Jump to content

Recommended Posts

Witam,

mam nietypowe pytanie, a może wydaje mi sie nie typowe bo jestem kompletnie zielony w kwestii hackintosha.

Sprawa wyglada tak: mam starego Macbooka early 2008, taki bialy plastikowy.

Niestety na systemie 10.6.8 (czyli Snow Leopard) strasznie muli, ale naprawde okropnie, probowalem reinstalowac na czysto, probowalem tez wczesniejszej wersji systemu 10.5 (z takim osx przyszedł ten Macbook ze sklepu jak był nowy). Nic nie pomogło.

A słyszałem, ze ten nowy El Capitan to naprawdę leciutki i bardzo wydajny system, wiec pomyslalem, ze moze jak ten system zainstaluje to cos sie poprawi. Ale niestety moj Macbook nie obsluguje nic powyzej wspomnianego 10.6.

Stad pomysl o hackintoshu?

Prosze doradzcie czy to w ogole mozliwe aby zainstalowac zhackowana wersje El Capitan na starym Macbooku, a jezeli tak, czy ma to w ogole wiekszy sens?

Za pomoc z gory bardzo dziekuje.

Pozdrawiam

Wojtek

Szczerze mówiąc nie polecam takich kombinacji. Snow Leopard to - moim zdaniem - najbardziej udany OS X ostatnich lat. Jest to chyba jedyny system Apple, na który nie mogłem w najmniejszym stopniu narzekać. Im wyżej - tym gorzej...

Na Twoim miejscu prędzej rozważyłbym zmianę dysku na SSD - zamontowałem takowy w leciwym MacBooku White z 2007 roku i dostał drugie życie. 

Nie bylbym taki do przodu czy nie idzie na tym postawić nowszego osx, jakiego masz tam procka ?

Macbook pro 1.1 oraz 2.1 nie były wspierane przez nowsze system, a to ze względu na efi, ktore dalo sie obejsc i zainstalowac nowszego osx, poszukaj w google.