Skocz do zawartości

Wybór dystrybucji do CPU AMD - co najlepsze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z racji tego, że to mój pierwszy post to się przywitam. Jestem Mateusz i chciałbym zainstalować u siebie na PC OS X.

 

Mój sprzęt:

1. Gigabyte GA-MA78GM-S2H v1
2. DualCore AMD Athlon 64 X2 5200+ (x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3)
3. AMD SB700
4. -
5. AMD Radeon HD 5700 Series
6. ALC889A
7. RTL8111/8168
8. -
9. Napęd optyczny brak, HDD przez SATA
10. Klawiatura PS2, mysz USB

 

 

Moje pytanie brzmi czy na tym sprzęcie można uruchomić OS X. Jeżeli tak to proszę o informację którą wersję (dystrybucje), żeby zmniejszyć pole poszukiwań.

Dowiedziałem się już tylko tyle, że nie będzie to łatwe z racji tego, że to AMD.

 

Obecnie mam Windows 10 obok, którego chciałbym mieć OS X.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc/ naprowadzenie na nowe wiadomości. Do tej pory nie miałem styczności z OS X a chciałbym poznać ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, jedyna rozsądna opcja to wymiana płyty i proca na Intel.  To że udaje się uruchomić os x na AMD z specjalnych dystrybucji nigdy nie da przyjemności korzystania z dobrodziejstw systemu. Oczywiście system się uruchomi ale mniej więcej wygląda to jak windows w trybie awaryjnym. 

 

Jeżeli chcesz używać os x tak jak na prawdziwych macach to tu jest chyba najbardziej podstawowa konfiguracja zapewniająca prostą instalację a przy poprawnej konfiguracji w zasadzie bezproblemowe updajty systemu z perspektywą na parę ładnych lat.

 

 

 

Pozdrawiam MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Do tej pory nie miałem styczności z OS X a chciałbym poznać ten system.

Z tego zdania wywnioskowałem, że autor tematu chciałby poznać ten system, a w razie, gdyby mu się spodobał, to dopiero wtedy pomyśleć o wymianie ;)

Niresh Mavericks ma dużo custom kerneli dla AMD, nada się idealnie po to, aby tylko poznać system (pamiętaj, że jak chciałbyś używać systemu na dłużej, to retail + intel jest jedynym słusznym wyborem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lulek2007 dzięki za informacje i podanie configa, ale tak jak wspomniał arnon chcę sobie sprawdzić ten system a akurat mam taki starszy komputer.

 

Nie długo i tak kupuję jakiegoś laptopa a tam będzie na pewno intel więc w razie czego myślę, że wtedy będzie łatwiej z instalacją.

 

Teraz wiem, że szukać muszę w wersji systemu 10.9. Jak pojawią się jakieś pytania w trakcie to pozwolę się zapytać w tym temacie.

 

Jak na razie wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.