Jump to content
Sign in to follow this  
javazlaz

Lenovo T410 z iGPU Intela - system wstaje tylko z -f

Recommended Posts

Witam serdecznie

Dostałem służbowego ThinkPada T410, jak w stopce. Nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował postawić OS X. Po kilku nieudanych próbach z El Capitanem, udało mi się zainstalować Mavericksa korzystając z paczki z tego tematu http://forum.osxlatitude.com/index.php?/topic/5798-install-os-x-mavericks-on-lenovo-thinkpad-t410s/

Niestety, gotowe DSDT (jednak dokładnie te same podzespoły) oraz myHack/Chameleon. Zanim zabiorę się za samodzielną konfigurację w oparciu o Clovera, chciałbym doprowadzić do poprawnego uruchamiania się systemu na tym co mam.

Grafikę uruchomiłem patchując oryginalny framebuffer patcherem Giofridy w oparciu o dump wykonany intel_reg_dumperem na Ubuntu. W rezultacie po kilku próbach udało się uruchomić pełne QE/CI z parametrami: Dual Link, Link Weight x1, samo LVDS, Alternate1. Problem jest jednak taki, że system odpala tylko z -f, w przeciwnym wypadku uzyskuję efekt jak na screenie.

Przy bootowaniu z -f wczytuje się poprawnie, akceleracja jest.

Czyściłem kernel cache w każdy chyba możliwy sposób, dodatkowo naprawiałem uprawnienia, nadawałem ponownie uprawnienia kextom. Czy -f robi jakąś magię poza pominięciem kernel cache? Z użyciem tego parametru po miejscu oznaczonym czerwoną strzałką wczytuje się ekran logowania.

post-832-0-01531200-1476377184_thumb.jpg

Piszesz, że używasz Chameleona - nie masz może w /Extra/KextStore (albo /Extra/Extensions) jakichś kextów odpowiedzialnych za grafikę? Jeżeli tak, spróbuj przerzucić je do /System/Library/Extensions. Część działa prawidłowo tylko, jeżeli znajdują się tam, a nie w /Extra lub współcześnie w katalogach Clovera - ale przy starcie z przebudowaniem cache (-f) ruszają nawet spoza /S/L/E.