Skocz do zawartości

Asus GTX 970 Strix OC - ciemność po parametrze nvda_drv=1


lud3ik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zainstalowałem wczoraj na pc OSX w wersji 10.11.5. Po zainstalowaniu clovera na hdd i przeniesieniu kext-ów przyszła pora na instalację sterów od grafiki.

Pobrałem sterowniki pod 10.11.5 i zrestartowałem komputer z parametrem nv_disable=1 następnie zainstalowałem sterownik i zaznaczyłem nvidia web driver. Podczas kolejnego restartu wpisałem do rozruchu nvda_drv=1 i po ukończeniu botowania mam czarny ekran. Jak uruchamiam bez nvda_drv=1 to wstaje ale bez akceleracji a ustawienie nvidia web driver w zakładce nvidia zmienia się na integred on mac os. W SMBIOS ustawione iMac 17,1

 

Instalację robiłem wedle tego poradnika - http://www.tonymacx86.com/threads/success-10-11-5-asus-z170-pro-gaming-i5-6500-760gtx.189372/

Karta graficzna nie jest rozpoznawana przez system. Pomoże ktoś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patchowałem z clovera. i zamiast black screen miałem reboot po ukończeniu bootowania. Robiłem wedle tego - http://www.tonymacx86.com/threads/solving-nvidia-driver-install-loading-problems.161256/

 

Gdzieś mi wpadło w oko że asus strix oc 970 ma problem na wyjściu dp więc wgrałem nowy bios do karty ale dalej to samo. Na stronie ze sterami asusa napisali (BIOS update for STRIX-GTX970
Fix DP display issue with certain monitors.
)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś pisał że mu działało na 11.10.3 a po podniesieniu do 10.11.5 nie działa Może w tym być problem ?

 

Możesz mi napisać czy dobrze to rozumiem ?

 

  1. Open your Clover config.plist using text edit and scroll till you see <key>KernelAndKextPatches</key>
  2. In that section you will want to add the following:
    <key>KextsToPatch</key>
    <array>
    <dict>
    <key>Comment</key>
    <string>(c)Pike R. Alpha</string>
    <key>Find</key>
    <data>
    Ym9hcmQtaWQ=
    </data>
    <key>Name</key>
    <string>AppleGraphicsDevicePolicy</string>
    <key>Replace</key>
    <data>
    Ym9hcmQtaXg=
    </data>
    </dict>​
    
  3. Save your config and now your kext will be patched when you boot by changing board-id to board-ix.

Mam to wkleić bez wprowadzania zmian w odpowiednim miejscu w config.plist ? Tak zrobiłem i miałem przekreślone logo podczas bootowania.

Edytowane przez MKjanek32
Kodowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten patch nie działa w większości przypadków. Musisz edytować kext manualnie, albo użyć aplikacji AGDPfix.

Czyli w terminalu: 

sudo nano /System/Library/Extensions/AppleGraphicsControl.kext/Contents/PlugIns/AppleGraphicsDevicePolicy.kext/Contents/Info.plist​

Następnie, zgodnie z tym:

 

For the iMac15,1 locate the board-id "Mac-42FD25EABCABB274" and change string below it from "Config2" to "none". For the MacPro6,1 you will do the same thing but for the board-id "Mac-F60DEB81FF30ACF6". For the iMac17,1 you'll have to see which board-id is declared in your config.plist SMBIOS: "Mac-B809C3757DA9BB8D" or "Mac-65CE76090165799A" or "Mac-DB15BD556843C820" and change the appropriate entry to "none".

 

To co pogrubione to moje. W cloverze identyfikował jako: Mac-DB15BD556843C820

 

I na koniec:

sudo kextcache -system-prelinked-kernel
sudo kextcache -system-caches​

Dobrze zrozumiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się przy pomocy aplikacji ale mimo wszystko po uruchomieniu jest czarny ekran. Dopiero przełączenie na monitorze wejścia z dp na hdmi i z powrotem na dp daje obraz. No i zastanawia mnie to czemu mimo poprawnego wykrycia karty i wydaje mi się działania akceleracji panel nvidia pprzełącza się na OSX default graphics driver.

 

ot: Dodałem przy pomocy multibeast kext 1150 do dźwięku i zastanawiam się czy można to zrobić bez tego narzędzia ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.