Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze płyty głównej (zamiast MSI B75A-G43)


ankazap
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

karta ASUS GTX650 2GB kupiona i nie sprawiała większych problemów, ale muszę zrobić mały update tematu...

 

MSI B75a-g43 nie wytrzymała konfrontacji z hamaciem i padła (potrzebny serwis). W związku z tym poszukuję nowej płyty głównej... Z lektury forum wynika, że nie ma czegoś takiego jak bezproblemowa konfiguracja... Niemniej szukam czegoś najbardziej kompatybilnego z resztą podzespołów.

Zależy mi na podstawowej płycie, która udźwignie El Capitana na SSD i Windowsa na drugim HDD - nie będę niczego podkręcać, nie potrzebuję miliona wejść USB (wystarczy 6:P) - ważne by działał dźwięk, internet po kablu, ekran nie migał, monitor podłączany przez HDMI, 4 sloty RAMU i by działał sleep przez jabłko -> Sleep (nie ten automatyczny) - generalnie, nie większe badziewie niż MSI B75a-G43.

Najbardziej by mi pasowały płyty z działu UniBootX z gotowymi konfiguracjami, ale już nie są dostępne w sklepach. Choć nie upieram się przy nowej, to jednak aktualnie jestem bez głównego kompa i chcę po prostu podjechać do sklepu i kupić.

Po researchu na forum wiem, że najlepiej celować w coś ASUSA, ale póki co nie mogę natrafić na odpowiedni model (albo za drogie, albo niedostępne), więc na razie mam takie propozycje:

1. Asrock z87 pro4 - jeden z forumowiczów ma problem z autosleepem (którego nie używam), ale i z restartami podczas sleepu

2. ASRock B85M Pro4

 

Czy jest sens pchać się w którąś z powyższych? Czy jeszcze coś innego? Mam problem ze znalezieniem w Warszawie używanego ASUSa z serii Z87, a wiem że jest polecany.

 

1. Płyta główna: MSI B75A-G43

2. Procesor: Intel Core i5-3450

3. RAM: Patriot DDR3 2x4GB kit 1333 CL9   oraz   Crucial Ballistix Sport 8GB 1600 CL9

4. Grafika: ASUS GTX650 2GB

5. SSD: Transcend 128GB SATA SSD 370S  + jakiś HDD na dane

6. Zasilacz: SeaSonic SS500ET80+

7. Internet po kablu

8. Mysz i klawiatura Microsoft Wireless Desktop 800

9. Monitor podłączany przez HDMI lub DVI-D

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie kupisz nic sensowniejszego od GTX650, ew jeszcze HD7770 - nie mniej bezpieczniejsza jest GTX650.

 

Widzę, że z serii GTX650 są wersje z 1GB i 2GB ramu, obie są tak samo bezproblemowe?

Mam do wyboru:

 

ASUS 650GTX 2GB lub

MSI 650GTX 1GB

 

każda z nich za ok ~200zł, którą brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałam się za GTX660, ale cena dwa razy większa od GTX650, a czy dwa razy lepsza? W każdym razie mam już kupioną ASUSa GTX650 2GB za dwie stówki, więc mam nadzieję że bez problemów wystartuję na niej z El Capitanem i kolejny temat dotyczący instalacji nie będzie potrzebny :) Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że straszna ze mnie męczy (_!_) ale muszę dowiedzieć się jeszcze paru rzeczy :)

Zaskoczyło mnie to, że mój procek jest tak stary, że już płyt pod niego nie produkują, dlatego z bólem serca, ale rozważam jednak przesiadkę na coś nowocześniejszego. Na ten moment wchodzi w grę tylko mocno budżetowe rozwiązanie, dlatego proszę o odpowiedź czy to ma sens. Opcje są dwie:

 

1. Do mojego Intel Core i5-3450 dokupuję:

- używaną Asus P8Z77-V LX jak radził oswaldini (cena 350zł)

 

albo przesiadam się na Skylake, cena za combo poniżej 900zł:  zestaw bez sensu bez wymiany RAMU na DDR4

- CPU: Intel Core i3 6100 link 

- Płyta: MSI B150 Mortar link 

 

Reszta komponentów zostaje:

 

1. RAM: Patriot DDR3 2x4GB kit 1333 CL9   oraz   Crucial Ballistix Sport 8GB 1600 CL9

2. Grafika: ASUS GTX650 2GB
3. SSD: Transcend 128GB SATA SSD 370S  + jakiś HDD na dane + HDD z Windowsem
4. Zasilacz: SeaSonic SS500ET80+
5. Internet po kablu
6. Mysz i klawiatura Microsoft Wireless Desktop 800
7. Monitor podłączany przez HDMI lub DVI-D

 

=======

Jeszcze offtop:

aktualna płyta MSI B75A-G43 potrzebuje wgrania nowego biosu tą specjalną maszynką. Jeśli upewnię się, że wszystko z nią ok i przesiądę się na Skylake, to będę się pozbywać procka i płyty. Jaka byłaby uczciwa cena za i5-3450 + MSI B75A-G43 z 2012r.?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.