Skocz do zawartości

Presonus Audiobox USB "El Capitan" 10.11.6


gruha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z interfejsem, kiedy udało mi się postawić cały system poinstalować cały software do produkcji , odpaliłem DAW i gramofon wszystko ładnie podłączone tak jak miałem podłączone pod windowsa, dzwięk działa słychać wszystko co wylatuje z interfejsu, natomiast przy próbie zgrywania dźwięku z gramofonu, (gramofon podłączony pod mikser następnie wszystko podpięte pod audiobox USB), po nagraniu i odsłuchaniu nagranego materiału jestem bardzo niepocieszony ponieważ dźwięk strasznie dropi i wogóle straszna kicha z tego nagranego sampla wyszła, sprawdzałem z różnymi ustawieniami latencji oraz na dwóch różnych DAW.

Help 

mój set up :
ASUS Z97-C

I-7 4790K BOX

Crucial Ballistix 2x8Gb 1600mhz

OCZ CoreX Stream 500W

TOSHIBA 2TB 3.5' 7.2K SATA 6GB/S 

Goodram Iridium pro 240Gb

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo1975 cięzko powiedzieć , sprawdź sam https://clyp.it/f2yfvhca

 

oswaldini, zrobiłem widoczną partycję EFI niestety folder ACPI mam pusty, domyślam się że tam powinno być to o co pytasz, jeśli nie to proszę o nakierowanie na odpowiednie miejsce gdzie mogę znaleźć ten plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo1975 cięzko powiedzieć , sprawdź sam https://clyp.it/f2yfvhca

 

oswaldini, zrobiłem widoczną partycję EFI niestety folder ACPI mam pusty, domyślam się że tam powinno być to o co pytasz, jeśli nie to proszę o nakierowanie na odpowiednie miejsce gdzie mogę znaleźć ten plik

 

Znaczy pierdzi :) obstawiam nieprawidlowe zegary karta trzyma pewnie sztywno 44.1 abo 48kHz a DAW pluje 44.1kHz. Karta zapewne USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki man, już pobieram, zastanawiam się jeszcze czy nie sprawia problem USB 3.0 czytałem chwilę temu że presonusy mają problem z usb 3.0 , zmieniłem wejście na usb 2.0 ale problem nadal nie ustał, czy po takiej zmianie wejścia interfejsu trzeba odinstalowywać w jakiś sposób interfejs czy powinno działać plug & play ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

DAW to MPC Software i Logic Pro X na jednym i drugim jest ta sama sytuacja , ustawione w DAW oczywiście input AudioBox i output AudioBox latencja 128, sprawdzałem też inne kombinacje z latencją oraz zmieniałem próbkowanie 44100 i 48000 ale jest to samo 

załączam foto hjzpi1nt78l0.png

 

Będę w domu po 18 także jakbyś chciał pomóc zdalnie to poproszę.

 

PS na zdjęciu widać sygnał w input ponieważ leciał wtedy sampel z gramiaka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem może leżeć po stronie karty, a Presonus nigdy miał za specjalnego supportu swoich urządzeń. (pomimo świetnego Studio One). To że karta działa po Windowsem nie oznacza że nie będzie sprawiać problemów na MacOs. Mam trochę kart w studio i dwie z nich są pod USB (na szczeście działają sporadycznie). Alesis i Zoom. Obie mają swoje humory. Alesis wywala implementacje MIDI po sleepie, Zoom robi sieczkę przy zmianie zegarów - z tąd mój wcześniejszy trop.

 

na Forach Presonusa nie brakuje podobnych problemów.

https://forums.presonus.com/viewtopic.php?f=165&t=2245&sid=4790f3b0f22a308514c3c640a9c49056&start=20

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc szykowałem się do kupna nowego interfejsu bo męczy mnie przepinanie kabli ciągle ale chwilowo mój budżet się wyczerpał głównie za sprawą zakupu kompa, ale też wydaje mi się że problem z presonusem jest, czy myślisz, że focusrite 2i4 mógłby być bezproblemowy, co prawda też jest na usb ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.