Skocz do zawartości

Instalacja ElCapitan problem, Gigabyte B85M-HD3


Caier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku tygodni próbuje zainstalować OS X na moim komputerze, jednak nigdy mi się nie udało i postanowiłem stworzyć ten wątek. 

Korzystając z poradnika: http://hamac.pl/topic/11766-windows-przygotowanie-klucza-z-recovery-hd-do-instalacji-os-x/ wszystko idzie dobrze aż do punktu 2.2.12. Pomimo tego że wszystko robiłem identycznie jak w poradniku to przy próbie uruchomienia UniBootX Clover z pendriva pokazuje się tylko czarny ekran i mrugająca podłoga w rogu ekranu.

 

Płyta Główna: Gigabyte B85M-HD3

Procesor: Intel Core I5-4460

Karta Graf.: Nvidia GeForce GTX 960

 

Przepraszam za ten może głupi problem ale jestem w tym nowicjuszem  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w ustawieniach UEFI opcję CSM mogę ustawić na "never", ale tylko przy włączonej opcji "Windows 8 features". Jednakże, system Windows został zainstalowany u mnie przy ustawieniu "Other OS" a zmienienie opcji na Windows 8 powoduje to że UEFI nie znajduje dysku i komputer się nie uruchamia, a UniBootX Clover i tak nie działa. Próbowałem majstrować przy opcji "Boot Mode" lecz wybranie trybu innego niż "UEFI + Legacy" lub "Legacy only" powodowało to że system Windows się nie uruchamiał. Oczywiście UniBootX nie działa przy żadnym z tych ustawień :/

 

UPDATE: Wypróbowałem "zwykły" Clover nie UniBootX i magia, uruchomił się! Jednak wybranie opcji by zainstalować MAC OS X wyświetla przez około 5 sekund logo Apple, po czym komputer się restartuje. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie zrobimy inaczej. Znajdź na UniBootX w głównym config.plist (w katalogu EFI/CLOVER) sekcję

<key>DisableDrivers</key>
<array>
    ...
</array>

I sprawdź, czy znajduje się w niej CsmVideoDxe, jak nie - dodaj. Boot Mode ustaw na UEFI + Legacy i Clovera z pendrive'a startuj w trybie UEFI. To samo będzie musiało znaleźć się później w config.plist w odpowiednim dla Twojego sprzętu podkatalogu OEM.

 

Inna sprawa, że gdybyś później zamierzał używać OS X na dłuższą metę, i tak trzeba będzie Windowsa postawić w trybie UEFI, inaczej będzie niewygodnie/mogą być problemy z jego uruchomieniem.

Swoją drogą, w żaden sposób nie mogę zrozumieć instalowania w legacy czegokolwiek od siódemki w górę na komputerach z UEFI. A w ten sposób nieraz nawet w serwisach robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok ze sprawdzeniem nazwy OEM płyty i zmianą na nią nazwy odpowiedniego dla swojej konfiguracji katalogu już wykonałeś? Jeżeli nie, to zrób to i spróbuj uruchomić jeszcze raz instalator. Jeżeli tak, uruchom instalator w trybie verbose (spacja w menu Clovera i odpowiednia pozycja) - wtedy system będzie przy ładowaniu wyświetlał komunikaty i można sprawdzić, w jakiej sytuacji następuje restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.