Skocz do zawartości

Zmiana iPhone-a na coś innego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, chce zmienić iPhone 6 Plus (jakoś iOS mi nie przypadł do gustu) na jakiegoś smarta z Androidem. Tylko mam problem z tym że spodobała mi się synchronizacja telefonu z komputerem, czy jest możliwe uzyskanie podobnych dodatków w androidzie, głownie zależy mi na synchronizacji safari. Zastanawiam się nad lg G5, lg ma dedykowane oprogramowanie do OS X czy daje ono choć podobne możliwości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dobrego czy złego wyboru. Ludzie przesiadają się z iOS na Androida i na odwrót i są zadowoleni.

Miałem jedno i drugie, obecnie od dawna już siedzę na Androidzie i mi bardzo odpowiada.

Ja daję się szpiegować google, a nie apple :P Wielkiego wyboru nie masz jak chcesz mieć bajery.

Synchronizuję telefon na wiele sposobów - zdjęcia przez google/dropbox, tel z kompem za pomocą AirDroid (mega opcja !), wyszukiwanie tela jest tak samo z usług google jak w Apple FindMyMac.

Teraz zacząłem się bawić na Nexus 5 w Cyanogenmod - przeszedłem z czystego androida na modowanego roma, świetna sprawa. Do tego używam stylu Material Glass - jest pięknie :) No i można sobie zrobić Dual Boota pomiędzy różnymi wersjami Androida za pomocą TWRP, a tego na iOS nie zrobisz :)

 

post-388-0-63450500-1472675275_thumb.png

 

 

Nie mniej iOS lubię tak samo !! Mi odpowiadają oba systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zresetować zdalnie do zera z usług google, po restarcie będzie czysty i gotowy do konfiguracji. Nie wiem jak w przypadku szyfrowania bo nie używam - można włączyć szyfrowanie w opcjach i pewno po zdalnym wymazaniu danych będzie uceglony. Musisz się zorientować.

 

Możesz zablokować, wymazać lub właczyć dzwonek: https://support.google.com/accounts/answer/6160500?hl=pl

 

PS: ja przez przypadek wymazałem sobie zdalnie telefon 3 dni temu bo się tym bawiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei dam przykład na to że androidowe nakładki systemowe nie muszą być gorsze. Od miesiąca mam Xiaomi Redmi 3 i jakikolwiek powrót do czystego Androida jest bólem, no prawie a to dlatego że sam MIUI8 jest jedną z najbardziej schludnych nakładek jakie widziałem. EMUI czy samsungowy TouchWiz nie mają podjazdu jest też mnóstwo dodatkowej funkcjonalności no i błędy też są ;) ale tu dochodzę so setna czyli do tego o czym na początku wspomniał oswaldini - CM i odblokowany bootloader - nie trzeba się bać dobrego romu jeśli taki powstanie Nexus 5 będzie miał jeszcze długo dobre wsparcie społeczności a na mojego chińczyka szykuje się kilka fajnych propozycji - warunke podstawowy to min 16GB pamięci wewnętrznej i 2GB RAMu - inaczej Android wciąż będzie uchodził za łamagę i oferme. Szkoda że Note 4 jest na X20 bo bym ci go od razu polecił. G4 i G5 nie zachwycają czase, pracy na baterii, raczej kierowałbym się ku OnePlus 3 - wsparcie społeczności będzie dłuuugie a i sam OxygenOS jest fajny, lekko zmodyfikowany Android z miłymi ficzerami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek13 dzięki za opinie, zastanawiam się właśnie nad powrotem do Andka, ale jakoś chinczyki mnie nie urzekają (choć myślałem nad honorem nowym). G5 ma szerokokątny obiektyw co mi się podoba :), poczekam jeszcze co Apple pokaże 7 na konferencji, może mnie zaskoczy :), a jak z tymi s7 od samsunga (ostatnia moja eska to 4 i byłem z niej zadowolony ( wersja lte))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie jeśli chodzi o Androida - TWRP + custom rom to na prawdę świetna sprawa (ja w tej chwili nie wyobrażam sobie androida bez TWRP i roota (Busybox i Xposed też są bardzo przydatne))

 

a jak z tymi s7 od samsunga (ostatnia moja eska to 4 i byłem z niej zadowolony ( wersja lte))?

