Skocz do zawartości

Windows 7 na MACBOOKU HELP!


stpadrianstp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Utworzyłem nowy temat gdyż żaden z poprzednich mi niestety nie pomógł...

 

Mam ogromny problem z instalacją Windowsa na moim starym Macbooku Whitte z połowy 2010 roku.

 

 

Mam dysk SSD, na którym chcę zainstalować tego Windowsa aktualnie nie ma na nim żadnego systemu więc chciałbym zainstalować Windowsa z bootowalnego pendrive.

 

 

Zaznaczam, że na moim drugim Macbooku Air nie mogę zrobić pena przez BOOTCAMPa....

 

Myślałem, że rozwiążę sprawę Parrales Desktop... 

 

Zrobiłem tak:

 

1. Utworzyłem wirtualną maszynę Windows 7.

2. Tam na programie Rufus utworzyłem bootowalny pendrive z Windows 10 lub Windows 8.1

3. Odpaliłem instalację z poziomu UEFI i wszystko poszło super.

4. Windows się uruchomił lecz bez sterowników których nie mogę zainstalować.

5. Po ponownym uruchomieniu komputera wywala mi system...

 

Teraz tak: Przeczytałem, że do mojego starego MacBooka Whitte są tylko sterowniki do Windows 7 więc analogicznie do poprzedniego proesu który powyżej opisałem zrobiłem pena dla Windows 7. Lecz niestety po uruchomieniu instalatora z poziomu UEFI instalator zatrzymuje się na pasku "Windows loading files"

 

Czy ktoś mógłby mi udzielić jakiś wskazówek? Męczę się z tym już od tygodnia wink.png

 

PS: USTAWIENIA RUFUS:

 

gpt partition sheme for uefi

fat32

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows na Mac Booku tylko w Legacy zainstalujesz. W UEFI jest tragedia (m. in. brak sterowników), próbowałem Win 7 i 10 i system wywala się na pysk od tak po paru minutach.

 

EDIT: Nie wiem jaki sprzęt tam siedzi, ale myślę, że można by spróbować 10 w legacy, może sama dociągnie sterowniki z internetu. Ja tak chyba instalowałem 10 na moim MB Pro jak nie było jeszcze nowego bootcamp dla Windowsa 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie najlepiej jakbyś miał na nim macOS - dowolny do 10.11 włącznie, bo 10.12 chyba już nie wspiera tego modelu. Wtedy potrzebował byś tylko obrazu ISO z instalacją Windows7, oraz pendrive. Odpalasz asystenta bootcampa, w nim dzielisz dysk na dwie partycje (tworzy się hybrydowa tabela partycji), przerabiasz obraz ISO na bootlowalny klucz USB oraz pobierane są najnowsze i pasujące do sprzętu i systemu sterniki do windy. Tak przygotowany klucz umożliwia bezbolesną i szybką instalację windows.

 

BTW - z jakiegoś powodu nie chcesz mieć na nim macOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o odpalenie... Instalacja z klucza musi być taka aby odpalała w legacy - klucz musi mieć mbr z kodem startowym windows. Do tego na dysku musi być założony schemat partycji MBR - wtedy nie ma szansy na macOS, lub GPT o ile choć jedną partycją będzie Fat32, przy czym partycja FAT32 nie może być dalej niż #4... dlatego wspomniałem o tym, że najprościej postawić windows bez kopania się z koniem w sposób jaki opisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem postawić OSX na moim dysku SSD lecz po odpaleniu Macbooka z trybu Recovery (cmd+alt+R) i rozpoczęciu nowej instalacji instalator prosi mnie o zalogowanie się do iCloud... Po wpisaniu klucza wywala mi instalator z komunikatem: "Ta rzecz jest czasowo niedostępna"  Więc nie mogę zainstalować osx... A chce mieć na tym dysku tylko Windowsa gdyż jest to mój 2 komputer Apple, na którym chciałbym pograć a jakieś proste gry ;)

 

Mam drugi dysk, na którym pracuje obecnie na tym Macbooku i niestety poprzez BootCamp nie mogę zrobić bootowalnego pena.. Nie mam takiej opcji nawet..

