Skocz do zawartości

Modernizacja forum z 2016-10-07


314TeR
 Udostępnij

Zmiana układu forum  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba Ci się nowy układ forum?

    • Tak
      11
    • Tak, ale bym coś dodał...
      4
    • Nie
      0
    • Nie i skasował bym dział...
      0
    • Nie obchodzi mnie to
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie zauważyliście forum przeszło bardzo gruntowną przebudowę. 

 

Chciałem uprościć strukturę, do tej pory mieliśmy kilkadziesiąt działów o OSx86, z których aktywnych było zaledwie parę. Postanowiłem to zmienić oraz dodać działy o które prosiliście, czyli dotyczące sprzętu i oprogramowania Apple, oraz działy dla Profesjonalistów przez duże "P". 

 

Migracja tematów odbyła się następująco:

Wszystkie działy o poradnikach instalacji zostały połączone w jeden dział. 

Fora główne systemów 10.12, 10.11, 10.10 itd stały się głównymi działami na temat instalacji danej wersji macOS na naszym sprzęcie, a tematy z podfor o płytach głównych i notebookach zostały przeniesione do działu nadrzędnego. 

Fora o kartach graficznych, muzycznych, sieciowych i innym sprzęcie zostały scalone w jedną grupę i wydzielone do działu po instalacyjnego. 

 

Usunąłem sporo opisów które i tak były na zasadzie masła maślanego, zmodyfikowałem nazwy działów aby były czytelniejsze. 

 

Dodana została cała kategoria o sprzęcie i oprogramowaniu Apple, jak też dział dla profesjonalistów. 

 

Jeśli macie jakieś uwagi, sugestie, propozycje proszę śmiało pisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że teraz jest lepiej, choć trochę mi zajmie przyzwyczajenie się :D Trochę uwag:

  • Dział "Czy na moim sprzęcie dam radę zainstalować macOS" kiedyś nazywał się inaczej (już zapomniałem dokładnie jak) i mam wrażenie że wtedy bardziej sprawiał wrażenie miejsca na proste tematy ogólne, nie koniecznie związane z zainstalowaniem tylko z ogólną pomocą (na przykład post install czy ogólne tematy dotyczące co i jak dla początkujących), co moim zdaniem mogło być trochę lepsze.
  • Dział "Urządzenia z iOS" można by moim zdaniem zmienić na "Pozostałe urządzenia Apple" (czy coś w tym stylu) i uwzględnić chociażby iPody, poza tym na AppleTV jest chyba TvOS a na Apple Watch jeszcze co innego. 

 

 

Ooo, i znalazłem literówkę! "Apple, sprzęt, oprogramowanie, dla profesjopnalistów" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że teraz jest lepiej, choć trochę mi zajmie przyzwyczajenie się :D Trochę uwag:

  • Dział "Czy na moim sprzęcie dam radę zainstalować macOS" kiedyś nazywał się inaczej (już zapomniałem dokładnie jak) i mam wrażenie że wtedy bardziej sprawiał wrażenie miejsca na proste tematy ogólne, nie koniecznie związane z zainstalowaniem tylko z ogólną pomocą (na przykład post install czy ogólne tematy dotyczące co i jak dla początkujących), co moim zdaniem mogło być trochę lepsze.
  • Dział "Urządzenia z iOS" można by moim zdaniem zmienić na "Pozostałe urządzenia Apple" (czy coś w tym stylu) i uwzględnić chociażby iPody, poza tym na AppleTV jest chyba TvOS a na Apple Watch jeszcze co innego. 

 

 

Ooo, i znalazłem literówkę! "Apple, sprzęt, oprogramowanie, dla profesjopnalistów" ;)

 

Dzięki, uwzględniłem Twoje uwagi i naniosłem stosowne poprawki. 

 

 

 

 

Przydało by się poprzenosić trochę tematów podpiętych do innych działów... a inne tematy zmodernizować. Mam nadzieję, że moderatorzy pomogą mi w tym temacie... a może ktoś z Was czuje się na siłach i by chciał zostać moderatorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest  :D teraz forum troche przypomina insanelymac  :P

 

Edit:

 

W moim poradniku coś się zrobiło nie tak, po renowacji forum, jeden ze screenów nie działa, tzn. jest pokazana tylko jego nazwa, a jak w niego kliknę, to mam komunikat, że nie mam uprawnień na zobaczenie go.

 

Mówię dokładnie o screenie z punktu 1.1b:

 

CiRWq30.png5SV3gja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przeniesienie działu "forum hamac" gdzieś niżej. dział dla początkujących przykleiłbym w pierwszej sekcji, a instalacja macos na pierwsze miejsce drugiej sekcji.

Tak nie lubię zmian :> (nie używam YT przez tydzień jak mi zmieniają wygląd :>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.