Ja mam od miesiąca Samsunga Galaxy S6 Edge i jest to na prawdę świetny telefon, szybki jak błyskawica, a na custom romie (XtreStoLite - polecam) działa jeszcze lepiej (blisko 100 tys punktów w Antutu). S7 jest pewnie jeszcze lepszy, niż S6, ale osobiście nie miałem z nim styczności, więc sie nie wypowiem, ale na papierze ma mocne bebechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę odrobinę pomóc.

Na telefony Xiaomi trzeba uważać ponieważ nie wszystkie mają odblokowane bootloadery(zazwyczaj sprzedawcy podają taką informację), za to jeśli dobrze pamiętam można je już kupić w Polsce z 24 miesięczną gwarancją a to dość istotna sprawa bo niektóre modele były problematyczne.
+ za niewielką cenę można mieć naprawdę przyzwoity telefon(o dość ciekawym wyglądzie, dobrych parametrach i przyjaznej nakładce z dość częstymi uaktualnieniami systemu).
- jeśli ktoś lubi grzebać się w systemie to niestety nie ma zbyt wielu opcji (przynajmniej wcześniej nie było), chodzi o możliwości zainstalowania czystego Androida lub z wybraną przez siebie nakładką
- losowe problemy z niektórymi modelami warto poczytać opinie użytkowników

Jeśli chodzi o LG Gx to dobre telefony od prawie dwóch lat siedzę na G2 i dobrą rekomendacją jest to że wcześniej potrafiłem dość często zmieniać "aparaty".
+ duże wsparcie ze strony sceny, tak więc jeśli znudzi Ci się to co przewidział producent można zainstalować czysty system (bez nakładek) lub też najnowszą jego wersję.
+ są to telefony które wolno się starzeją, posiadając G2 wciąż nie odczuwam potrzeby na zmianę na coś lepszego - wszystko chodzi płynnie i bezproblemowo (no może poza aparatem który mógłby robić lepsze zdjęcia)...
- starsze wersje Snapdragon'a 8xx potrafią się trochę grzać warto wcześniej poczytać recenzję użytkowników

P.S. To co mogę poradzić, warto teraz wybrać model z w miarę świeżym procesorem. Niedawno czytałem informację o tym że najnowszego Androida N nie będzie można zainstalować na modelach ze starszymi wersjami Snapdragon'a (800 i 802) i niestety scena dużo tutaj nie pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Chińczykami trzeba uważać na LTE bo nie wszystkie pasma są obsługiwane w ROMie i nie będzie LTE w PL... Np Xiaomi. Nie mniej niedługo ponoć ma być oficjalna dystrybucja u nas !

Nowy note jest skopany na maxa i wybucha :D Wstrzymali sprzedaż i jest akcja zwrotów.

Akurat to dawno nieaktualne ;) Sprowadzałem już z 5 telefonów Xiaomi dla znajomych, ostatnio Xiaomi Redmi 3 Pro i LTE funkcjonuje bez najmniejszych problemów.

 

W kwestii gwarancji - w razie zakupu z IBuyGou/Xiaomiforsale - kupujący uzyskuje gwarancję realizowaną poprzez wysyłkę do Chin (IBuyGou) lub Czech (Xiaomiforsale), przy czym oczywiście wysyłka nie na nasz koszt ;)

 

Odnośnie bootloadera - nowsze modele wymagają jego odblokowania, aby wgrać MIUIPolska (czyli polską wersję systemu MIUI, zawierającą dodatkowe poprawki i funkcje, których nie uświadczycie w global), aczkolwiek nie jest to wybitnie problematyczne. Konieczne jest zgłoszenie chęci zdjęcia blokady poprzez specjalną stronę, odczekanie kilku dni na potwierdzenie i gotowe.

