Jump to content

Instalacja ElCapitan problem, Gigabyte B85M-HD3


Recommended Posts

Witam, od kilku tygodni próbuje zainstalować OS X na moim komputerze, jednak nigdy mi się nie udało i postanowiłem stworzyć ten wątek. 

Korzystając z poradnika: http://hamac.pl/topic/11766-windows-przygotowanie-klucza-z-recovery-hd-do-instalacji-os-x/ wszystko idzie dobrze aż do punktu 2.2.12. Pomimo tego że wszystko robiłem identycznie jak w poradniku to przy próbie uruchomienia UniBootX Clover z pendriva pokazuje się tylko czarny ekran i mrugająca podłoga w rogu ekranu.

 

Płyta Główna: Gigabyte B85M-HD3

Procesor: Intel Core I5-4460

Karta Graf.: Nvidia GeForce GTX 960

 

Przepraszam za ten może głupi problem ale jestem w tym nowicjuszem  :roll:

Link to post
Share on other sites

Ok, w ustawieniach UEFI opcję CSM mogę ustawić na "never", ale tylko przy włączonej opcji "Windows 8 features". Jednakże, system Windows został zainstalowany u mnie przy ustawieniu "Other OS" a zmienienie opcji na Windows 8 powoduje to że UEFI nie znajduje dysku i komputer się nie uruchamia, a UniBootX Clover i tak nie działa. Próbowałem majstrować przy opcji "Boot Mode" lecz wybranie trybu innego niż "UEFI + Legacy" lub "Legacy only" powodowało to że system Windows się nie uruchamiał. Oczywiście UniBootX nie działa przy żadnym z tych ustawień :/

 

UPDATE: Wypróbowałem "zwykły" Clover nie UniBootX i magia, uruchomił się! Jednak wybranie opcji by zainstalować MAC OS X wyświetla przez około 5 sekund logo Apple, po czym komputer się restartuje. :(

Link to post
Share on other sites

OK, w takim razie zrobimy inaczej. Znajdź na UniBootX w głównym config.plist (w katalogu EFI/CLOVER) sekcję

<key>DisableDrivers</key>
<array>
    ...
</array>

I sprawdź, czy znajduje się w niej CsmVideoDxe, jak nie - dodaj. Boot Mode ustaw na UEFI + Legacy i Clovera z pendrive'a startuj w trybie UEFI. To samo będzie musiało znaleźć się później w config.plist w odpowiednim dla Twojego sprzętu podkatalogu OEM.

 

Inna sprawa, że gdybyś później zamierzał używać OS X na dłuższą metę, i tak trzeba będzie Windowsa postawić w trybie UEFI, inaczej będzie niewygodnie/mogą być problemy z jego uruchomieniem.

Swoją drogą, w żaden sposób nie mogę zrozumieć instalowania w legacy czegokolwiek od siódemki w górę na komputerach z UEFI. A w ten sposób nieraz nawet w serwisach robią...

Link to post
Share on other sites

Krok ze sprawdzeniem nazwy OEM płyty i zmianą na nią nazwy odpowiedniego dla swojej konfiguracji katalogu już wykonałeś? Jeżeli nie, to zrób to i spróbuj uruchomić jeszcze raz instalator. Jeżeli tak, uruchom instalator w trybie verbose (spacja w menu Clovera i odpowiednia pozycja) - wtedy system będzie przy ładowaniu wyświetlał komunikaty i można sprawdzić, w jakiej sytuacji następuje restart.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.