Jump to content

Lenovo T410 z iGPU Intela - system wstaje tylko z -f


javazlaz
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie

Dostałem służbowego ThinkPada T410, jak w stopce. Nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował postawić OS X. Po kilku nieudanych próbach z El Capitanem, udało mi się zainstalować Mavericksa korzystając z paczki z tego tematu http://forum.osxlatitude.com/index.php?/topic/5798-install-os-x-mavericks-on-lenovo-thinkpad-t410s/

Niestety, gotowe DSDT (jednak dokładnie te same podzespoły) oraz myHack/Chameleon. Zanim zabiorę się za samodzielną konfigurację w oparciu o Clovera, chciałbym doprowadzić do poprawnego uruchamiania się systemu na tym co mam.

Grafikę uruchomiłem patchując oryginalny framebuffer patcherem Giofridy w oparciu o dump wykonany intel_reg_dumperem na Ubuntu. W rezultacie po kilku próbach udało się uruchomić pełne QE/CI z parametrami: Dual Link, Link Weight x1, samo LVDS, Alternate1. Problem jest jednak taki, że system odpala tylko z -f, w przeciwnym wypadku uzyskuję efekt jak na screenie.

Przy bootowaniu z -f wczytuje się poprawnie, akceleracja jest.

Czyściłem kernel cache w każdy chyba możliwy sposób, dodatkowo naprawiałem uprawnienia, nadawałem ponownie uprawnienia kextom. Czy -f robi jakąś magię poza pominięciem kernel cache? Z użyciem tego parametru po miejscu oznaczonym czerwoną strzałką wczytuje się ekran logowania.

post-832-0-01531200-1476377184_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Piszesz, że używasz Chameleona - nie masz może w /Extra/KextStore (albo /Extra/Extensions) jakichś kextów odpowiedzialnych za grafikę? Jeżeli tak, spróbuj przerzucić je do /System/Library/Extensions. Część działa prawidłowo tylko, jeżeli znajdują się tam, a nie w /Extra lub współcześnie w katalogach Clovera - ale przy starcie z przebudowaniem cache (-f) ruszają nawet spoza /S/L/E.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.