 

Dlatego pytam czy mogę to zrobić w inny sposób Windows 10 poszedł 7 już nie ;(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma opcji utworzenia pendrive z Windows'em? Odpalasz Asystent BootCamp w Narzędziach? Jak tak to pokaż screenshot...

 

Windows 10 poszedł ale w trybie UEFI, a to nie zadziała. W rufusie zrób tak jak napisałem Ci wyżej albo ja robie to samo w Ultraiso i Windows jest w legacy ( czyli MBR).

 

EDIT: Ja na moim MacBooku instaluje OSX'a z pendrive'a nie z recovery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komputerach z napędem SuperDrive Asystent Boot Camp nie pozwoli nam stworzyć bootowalnego USB. Taka opcja może być przydatna dla osób które postanowiły wymienić ten napęd na drugi dysk HDD czy SSD.

 

 

 

Albo wypalić płytę ale pozbyć się napędu na chwilę. Proponuje wypalić tego windowsa na płytę. Chyba, że w tym drugim Macbooku nie masz napędu. To trzeba coś wykombinować, odpiąć na chwilę... W moim MBP mam zamiast napędu drugi dysk i mogę zrobić pendrive'a więc dało by się.

 

EDIT: znalazłem coś, ale nigdy tego nie robiłem.

 

 

 

1. Przechodzimy do Aplikacje/Narzędzie/Asystent Boot Camp

2. Teraz prawym przyciskiem myszki wybieramy Pokaż zawartość pakietu

3. Otwieramy katalog Contents i kopiujemy Info.plist na pulpit

4. Uruchamiamy Terminal

5. Wpisujemy sudo nano /Applications/Utilities/Boot\ Camp\ Assistant.app/Contents/Info.plist

6. Odszukujemy DARequiredROMVersions i poniżej dodajemy naszą wersję Bootrom (CMD+Spacja i wpisujemy informacje systemowe)bootrom-300x219.jpg

7. Następnie odszukujemy PreUSBBootSupportedModels i usuwamy PRE, czyli wpis powinien wyglądać tak USBBootSupportedModels

8. Zapisujemy i wychodzimy wciskając CTRL+ X następnie Y i ENTER

9. Jeśli masz zainstalowany xCode pomiń kolejny krok.

10. Instalujemy xCode z Mac AppStore

11. Po instalacji xCode wpisujemy w Terminalu sudo codesign -f -s – /Applications/Utilities/Boot\ Camp\ Assistant.app/Contents/MacOS/Boot\ Camp\ Assistant

12. Wciskamy ENTER aby przeczytać umowę licencyjną, aby wyjść z niej CTRL + Q

13. Aby zaakceptować wpisujemy agree i wciskamy ENTER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz drugiego maczka to zrób tak:

1. Pobierz z Mac App Store dowolną wersję pasującą Ci mac OS - bezpiecznie max 10.11 El Capitan

2. Przerób ją za pomocą Disk Maker X na instalacyjny klucz USB

3. Zainstaluj z tego klucza macOS na notebooku bez systemu. 

 

Reszta pójdzie już z górki. 

 

Starsze macbooki nie wspierają windows 10. Najstarszymi maczkami na których oficjalnie postawisz W10 to modele z ~2012 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podczas tworzenia obrazu przez Disk Maker wyskakuje mi błąd: 

 

"The disk could not be created because of an error: An error occured: - 10006. Finder uzyskał błąd: Nie można ustawić disk "Install OS X Yosemite na DMX_Workdisk

 

Spróbowałem jeszcze raz proces zatrzymał się na etapie 0%.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Upewnij się że masz pobrany instalator systemu, jak nie masz pewności czy jest OK, skasuj i pobierz go jeszcze raz z MAS.

2. Klucz USB - minimum 8GB, polecam na jeden klucz schemat partycji MBR i wstępnie sformatować na FAT32

3. Odpalasz Disk Makar X, wybierasz wersję systemu, klucz i musi pójść. Jak ma to być max 10.11 to pobierz Disk Maker X w wersji 5 a nie obecną wersję 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.