 

Tutaj możesz rzucić okiem na moją recenzję Mi4i: https://miuipolska.pl/xiaomi-mi4i-recenzja/

 

A może warto rozważyć Xiaomi Mi4? Kosztuje nieco ponad 600zł, a poza możliwością pracy pod kontrolą MIUI możesz przetestować jak odpowiadałby Ci Windows 10 w wersji mobilnej: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek13, ja też mam Redmi 3 2/16, w kolorze złotym, również na MIUI 8 :)

 

Szybkość działania przyzwoita, wystarcza do codziennej pracy, jednak rewelacji nie ma. Bateria super, w jeden dzień ciężko ją wykończyć. Przeważnie wytrzymuje mi 2 dni. Natomiast zawiodły mnie jakość rozmów i aparat, które są sporo gorsze niż w Lumii 640, którą miałem przed Xiaomi. Rozmawiając z Lumii miało się wrażenie jakby stało się obok rozmówcy, w Redmi 3 jest jedynie dobrze, jak w Nokiach serii E na Symbianie, bo do Blackberry nie ma startu nawet. Aparat do uchwycenia czegoś z ekranu komputera na szybko czy zdjęcia notatek wystarczający, ale zdjęć pięknych nie robi. Na plus dla niego dioda powiadomień, bo głośniczek jest stosunkowo cichy i czasem można przegapić sygnał wiadomości.

Jako daily driver dobry wybór - dodzwonisz się gdzie chcesz, fotkę zrobisz, odpowiesz na maila, a nawigacja zawiezie Cię gdzie potrzebujesz, natomiast nie jest to na pewno telefon, który zapiera dech w piersi. Ot ładny, nieźle wykonany smartfon.

 

@Thaifan, swojego dostałem z MIUI 7 w wersji... 77.1.2.0, przez co nie chciał się aktualizować, bo przecież OS nie zrobi downgrade przykładowo z 77.1.2 na 7.3.4, dystrybutor namieszał. Aby wgrać coś cywilizowanego musiałem się lekko namęczyć: root, zmiana w pliku build.prop wersji MIUI, wgranie ROMu China Stable, następnie China Dev, odblokowanie bootloadera, wgranie TWRP. Od tej pory mogę żonglować ROMami jak chcę, niestety nie ma ich tak dużo. Bawiłem się CM 12.1, a teraz MIUI 8 od Xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek13, ja też mam Redmi 3 2/16, w kolorze złotym, również na MIUI 8 :)

 

Szybkość działania przyzwoita, wystarcza do codziennej pracy, jednak rewelacji nie ma. Bateria super, w jeden dzień ciężko ją wykończyć. Przeważnie wytrzymuje mi 2 dni. Natomiast zawiodły mnie jakość rozmów i aparat, które są sporo gorsze niż w Lumii 640, którą miałem przed Xiaomi. Rozmawiając z Lumii miało się wrażenie jakby stało się obok rozmówcy, w Redmi 3 jest jedynie dobrze, jak w Nokiach serii E na Symbianie, bo do Blackberry nie ma startu nawet. Aparat do uchwycenia czegoś z ekranu komputera na szybko czy zdjęcia notatek wystarczający, ale zdjęć pięknych nie robi. Na plus dla niego dioda powiadomień, bo głośniczek jest stosunkowo cichy i czasem można przegapić sygnał wiadomości.

Jako daily driver dobry wybór - dodzwonisz się gdzie chcesz, fotkę zrobisz, odpowiesz na maila, a nawigacja zawiezie Cię gdzie potrzebujesz, natomiast nie jest to na pewno telefon, który zapiera dech w piersi. Ot ładny, nieźle wykonany smartfon.

 

@Thaifan, swojego dostałem z MIUI 7 w wersji... 77.1.2.0, przez co nie chciał się aktualizować, bo przecież OS nie zrobi downgrade przykładowo z 77.1.2 na 7.3.4, dystrybutor namieszał. Aby wgrać coś cywilizowanego musiałem się lekko namęczyć: root, zmiana w pliku build.prop wersji MIUI, wgranie ROMu China Stable, następnie China Dev, odblokowanie bootloadera, wgranie TWRP. Od tej pory mogę żonglować ROMami jak chcę, niestety nie ma ich tak dużo. Bawiłem się CM 12.1, a teraz MIUI 8 od Xiaomi.eu.

