Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Myślałem że nie będę potrzebował od was pomocy ale niestety nie mogę Sobie poradzić z dodaniem interfejsu lan, wifi, audio, oraz odpowiednich sterowników do grafiki.

 

Narazie próbowałem instalacji iPC_OSx86_10.5.6 próbowałem dodawać różnych konfiguracji itp itd. Ale karta graficzna po zainstalowaniu osX robila krzaki podczas np. przesuwania okienek i trzeba bylo np. wcisnąć f9 żeby wszystko było na chwilę ok,

Ogólnie system zainstalował się bez problemu, działa ładnie chodził tylko rozdzielczość dawała dużo do życzenia, 1024x768 a mój laptop posiada 1366x768

próbowałem mu taką rozdzielczosc recznie ustawić to jej nie przyjmował, tak samo chodzi mi o LAN żeby tylko działał po kablu nawet wifi już mnie nie interesuje :)

 

Teraz ściągam jeszcze iDeneb v1.3 10.5.5 Tylko nie wiem która wersja lepsza dla mojego laptopa Acer 6930G

 

Podzespoły w moim laptopie:

 

78174933hn2.jpg

 

21120402ww0.jpg

 

3kv.png

 

Opis urządzenia video: NVIDIA GeForce 9600M GT 512MB

Nazwa kodera-dekodera Realtek ALC888/1200

Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller

Intel Shirley Peak (Shiloh) 1x2 MC Wireless WiFi Adapter

4GB RAM

 

Jeżeli ominąłem coś to proszę mnie nakierujcie :)

 

Serdecznie dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - wróć... coś źle doczytałem... iPC ma w sobie sterowniki do kart VGA NVidii.

 

Czy wybierałeś jakikolwiek "sterownik" do VGA podczas instalacji?

 

 

Tak, wpierw wybrałem laptop driver, to po instalacji mac osx się zawieszał, po instalacji drugiej wersji standardowych sterowników do mac osx tez sie wieszal

Dopiero po zainstalowaniu sterownika ( ostatniego z listyi PC_OSx86_10.5.6 dla Nvidia ) było cos napisane macbook pro Nvidia Geforce 9xxx

Tylko że te robiły krzaki z okienkami po przesunieciu przeskalowaniu itp i trzeba zawsze bylo zrobic f9 albo f8 zeby na chwile okienka byly ok

 

Pozdrawiam

 

PS

Może tak jaka będzie najlepsza dystrybucja osx86 pod mojego laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po instalacji do swojej grafy sterowników NVinject GO czyli tych do laptopów nie miałem wsparcia QE/CE a po zainstalowaniu NVinject 128 MB (bo tyle jest na mojej karcie) wsparcie się pojawiło. Czyli wziąłem stery od takiej samej karty tylko nie laptopowej i działa.

Nie wiem jak moze być u ciebie ale możesz spróbować stery do kart 512 MB bo chyba tyle masz. Możesz spróbować i napisz jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zwyczajnie musisz znaleźć odpowiednią kombinację fixów do swojego systemu...

 

Pamiętaj że z każdej "gałęzi" wybiera się max jedną pozycję.

 

1. VGA - Jak widzę masz 512MB ram to wybieraj wersje z taką ilością ramu przystosowaną do twojej VGA. Zamiast "Lataest Nvidia...." spróbuj nvdarwin 512MB lub nvkush (sam nvkush)

 

2. SMBios wybierz na początek jeden - AppleSMBIOSEFI lub SMBIOSResolver

 

Niestety obawiam się że musisz przeinstalować iPC z w/w parametrami... ale aby potem zmienić np nvdarwin na nvkush nie trzeba reinstalacji.

 

Czy do iPC dograłeś wszystkie PPF'y ?? 1, 2 i 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zwyczajnie musisz znaleźć odpowiednią kombinację fixów do swojego systemu...

 

Pamiętaj że z każdej "gałęzi" wybiera się max jedną pozycję.

