Skocz do zawartości

HD 4600 Problem z dwoma monitorami


pianista
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Posiadam konfigurację taką jak w stopce. Przeszukałem forum, bardzo nie chciałem zakładać nowego wątku ale nie znalazłem rozwiązania problemu.

Jeden monitor podłączony po DVI drugi HDMI (telewizor).

Dla uruchomienia HD4600 użyłem jedynie injekcji w cloverze. System póki co: yosemite (dopóki nie przyjdzie karta sieciowa (94331) z chin).

 

Oba monitory działają ale warunkiem jest ich włączenie przed startem komputera. Jeśli telewizor jest wyłączony podczas startu i włączę go w momencie gdy komputer już pracuje z głównym monitorym (DVI) komputer staje i po chwili restartuje się. Niby mały problem ale jest niestety kłopotliwy gdy w trakcie mojej pracy przychodzi klient i chcę pokazać mu wyniki pracy na drugim ekranie. Wówczas przymusowy restart..

 

Macie jakieś pomysły co można z tym zrobić?

 

Z góry dziękuję z pomoc!

 

Pozdrowienia!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

pianista jestem ciekaw czy poradziłeś sobie z problemem, mam dokładnie ten sam problem, z tym że dodatkowo jak zmienie w telewizorze w trakcie już pracy na dwóch monitorach (drugi monitor to TV) zmienie źródło sygnału np na telewizje, zaczyna się problem tego typu że kursor przerywa, czyli poprostu staje w miejscu na jakaś sekunde lub dwie i idzie dalej, wszystkie procesy są ok jedynie kursor staje w miejscu na tą sekunde lub dwie cyklicznie co kilka sekund, pomaga wtedy wyłączenie i włączenie telewizora.

ale jest to dość uciążliwe czasami.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Mam podobny problem z prawidłową konfiguracją Intel HD4600 desktop. Mam dwa monitory podpięte na hdmi i dvi. Jeżeli startuje system z załączonymi monitorami to obraz jest tylko na hdmi. Jesli wypne hdmi to obraz pojawia się na dvi. Po uspieniu system nie wstaje. Następuje restart. W preferencjach systemowych widnieją oba monitory. Jak to wszystko ogarnąć? Zaznaczam że nie jestem zbyt obeznany z edycją tablic DSDT. 

 

Pawel’s iMac.ioreg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.