na 30Hz zszedł jedynie przy testowaniu monitora 4K ;)

 

No tak bo zgodnie z https://support.apple.com/pl-pl/HT206587przy 4K idzie 30Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.