 

1. VGA - Jak widzę masz 512MB ram to wybieraj wersje z taką ilością ramu przystosowaną do twojej VGA. Zamiast "Lataest Nvidia...." spróbuj nvdarwin 512MB lub nvkush (sam nvkush)

 

2. SMBios wybierz na początek jeden - AppleSMBIOSEFI lub SMBIOSResolver

 

Niestety obawiam się że musisz przeinstalować iPC z w/w parametrami... ale aby potem zmienić np nvdarwin na nvkush nie trzeba reinstalacji.

 

Czy do iPC dograłeś wszystkie PPF'y ?? 1, 2 i 3

 

o co chodzi z tymi PPF'ami ? i skąd je pobrać,

 

jakie muszę wybrać sterowniki do karty dzwiękowej i czy są może do mojej karty sieciowej.

 

Tylko na tym mi zależy bo jak zainstaluje Sobie karte sieciową to wtedy będę mógł grzebać rozwiązań już po osx86

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPF'y to łatki do obrazów ISO. łatasz nimi błędy wykryte po opublikowaniu obrazu, dzięki tej metodzie pobierasz małe łatki PPF (parę, paręnaście MB) i aplikujesz...

 

więcej o łatkach PPF dla iPC tu:

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=142661

 

Co do WiFi - jeśli ma w nazwie "intel" to marne szanse - poszukaj konkretnej nazwy modelu... ten który podałeś nic nie mówi...

 

Co do Lan - to spróbuj Attansic L1 Ethernet - to są karty atherosa... jak nie zaskoczy, to musisz konkretnie do swojego chipa szukać rozwiązania, ale też musisz dokładnie poznać jaki masz... a nie rodzinę jak podałeś.

 

Audio - tak samo... jak wiesz jakie, to takie aplikuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPF'y to łatki do obrazów ISO. łatasz nimi błędy wykryte po opublikowaniu obrazu, dzięki tej metodzie pobierasz małe łatki PPF (parę, paręnaście MB) i aplikujesz...

 

więcej o łatkach PPF dla iPC tu:

Kod:

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=142661

 

 

Co do WiFi - jeśli ma w nazwie "intel" to marne szanse - poszukaj konkretnej nazwy modelu... ten który podałeś nic nie mówi...

 

Co do Lan - to spróbuj Attansic L1 Ethernet - to są karty atherosa... jak nie zaskoczy, to musisz konkretnie do swojego chipa szukać rozwiązania, ale też musisz dokładnie poznać jaki masz... a nie rodzinę jak podałeś.

 

Audio - tak samo... jak wiesz jakie, to takie aplikuj...

 

Spróbowałem twoich zaleceń co do instalacji tylko że teraz po instalacji miałem że system zainstalowano poprawnie, po restarcie zaczyna ładować osx po jakimś czasie pojawia się czarny ekran dysk od czasu do czasu zakręci i nic więcej się nie dzieje

 

 

 

próbowałem odpalać z opcją -f -x -v :) ale nic nie pomogło nawet próbowałem "Graphics Mode"="1024x768x32@60" bo myslałem że to może karta graficzna zainstalowała sie z za wysoką rozdzielczoscia do mojego ekranu ale nie pomoglo :) jakies sugestie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś wyjście w notebooku na zewnętrzny monitor? Próbowałeś do niego podłączyć zewn. wyświetlacz.

 

Masz ewidentnie problem z poprawnym uruchomieniem VGAi.. może inny injector zadziała, próbowałeś wszystkich?... lub wręcz musisz połączyć i injector i kexty z najnowszych macbooków.

 

Czasami trzeba pokombinować z ustawieniami, aż znajdzie się działającą "miksturę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne nvkushe i inne tego typu wynalazki. Na moją 9600 GT podziałało takie coś. Ściągnąłem gdzieś z insanely taki wynalazek jak "nVidia 9000 series driver v2.pkg", zainstalowałem, po restarcie systemu grafa dalej jest nie rozpoznana ,ale wygenerowałem w efi studio string karty GeForce 8800 GT i po kolejnym restarcie mam full wypas grafike. W prawdzie pokazuje mi że to jest 8800GT (co z resztą sobie zmieniłem ręcznie przy generowaniu efi na 9600) ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.