Skocz do zawartości

"Error allocating pages" w losowych momentach


Emde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zainstalowałem OS X i już wychodzę na prostą z większością rzeczy, jednak jest jedna dziwna sprawa, która nie daje mi spokoju...

 

Mianowicie czasami nie jestem w stanie uruchomić systemu - dostaję "error allocating pages" jak na zdjęciu: http://imgur.com/ETOMnwS

 

Na początku myślałem, że jakaś moja zmiana w config.plist spowodowała takie zachowanie, więc odpaliłem awaryjnego pendrive'a... I nadal to samo.

 

W takiej sytuacji system udaje mi się odpalić zwykle po 3 restarcie, a ostatni error trochę się różni (ma inne liczby, a na końcu jest informacja o cache kernela - nie zrobiłem zdjęcia, jakby co to jutro podeślę).

 

Co próbowałem zrobić:

- zamiana OsxAptioFix2Drv-64.efi na OsxAptioFixDrv-64.efi (efekt: samoczynny restart od razu po wybraniu systemu w Cloverze),

- zamiana VBoxHfs.efi na HFSPlus.efi (bez zmian)

 

Clover czysty, najnowszy (r3751). W załączniku aktualny config.plist.

 

Co można z tym zrobić? Dzięki z góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O kurde, zapomniałem podać ;)

MSI Z170-A PRO, i5-6500, grafika Intela HD 530

2. Chodzi o sterownik? Jak będę w domu, to podam dokładną listę wszystkiego co mam wgrane.

3. 0x3

4. BIOS taki, jaki wyjąłem z pudełka (w domu sprawdzę, jaka dokładniej wersja).

 

Póki co znalazłem inny sterownik i wygląda na to, że problem ustąpił: https://nickwoodhams.com/x99-hackintosh-osxaptiofixdrv-allocaterelocblock-error-update/

 

Ktoś w komentarzach pod tym wpisem wspomniał, że dla innej płyty MSI na Z170 pomogło. Ja używam go od niedzieli i od tego czasu ani jednego errora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem odpisać. ;)

 

Lista sterowników:

DataHubDxe-64.efi

OsxAptioFix2Drv-free2000.efi

FSInject-64.efi

OsxFatBinaryDrv-64.efi

HFSPlus.efi

PartitionDxe-64.efi

 

A BIOS faktycznie jest nieaktualny o kilka wersji.

 

Pytanie tylko, czy:

a) jeżeli działa rozwiązanie podlinkowane przeze mnie, to muszę się tym przejmować?

B) czy update BIOS-u może w tej sytuacji pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.