 

Zgadzam się aparat no troszkę masakta po zmroku :| ale za 600 zł to wciąż super deal. Mało popularne? Wczoraj wracam z Krakowa i obok pan gada przez Redmi 3 a laska dwa rzędy obok przez któregoś note'a ;) śmiesznie mi się zrobiło. Xiaomi wchodzi na nasz rynek przez oficjalnego dystrybutora więc może rozwiążą kwestię band 20 ;)

 

Thaifan

Android N na SD 800/801 jest możliwy, w custom romach masz odpowiednią biliotekę z brakującymi instrukcjami i wszystko śmiga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zboczyliście z tematu...

 

A ja jako użytkownik iOS i iPhonów od modelu iP4 zapytam się userów z telefonem na andoridzie jak wykonują następujące czynności w połączeniu z macOS:

 

1. Synchronizujecie notatki systemowe pomiędzy systemem a telefonem? 

2. Synchronizujecie wiadomości iMessage i SMS pomiędzy różnymi urządzeniami?

3. Jak odbieracie i wysyłacie SMSy otrzymane na telefon za pomocą komputera?

4. Jak odbieracie połączenie przychodzące na tel, z poziomu komputera, wygodnie z słuchawkami z mikrofonem?

5. Jak odbieracie połączenie przychodzące na tel #1 z poziomu tel #2 tez z iOS?

 

Takich przykładów mógłbym wymieniać więcej... z w/w sytuacji nagminnie korzystam na co dzień i nie wyobrażam sobie użytkowania teraz telefonu, a właściwe przenośnego urządzenia wielofunkcyjnego bo tym dziś jest smartfon, bez możliwości ścisłej integracji z systemem którego używam. Android w oderwaniu od macOS to dobry system, ale jak ktoś szuka prawdziwej integracji z macOS, to proszę Was, ale przestańcie pieprzyć bzdury, że Andoid z macOS jest równie funkcjonalny i prosty w użytkowaniu co iPhone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę ładnie po polsku.   :^o[-X  :-D

 

Bez przesady:

2. posp. «mówić coś od rzeczy»

 

http://sjp.pwn.pl/szukaj/pieprzy%C4%87.html

 

Nawet słownik języka polskiego przedstawia ten zwrot jako pospolity na określenie jak wyżej. 

 

 

Jednym wystarcza integracja z macOS, jaką oferuje Android, a inni potrzebują lepszej integracji - kwestia indywidualna :) wiadomo, że iPhone ma lepszą integrację, ale ta z telefonu z androidem też nie jest tak tragiczna :P

 

Ktoś tu przedstawił ogólniki, a ja poproszę o przykłady... Wiele piszecie achów i ochów na temat Androida, ale te achy i ochy są prawdziwe do samego systemu a nie to integracji z macOS o którą pytał autor tego wątku... 

 

Więc zapytam się jeszcze raz... proszę o konkretne przykłady gdzie android przynajmniej nie ustępuje w integracji z macOS względem iphonów z iOS. Być może czegoś nie wiem i chętnie posłucham opinii osób które muszą/chcą synchronizow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Synchronizujecie notatki systemowe pomiędzy systemem a telefonem? 

2. Synchronizujecie wiadomości iMessage i SMS pomiędzy różnymi urządzeniami?

3. Jak odbieracie i wysyłacie SMSy otrzymane na telefon za pomocą komputera?

4. Jak odbieracie połączenie przychodzące na tel, z poziomu komputera, wygodnie z słuchawkami z mikrofonem?

5. Jak odbieracie połączenie przychodzące na tel #1 z poziomu tel #2 tez z iOS?

 

1. google keep

2. iMessages na andka brak wiadomo, do SMS AirDroid - odbieranie, pisanie, czytanie

3. AirDroid

4. Brak możliwości odebrania przez AirDroid, sam komunikat w postaci notyfikacji i dzwonka na kompie o rozmowie

5. Nie interesowała mnie taka możliwość i nie wiem czy można to załatwić.

 

Do tego AirDroid ma sporo opcji.

Najlepsza synchronizacja z Mac OS X będzie oczywiście z iOS, mi jednak wystarczy to co daje mi AirDroid i aplikacje google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.