Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to zadziałało to byłbym bardzo zadowolony.

Jak już kiedyś opisywałem na tym forum mam problemy z dźwiękiem (trzaski, kartą dźwiękowa na USB) gdy używam grafiki na PCI Expres. Ten sam problem pojawił się także na Windows 7. Pomogło wypięcie grafiki i odpalenie zintegrowanej (zero problemów z dźwiękiem na USB).

Tak więc byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi powiedział jak dodać ten Graphic Enabler do com.apple.boot.plist?

 

Na stronie, którą podał oswaldini, znajdują się 2 linki: przy pierwszym w nowej karcie otwiera mi się jakiś kod, a w drugim jest plik boot.

Co więc dalej mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to już sa podstawowe sprawy...

 

Zależy gdzie masz położony com.apple.boot.plist. Zobacz czy masz go w katalogu /Extra na dysku z systemem.

 

Jeśli go tam nie ma (pewnie nie bo masz iDebena i nie przeinstalowywales chameleona) to znajduje sie on w /Library/Preferences/SystemConfiguration/

 

kopiujesz com.apple.boot.plist na pulpit, otwierasz notatnikiem i dopisujesz

 

	GraphicsEnabler
Yes

 

Zapisujesz plik i przenosisz go do pierwotnej lokalizacji. Wyskoczy kilka tabel, uwierzytelniasz, zastępujesz wprowadzasz haslo i potwierdzasz

 

To już sa takie podstawy że głowa boli. Dlaczego nikt nie szuka, czyta ?? A dokumentacja chameleona sie kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec zmodyfikowanego chameleona pod GMA950. W topisu ktoey podałem jest instalator chameleona ale wystarczy sam boot który też tam jest. Do jego podmiany będzie CI potrzebny program ShowAllFiles

 

http://gotoes.org/sales/ShowHiddenFilesMacOSX/

 

Oraz plik boot z topicu który podałem wyżej

 

http://nawcom.com/boot.gma.zip

 

Po odkryciu plików usuń plik boot z dysku OS Xa i wgraj tam ten nowy z linku wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załącz swoj com.apple.boot.plist do tematu

 

jak boot podmieniles na dwoch partycjach ?!

 

EDIT: nie masz przypadkiem jakiegos kexta do grafiki wgranego ?? Plik boot znajduje sie na głównej partycji OSX

EDIT2: Nie zauważyłem że napisaleś ze chodzi o Snowa. Musisz edytować com.apple.coot.plist znajdujące się w katalogu /Extra !

EDIT3: jednak nie doczytalem calego topicu... cytuję:

 

For Desktop GMA950 this will be a challenge, mainly because of the #1 issue - most DSDTs for motherboards with gma950 on it don't have a device entry for the video card at all - that's why the DSDT fix for it requires you to manually add the device entry plus the _DSM method - not just the _DSM method like in mobile GMA950 - so covering this in the bootloader is nothing as simple as mobile GMA950 is. This is what I will be focusing on.

 

Więc bedzie troszkę zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik boot podmieniłem na partycji ze snow. żadnego kexta od grafy nie wgrywałem.

Edytowałem com.apple.coot.plist w katalogu Extra na partycji ze snow leo.

Podeśle go za chwilę gdyż teraz ściągam update 10.6.2 na win 7 (zapodziałem gdzieś ustawienia neta i musze się skontaktować z moim usługodawcą sieci) gdyż na snow leo nie mam neta.

 

P.S. Czyli czeka mnie modyfikacja DSDT?

Myslałem, że uda mi się tego uniknąć. :-(

Jak przez to przejsć? W katalogu Extra na partycji snow leo mam już plik dsdt.aml który podesłał mi Rzooff.

Co więc teraz z nim zrobić? edytować?

 

EDIT:

Problem rozwiązany. Wystarczyło do katalogu extra wrzucić plik dsdt.aml który na podanej poniżej stronie jest pod nazwa: GMA950_V4.2.zip

 

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=143340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.